سه شنبه 28 شهريور 1396

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی ربیعی: مسئول مقابله با فقر هستم

 
 

چهارشنبه 25 مرداد 1396

ربیعی: مسئول مقابله با فقر هستم

 
 وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:‌ امروز در زمینه سیاست‌های رفاهی وزارت کار نظریه دارد و هیچ سیاست توسعه‌ای بدون داشتن نظریه موفق نخواهد بود.

علی ربیعی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی عصر امروز در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در دفاع از برنامه‌های خودش اظهار داشت: این وزارتخانه بزرگترین ماموریت‌ها را دارد و طبیعی است وزارتخانه‌ای که افراد قبل و بعد از زندگی با آن سر و کار دارند، بیشتر به چشم بیاید و مورد توجه قرار بگیرد.
وی با بیان این که بهبود تعامل نظام سیاسی با ملت و بهبود رابطه ملت و دولت به کار و تلاش این وزارتخانه بستگی دارد گفت: مهمترین موضوعاتی که در بیان رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور وجود داشت، هفت محور بود که 4 محور آن به وزارتخانه ما بر می‌گشت، که شامل فقر، بحران اجتماعی، بحران صندوق‌ها و بیکاری است.
ربیعی با اشاره به این که در سالیان گذشته فرایند رفاهی بدون هدفگذاری ادامه داشت، گفت: ما پول در این حوزه‌ها هزینه کردیم اما با پاشیدن پول فقر و اشتغال حل شدنی نیست. امروز در زمینه سیاست‌های رفاهی وزارت کار نظریه دارد و هیچ سیاست توسعه‌ای بدون داشتن نظریه موفق نخواهد بود.
وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: برنامه ملی فقر زدایی و کاهش نابرابری و برنامه اشتغال فراگیر، برنامه اشتغال مبتنی بر منطقه گرایی، توانمندسازی و توسعه مهارت و ارتقای امنیت شغلی در جامعه کار و تولید و پایدارسازی صندوق‌ها تبدیل بنگاه‌ها به پیشران اقتصادی و برنامه نظام تامین اجتماعی چند لایه، طرح‌ها و برنامه‌هایی بود که تقدیم رئیس جمهور و مجلس کردم.
وی با بیان این که برنامه امحای فقر مطلق که رهبری چند بار بر آن تاکید کردند جزو برنامه‌های من است، گفت: حمایت از گروه‌ها هدف و برنامه اشتغال فراگیر و مقابله با فقر از جمله موثرترین کارهاست که با سرمایه‌گذاری می‌توانیم پیشتاز آن شویم.
ربیعی با اشاره به این که من مسئول مقابله با فقر درآمدی، فقر سلامت و فقر عاطفی هستم، اظهار داشت: امحای فقر آرمان انقلاب ما بود، و فکر می‌کنم امحای فقر آغاز انسانی‌تر شدن جامعه است.
وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: این کارها همت مشترک می‌خواهد و سرافرازانه می‌گوییم که می‌توانیم با کمک مجلس فقر را در ابعاد مختلف کاهش دهیم.
وی با اشاره به فعالیت‌هایی که در سال‌های گذشته در وزارت کار انجام داده اظهار داشت: خیریه‌ها را دوبرابر کردیم، من به دلیل شناخت از امنیت، امنیت اجتماعی را هم سنگ امنیت ملی می‌دانم و معتقدم مسائل و امور اجتماعی در ساحت اجتماعی حل شدنی است نه ساحت امنیتی. در این سال‌ها مزد بر تورم پیشی گرفت و 11 میلیون حاشیه‌نشین شهری بیمه شدند و امروز دفترچه بیمه، دفترچه هویت شده است. در خانه یک بلوچ دیدم دفترچه‌اش در کنار شناسنامه‌اش هست.
ربیعی با بیان این که مهمترین برنامه من در حوزه فقر کاهش انواع فقر خواهد بود و با همه توان خواهم ایستاد که این طرح زمین نخورد، تاکید کرد: اگر اشکالی هم بوده اشکال در کمبود منابع بود و این را با تدبیر دنبال می‌کنیم.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
ربیعی: مسئول مقابله با فقر هستم
:: فناوری اطلاعات ::
رفع ابهامات اجرای شبکه ملی اطلاعات
:: روی خط جوانی ::
۷ روش برای اینکه بهتر با دیگران ارتباط برقرار کنید
:: ورزش ::
دیوار چین مقابل ایران فرو ریخت
:: فرهنگ و هنر ::
درگذشت پیشکوست عرصه خبر و دوبله
:: حوادث ::
دختر جوانی به طرز بدی توسط پسر همسایه به قتل رسید

يادداشت
:: اقتصادی ::
ششمین نمایشگاه کار دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار