چهارشنبه 3 بهمن 1397

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی حوادث رفع مشکل آب آشامیدنی مناطق زلزله‌زده/آغاز ساخت خانه‌های بهداشت از هفته جاری سفید سنگ ۸ ماه پس از زلزله

 
 

شنبه 18 آذر 1396

رفع مشکل آب آشامیدنی مناطق زلزله‌زده/آغاز ساخت خانه‌های بهداشت از هفته جاری سفید سنگ ۸ ماه پس از زلزله

 
 


نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در مناطق زلزله‌زده با بیان اینکه خدمات بهداشتی - درمانی در مناطق زلزله‌زده به روال عادی بازگشته است، گفت: ساخت خانه‌های بهداشت در مناطق زلزله‌زده از این هفته آغاز می‌شود.

دکتر طیب قدیمی در تشریح گزارش ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و عمرانی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه گفت: در روزهای آغازین حادثه، خدمات به طور خاص منوط به درمان مصدومان بود که با اقدامات وزارت بهداشت و با استفاده از ظرفیت استان کرمانشاه و سایر استان‌ها، چه در زمینه اعزام مصدوم به تهران و شهرهای دیگر و چه اعزام نیروهای بهداشتی و درمانی به این مناطق، به خوبی مدیریت شد.
وی با بیان اینکه همزمان با ارائه خدمات امدادی به مصدومان، خدمات معمول بهداشت و درمان نیز انجام شده است، گفت: آنچه اهمیت دارد این است که خدمات باید به روال عادی بازگردد و طبق دستور وزیر بهداشت، کمیت و کیفیت خدمات در فاصله زمانی بازسازی باید افزایش پیدا کند که این امر زمان‌بر و مستلزم آن است که خدمات بهداشتی و درمانی به شکل عادی بازگردد؛ یعنی خانه بهداشتی که خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌داد و تخریب شده، باید به سیستم اضافه شود تا کمبودها به طور کامل برطرف شود.
قدیمی خاطرنشان کرد: در حوزه بهداشتی ارائه خدمات به زمان قبل از حادثه بازگشته است؛ چراکه کانکس‌هایی به این منظور تعبیه شده و به طور موقت جایگزین خانه‌های بهداشت تخریب شده قرار گرفته است، پرسنل نیز به محل کار خود بازگشته‌اند و کار خود را با انگیزه بیشتری ادامه می‌دهند.
نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در مناطق زلزله‌زده گفت: قرار بود ۲۵ هزار دوز واکسیناسیون آنفلوآنزا در مناطق زلزله‌زده تزریق شود که این اقدام از چند روز قبل آغاز شده است و سایر خدمات نظام مراقبتی بهداشتی نیز در جریان است.
وی درباره اقدامات در حوزه درمان در مناطق زلزله‌زده نیز گفت: خدمات درمانی در شهرستان سرپل ذهاب با حضور متخصصان مختلف از استان‌های دیگر تا روز چهارشنبه هفته گذشته در قالب بیمارستان‌های صحرایی انجام می‌شد که با راه‌اندازی بیمارستان جدید بانگر با ۵۰ تخت، شش بخش و دو اتاق عمل، خدمات درمانی به آنجا منتقل شد؛ البته قبل از حادثه یک بیمارستان ۵۰ تخته در شهرستان سرپل ذهاب به بیماران ارائه خدمات می‌داد که با راه‌اندازی بیمارستان جدید، ارائه خدمات به روال عادی باز می‌گردد؛ چراکه تمام متخصصان حضور دارند، تجهیزات تشخیصی فعال هستند و ۱۶ تخت موقت اورژانس نیز در آن راه‌انداری شده است و دیگر نیازی به استفاده از بیمارستان‌های صحرایی نیست و چنانچه در تعداد نیروهای متخصص و پزشک عمومی کمبودی وجودی داشته باشد از سوی سایر دانشگاه‌ها تامین می‌شود.
بنابر اعلام وب‌دا، وی ادامه داد: یک بیمارستان در اسلام آباد آسیب ندیده بود که خدمات درمانی در آن از همان ساعات اولیه حادثه ادامه پیدا کرد، اما ساخت بیمارستانی که آسیب دیده بود، درحال پیگیری است؛ زیرا مجری آن سازمان دیگری است.
قدیمی در خصوص اقدامات عمرانی در مناطق زلزله‌زده نیز گفت: در بحث عمرانی بخش عمده کار به بازسازی بیمارستان‌ها ارتباط دارد. پیمانکار قبلی بیمارستان سرپل ذهاب از هفته گذشته قسمت‌های تخریب شده را جمع آوری می‌کند تا طبق دستورالعمل معاونت منابع فیزیکی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بازسازی و مقاوم‌سازی آن انجام شود. یک قسمت از بیمارستان هم اسکلت بوده که از قبل باقی مانده است، این قسمت هم با کمک خیرین ساخته می‌شود.
نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در مناطق زلزله‌زده با بیان اینکه ۶۲ خانه بهداشت و ۲۲ مرکز جامع سلامت دچار آسیب و تخریب کامل شده است، گفت: کلنگ زنی خانه‌های بهداشت با کمک خیرین از این هفته آغاز می‌شود و پیش بینی می شود با توجه به سقف زمانی مشخص شده در برنامه، خانه‌های بهداشت کمتر از شش ماه و مراکز جامع سلامت کمتر از یکسال ساخته شوند.
وی درباره تامین تجهیزات درمانی و دارو گفت: تجهیزات درمانی که از قبل در بیمارستان‌ها وجود داشته، آسیب ندیده و در بیمارستان‌های جدید جایگزین شده است و چنانچه از حیث دارو و تجهیزات کمبودی وجود داشته باشد، از سوی وزارتخانه تامین خواهد شد و درحال حاضر کمبودی وجود ندارد.
قدیمی در مورد سلامت آب آشامیدنی در مناطق زلزله‌زده نیز گفت: با پیگیری مسئولین استانی و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مشکل تامین آب آشامیدنی برطرف شده است.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
از سال آینده پرداخت یارانه‌ها ‌استانی می‌شود
:: فناوری اطلاعات ::
اتصال گوشی به کنسول ایکس باکس وان ساده شد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
کره جنوبی به سختی بحرین را شکست داد
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
ازدواج بهانه‌ای برای کشتن مرد جوان

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار