پنجشنبه 26 مهر 1397

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی گزارش ويژه دستور پزشک؛ قطع پاهای کارتن‌خواب همدانی/دادستان پیگیر حق کارتن‌خواب

 
 

شنبه 20 آذر 1395

دستور پزشک؛ قطع پاهای کارتن‌خواب همدانی/دادستان پیگیر حق کارتن‌خواب

 
 

پاهای کارتن‌خوابی که چند شب قبل و در اوج سرما، توسط نیروهای اورژانس فوریت‌های پزشکی به پلیس‌راه همدان- قزوین شناسایی و به گرم‌خانه همدان تحویل داده شد، دچار مصدومیت شده و بر اساس نظر پزشک، باید قطع شود.

پس از اینکه این فرد یک‌روز در گرم‌خانه می‌ماند، او را به بیمارستان منتقل می‌کنند و پزشک تشخیص می‌دهد پاهای وی باید قطع شود چرا که شدت نفوذ سرما ممکن است به سایر بافت‌های بدن نیز آسیب زده و به مرگ منجر شود.
مدیر روابط عمومی بیمارستان بعثت همدان از پذیرش یک کارتن‌خواب در این بیمارستان خبر داد و گفت: متأسفانه سرمازدگی شدید منجر به از بین رفتن بافت‌های هر دو پای این فرد شده است.
بختیاری با اشاره به اینکه عمل جراحی و قطع هر دو پای این فرد یک امر حیاتی محسوب می‌شود، افزود: در صورتی‌که پاهای این بیمار قطع نشود اندام‌های دیگر همچون کلیه‌ها هم به مرور زمان از کار افتاده و به فوت این بیمار می‌انجامد.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه مسئول فنی و رئیس بیمارستان تصمیم به عمل فوری این بیمار گرفته‌اند بنابراین درحال پیگیری برای اخذ مجوز از دادستانی استان برای عمل جراحی و قطع هر دو پای این بیمار هستیم.
بختیاری خاطرنشان کرد: در چنین شرایط حیاتی که ممکن است به مرگ بیمار منجر شود، نباید به رضایت ندادن مریض برای عمل جراحی اکتفا کرد و با ارائه نامه از دادستانی نیز می‌توان عمل جراحی را انجام داد.
وی با بیان اینکه این بیمار هیچ همراهی ندارد، افزود: این نخستین بیماری است که در استان همدان دچار سرمازدگی شده و به این بیمارستان منتقل کرده‌اند.
بختیاری به پدیده یا بیماری رینود اشاره کرد و گفت: در این بیماری فرد حتی در دماهای پایین همچون 5 تا 6 درجه سانتیگراد هم دچار سرمازدگی می‌شود چرا که بدن توانایی تحمل دمای پایین را ندارد اما ممکن است فردی که به این بیماری مبتلا نباشد، در دمای 50 درجه سانتیگراد زیر صفر هم شنا کند اما اتفاقی برایش رخ ندهد.
وی خاطرنشان کرد: رفع سرمازدگی در افراد مختلف که با گونه‌های مختلف دچار این مشکل شده‌اند، متفاوت است به گونه‌ای که فردی که با پیاده‌روی دچار سرمازدگی می‌شود با نوشیدن و خوردن غذای گرم مشکل برطرف می‌شود اما یک کوهنورد باید با سرم‌تراپی و داروهای ضدانعقاد خون درمان شود.
بختیاری با بیان اینکه پیچیدن پتو موجب از بین رفتن سرمازدگی می‌شود، ادامه داد: هیچ‌گاه نباید به قسمتی از بدن بیمار که دچار سرمازدگی شده، حرارت مستقیم داد چرا که این امر موجب از بین رفتن بافت بدن وی می‌شود.
دادستان استان همدان نیز با بیان اینکه اقوام و بستگان این فرد به دادستانی مراجعه کرده‌اند، به ایسنا گفت: در صورتی‌که عمل جراحی بیمار ضرورت داشته باشد در مرحله اول باید از خانواده رضایت‌گیری شود اما درصورتی‌که بیمار خانواده‌ای نداشته باشد و پزشکان عدم عمل جراحی را مضر تشخیص دهند، دادستان ورود پیدا کرده و مجوز عمل جراحی را صادر می‌کند.
کامران حمزه با بیان اینکه پرونده این فرد به دادستانی استان ارائه شده است، افزود: طی روزهای آینده جزئیات یافتن این بیمار و چگونگی انتقال آن به گرم‌خانه و بیمارستان اعلام خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر انجام فعالیت‌های تحقیقاتی برای این پرونده ادامه دارد، خاطرنشان کرد: در پرونده وی زمان دقیق ورود به گرم‌خانه و بیمارستان قید شده و در صورتی‌که هر یک از ارگان‌ها و دستگاه‌های استان در انتقال او به بیمارستان قصور داشته باشند، دادستانی استان احقاق حق می‌کند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت‌ها در بازار ارز نزولی شد
:: فناوری اطلاعات ::
کُدی که کاربران آیفون و آیپد را عصبانی می‌کند!
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
برانکو:تا من هستم پرسپولیس هجومی است
:: فرهنگ و هنر ::
سینما‌ها ۵ روز تعطیل می شوند
:: حوادث ::
توضیحات پزشکی قانونی درباره پرونده «دنیا ویسی» و تکذیب یک ادعا

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار