چهارشنبه 3 بهمن 1397

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 

اخبار داخلی هموطن آنلاين قانع به بحث كارشناسي در مورد گورستان تلو نيستيم

 
 

پنجشنبه 31 مرداد 1387

قانع به بحث كارشناسي در مورد گورستان تلو نيستيم

 
 

حرف من شخصي نيست، بلكه معتقدم برخي از اقدامات شهرداري، ملي و فراملي بوده و براي كشور و شهر تهران مايه افتخار است.

قانع به بحث كارشناسي در مورد گورستان تلو نيستيم
دكتر محمد باقر قاليباف شهردار تهران گفت: شهرداري تهران، قانع به بحث‌هاي كارشناسي محيط زيست درباره احداث گورستان در منطقه «تلو» نيست و محيط زيست بايد در كوتاه‌ترين زمان ممكن، منطقه ديگري را پيشنهاد دهد.
دكتر قاليباف امروز صبح در پايان مراسم افتتاح پرديس بانوان كه در جنب پارك بزرگ آزادگان قرار دارد در جمع خبرنگاران، تصريح كرد: شهرداري تهران با ديواركشي و تفكيك جنسيتي به معنايي كه شايع شده، مخالف است و همه برنامه‌هاي شهرداري تهران در حوزه‌هاي مختلف، خانواده‌محور است.
وي درباره راحت بودن بانوان در هنگام استفاده از اين پارك، گفت: به دليل آن كه فضاي سبز اين پارك، تازه است و هنوز پوشيده نيست، در برخي از نقاط، اشراف از ساختمان‌هاي اطراف وجود دارد، اما فضاي شش هزار متري سالن‌هاي ورزشي، زمين فوتبال و بخشي كه با عنوان باغ «ژاپني» است، كاملا پوشيده است و بانوان مي‌توانند، در اين قسمت‌ها، بدون حجاب به ورزش و تفريح بپردازند، اما براي استفاده از پيست دوچرخه سواري بايد حجاب جانبي را رعايت كنند، اما به هر روي شهرداري تهران تلاش كرده، تا حد امكان، اشراف بر اين پارك را محدود كند.
وي در مورد امنيت پارك پرديس بانوان نيز، توضيح داد: امنيت اين پارك نيز همانند ساير پارك‌هاي بانوان است و خواهران نيروي انتظامي در اين پارك حضور مستمر خواهند داشت و امنيت بيرون پارك نيز بر عهده نيروي انتظامي خواهد بود. همچنين تعيين برخي ضوابط نظير آوردن گوشي تلفن همراه و دوربين در حيطه حوزه امنيت پارك است.
قاليباف افزود: اگر سطح فرهنگ خانواده‌ها بپذيرد كه در چنين محيط‌هايي نبايد تصويربرداري صورت گيرد، مشكلي پيش نمي‌آيد، اما اگر با نيت سوءاستفاده و خداي نكرده، خيانت وارد اين پارك شوند، ممكن است، آسيب‌هايي به آن وارد شود.
شهردار تهران در جريان صحبت‌هاي خود در اين مراسم نيز، تصريح كرد: شرايط سخت اقتصادي، ترافيك، آلودگي هواي شهر تهران بسيار زياد است و مي‌توان گفت كه اين شهر، رفتار مناسبي را براي اعصاب و روان شهروندان خود ندارد و شهرداري موظف است، فضايي را براي نشاط و تلطيف روحيه شهروندان با اولويت بانوان ايجاد كند.
وي با تاكيد بر اين كه شهرداري تهران مي‌كوشد، فرهنگ ايراني و اسلامي را در كنار سلامت جسمي و روحي براي بانوان به عنوان اصلي اجتناب‌ناپذير ايجاد كند، اظهار كرد: پارك‌هاي بانوان در كنار پارك‌هاي بزرگ منطقه‌اي و فرامنطقه‌اي احداث مي‌شود، تا خانم‌ها و دخترخانم‌هاي جوان از اين فضاها در كنار خانواده و فارغ از نگراني‌هاي معمول به ورزش و تفريح بپردازند.
شهردار تهران به اشتغال و وظيفه تربيت بسياري از زنان در خانواده اشاره كرد و گفت: استفاده از اين فضاها براي بازتواني و روحيه‌بخشي به زنان بسيار موثر است و مي‌توان گفت كه اين محيط‌هاي ورزشي و تفريحي استعدادهاي نهفته بانوان را بروز مي‌دهد.
وي به بانوان شهر تهران اين نويد را داد كه دو پارك بانوان ديگر در منطقه 17 و 22 شهر تهران ايجاد شود، تا بدين ترتيب سهم زنان از فضاهاي تفريحي و ورزشي كه تاكنون بسيار محدود بوده است، به حد قابل قبولي برسد. مي‌خواهيم حق بانوان را در شهر ادا كنيم.
وي در بخش ديگري از گفته‌هاي خود از صدا و سيما در پوشش فعاليت‌هاي شهرداري تهران گلايه كرد و يادآورشد: صدا و سيما برخي از اخبار منطقه‌اي شهرداري را به دليل بي‌اهميت بودن، پخش نمي‌كند و ما هم قبول مي‌كنيم، اما گاها مشاهده مي‌شود كه كوچك‌ترين ايراد خدماتي در منطقه‌اي از شهرداري تهران، در چند شبكه و در پربيننده‌ترين برنامه‌هاي خبري نظير 20:30 پخش مي‌شود، اما برنامه نورپردازي بي‌نظيري كه در شب ميلاد حضرت قائم (عج) در برج ميلاد انجام شد، را حتي يك ثانيه هم پخش نمي‌كنند!!
شهردار تهران در اين مورد در جمع خبرنگاران نيز مورد سوال قرار گرفت كه در اين باره توضيح داد: از روزنامه‌ها و رسانه‌هاي مكتوب و حتي راديو در مورد پوشش اخبار شهري رضايت داريم، اما گلايه ما از صدا و سيما است و اميدوارم با همين صحبت‌هاي من هم برخورد سياسي و حرفه‌اي نشده و فقط بخشي از آن را پخش نكنند؛ چرا كه معمولا گفته مي‌شود با رسانه ملي شوخي و جر و بحث نكنيد.
وي افزود: حرف من شخصي نيست، بلكه معتقدم برخي از اقدامات شهرداري، ملي و فراملي بوده و براي كشور و شهر تهران مايه افتخار است، اما معمولا صدا و سيما فقط به انعكاس ايرادات و برخي مشكلات شهر مي‌پردازد و حتي آن را بزرگ مي‌كند. در حالي كه اقداماتي نظير برج ميلاد و پارك بانوان را كه مي‌تواند براي شهر‌هاي ديگر الگو باشد، رسانه‌اي نمي‌شود.
قاليباف گفت: اين گلايه را با رييس سازمان صدا و سيما مطرح كرده‌ام و ايشان نيز برخي از اين گلايه‌ها را پذيرفتند و اميدواريم، رسانه ملي با شهرداري تهران، منصف‌تر و مهربان‌تر باشد؛ اگر با قاليباف مشكل دارند، نبايد باعث شود كه حق مردم شهر تهران و زحمات شوراي شهر و شهرداري تحت تاثير قرار گيرد.

تذكر شوراي شهر، طبيعي است
وي در پاسخ به سوالي در مورد اعتراض اعضاي شوراي شهر تهران به اجرايي نشدن برخي مصوبات و يا نصفه و نيمه بودن آن‌ها، تصريح كرد: تذكر و گلايه شوراي شهر تهران امري طبيعي است و نظارت و كنترل جزو وظايف آن است، اما در مورد حساب‌هاي مالي و عملكرد شركت‌هاي شهرداري، اعضاي شوراي شهر تهران هم اعتقاد دارند كه در 50 سال گذشته اين حوزه از شهرداري، هيچ‌گاه به اين ميزان از شفافيت نبوده است و حتي تا سال قبل، شوراي شهر تهران بر شركت‌هاي شهرداري و عملكرد آن‌ها اشراف نداشت، اما امسال بودجه آن‌ها در شورا به تصويب رسيد.
در حال حاضر نه تنها اعضاي شوراي شهر تهران، بلكه همه مردم شهر مي‌توانند، در پورتال شهرداري تهران، آخرين وضعيت درآمد و هزينه شهرداري را به صورت شفاف ملاحظه كنند.
وي تصريح كرد: اين طور نيست كه همه مصوبات شوراي شهر تهران در حال اجرا باشد و چنين توقعي نيز از سوي اعضاي شورا وجود ندارد، چرا كه در حال حاضر شهرداري تهران، در حد توان خود پروژه‌هاي شهري را در حال اجرا دارد.
قاليباف در پاسخ به سوالي در رابطه با متوقف شدن فعاليت آبنماي موزيكال آزادگان و بلا استفاده ماندن بخشي از اين پارك، توضيح داد: در زمان افتتاح اين پروژه، پيمانكار هنوز قسمت‌هايي را كامل نكرده بود و پس از آن، نقص‌هايي براي پروژه پيش آمد و پيمانكار مكلف شد، آن را برطرف كند و به همين دليل، اين آبنما و پارك اطراف آن، براي مدت كوتاهي تعطيل بود، اما در حال حاضر اين پارك در تمام شب‌هاي تابستان برنامه‌هاي متنوعي را داشته است.
به گفته وي، پيش از اين به دليل سرمايه‌گذاري بخش خصوصي، مردم براي بازديد از اين آبنما، بايد پول پرداخت مي‌كردند، اما شهرداري تهران براي استفاده بهتر شهروندان در جنوب شهر تهران، هزينه بخش خصوصي اين آبنما را پرداخت كرد و اين آبنما به همراه آبنماي موزيكال پارك ملت به شكل رايگان در خدمت مردم است.

افتتاح تونل نيايش به صدر، دو هفته ديگر
شهردار تهران در پاسخ به سوالي، تاكيد كرد كه همه پروژه‌هاي عمراني شهر تهران بدون هيچ تاخيري در حال اجراست و پروژه‌هاي مهمي همچون اتوبان شهيد باكري، اتوبان شهيد بابايي و تونل توحيد با سرعت در حال اجرا هستند. همچنين تونل نيايش به صدر دو هفته ديگر افتتاح مي‌شود.
قاليباف با بيان اين كه پروژه‌هاي عمراني در زمان‌بندي خودشان بدون وقفه در حال اجرا هستند، بيان كرد: عليرغم كمبود سيمان و ميلگرد و روند افزايشي قيمت‌هاي پروژه و نيز قطع برق در برخي از ساعات روز تلاش كرده‌ايم كه پروژه‌ها با هيچ تاخيري مواجه نباشند و در حال حاضر، پروژه‌هاي نظير برج ميلاد و تونل توحيد به صورت سه شيفته فعال هستند و پروژه يك شيفته تقريبا بسيار كم است.
وي درباره آخرين توافقات براي احداث گورستان در «تلو» نيز توضيح داد: مطالعات كارشناسي محيط زيست در منطقه‌اي معروف به «تلو» بوده است، در حالي كه منطقه مورد نظر ما براي ايجاد گورستان «تلو» نبوده و منطقه پيشنهادي شهرداري، پايين‌تر از منطقه «تلو» قرار دارد و به عنوان زمين‌هاي منطقه «سرخه‌حصار» محسوب مي‌شود.
شهردار تهران تاكيد كرد: شهرداري تهران، قانع به بحث‌هاي كارشناسي محيط زيست نيست و محيط زيست بايد در كوتاه‌ترين زمان ممكن، منطقه ديگري را پيشنهاد دهد.
وي با بيان اين كه احداث گورستان يكي از دغدغه‌هاي جدي شهرداري تهران و معضلات مهم شهر تهران است، تصريح كرد: تمركز گورستان در يك منطقه، منصفانه نيست و در حال حاضر در شب‌هاي جمعه و ساير مناسبت‌ها، همه جمعيت شهر به سمت بهشت زهرا(س) گسيل مي‌شود كه اين امر ترافيك و مسايل اجتماعي زيادي را براي اين منطقه به همراه دارد.
قاليباف يادآور شد: بهتر است، محيط زيست نقطه مناسبي را براي گورستان پيشنهاد دهد،‌ چرا كه زمان زيادي را از دست داده‌ايم. در عين حال شهرداري تهران تاكيد مي‌كند كه در گورستان آينده نيز نظير بهشت زهرا (س)، فضاي سبز و مسايل بهداشتي و ايمني كاملا رعايت مي‌شود و محيطي مفرح و مفيد را براي شهر تهران ايجاد خواهيم كرد.
شهردار تهران گفت: با اين اقدام وزارت بازرگاني و يا سازمان بازرگاني شهر تهران براي در نظر گرفتن يك يا دو نقطه از شهر تهران، براي عرضه مواد پروتئيني با احداث چادر و رعايت نكردن مسايل امنيتي، حمل و نقل، ترافيك و حتي مسايل بهداشتي مخالفيم!
وي اظهار كرد: شهرداري تهران، 122 بازار روز بزرگ در سطح شهر تهران دارد و مي‌تواند آن‌ها را در اختيار وزارت بازرگاني قرار دهد و ترجيحا بسيار بهتر است كه اين مواد پروتئيني در ميادين ميوه و تر‌ه‌بار عرضه شود. در عين حال فروشگاه‌هاي شهروند در سطح شهر تهران مي‌تواند، محل خوبي براي عرضه مواد پروتئيني با قيمت مناسب باشد.
قاليباف عنوان كرد: اين كه در يك نقطه شهر، چادر نصب شود و محلي موقت را براي عرضه مواد پروتئيني مردم در ماه مبارك رمضان ايجاد كنيم، در شان مردم و شهر نيست و كرامت انساني رعايت نخواهد شد. كدام عقل سليم، اجازه مي‌دهد كه يك ماشين يخچال‌دار را همراه با چادر بر سر چهارراه‌ها و يا كنار خيابان‌ها بياوريم و در آن‌ها مرغ و تخم مرغ عرضه كنيم، در حالي كه محل‌هاي مناسبي براي عرضه اين محصولات وجود دارد.
وي خاطرنشان كرد: زماني كه شهرداري تهران، يك خودروي هندوانه فروشي را به دليل سد معبر و ايجاد ترافيك از سطح شهر جمع مي‌كند، سازمان بازرگاني چطور از ما توقع دارد كه يخچال مواد پروتئيني را در سر خيابان‌ها بگذاريم و در آن مرغ، تخم مرغ و روغن عرضه كنيم؟!

افتتاح دو مركز بازيافت زباله در كهريزك
شهردار تهران با نويد اين مطلب كه در چند روز آينده دو مركز بازيافت زباله در كهريزك افتتاح خواهد شد، گفت: 40 سال است كه زباله‌هاي شهر را بر مردم جنوب شهر تحميل كرده‌ايم و اين زباله‌ها به شكل غيربهداشتي دفن شده‌اند، اما از چند روز آينده و با راه‌اندازي اين دو مركز كه با دو شيفت كاري كار مي‌كنند، ديگر حتي يك كيلو زباله هم در شهر تهران، دفن غيربهداشتي نمي‌شود.
وي تصريح كرد: اين اقدام شهرداري از جمله كارهايي است كه ساليان سال به مردم شهر تهران قول داده شده بود، اما اجرا نشده بود.

 
 

وقتي قانون حمايت نمي‌كند
چه كساني، چقدر ارث مي‌برند
فعاليت بيمارستان باهر غير‌قانوني است

 
   
 
 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار