سه شنبه 3 بهمن 1396

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فناوری اطلاعات ماجراجویی جدید گوگل در دهان اژدهای زرد

 
 

چهارشنبه 22 آذر 1396

ماجراجویی جدید گوگل در دهان اژدهای زرد

 
 

آنکه غول جستجو گر گوگل کاکان در چین فیلتر است اما سخنگوی رسمی  این شرکت امروز اعلام کرد که مرکز تحقیقاتی هوش مصنوعی جدید در پکن را باز می کند، تا  با استفاده از استعداد چین در حوزه فناوری و اطلاعات بتواند آینده جدیدی را در این حوزه رقم بزند.

سایه نیکانلو/سیبنا : با آنکه غول جستجو گر گوگل کاکان در چین فیلتر است اما سخنگوی رسمی  این شرکت امروز اعلام کرد که مرکز تحقیقاتی هوش مصنوعی جدید در پکن را باز می کند، تا  با استفاده از استعداد چین در حوزه فناوری و اطلاعات بتواند آینده جدیدی را در این حوزه رقم بزند.
هوش مصنوعی، با قدرتنمایی شرکت های بزرگی مانند Alibaba، Tencent و Baidu  در چین به رقیب سرسختی برای گوگل، مایکروسافت و فیس بوک  بدل شده است زیرا تمامی این شرکت ها معتقدند که آینده علم فن آوری و اطلاعات را همین امر تشکیل می دهد.
در همین زمینه رویکرد جدید این شرکت بزرگ در زمینه هوش مصنوعی ، پیشرفت در ماشین های خودکاری و کارخانه های اتوماتیک، محصولات ترجمه و نرم افزار تشخیص چهره است .این امر دقیقا آینده این  حوزه را رقم می زند.
البته حرکت گوگل برای باز کردن یک دفتر پکن که بر روی تحقیقات بنیادی تمرکز دارد، نشانه ای از  توانایی و استعداد چینی ها در زمینه هوش مصنوعی است که نشان داده می تواند شانه به شانه رقبای بزرگ خود در آمریکا عرض اندام کنند. بر اساس پست وبلاگی جدید لی فیفی، محقق اصلی مرکز جدید، در وب سایت گوگل اکنون نویسندگان چینی ۴۳ درصد از همه مطالب را در ۱۰۰ مجله AI (محله معتبر جهانی در زمینه هوش مصنوعی) در سال ۲۰۱۵ به اشتراک گذاشتند.” او می گوید: «ما قبلا برخی از کارشناسان طراز اول جهانی را در این زمنیه  استخدام کرده ایم و در ماه های آینده تلاش خواهیم کرد تا تیم قدرتمندی را در این زمینه در چین دور هم گرد آوریم»
او افزود:  مهندسان چینی، ستون فقرات تیم های برنده در سه رقابت سال های قبل «ImageNet»،که  یک رقابت بین المللی در زمینه هوش مصنوعی است را برای آزمایش فناوری محاسبات در تشخیص و طبقه بندی تصاویر بهتر به خود اختصاص داده اند.
البته ناگفته نماند که تیم موتور جستجوی چینی Baidu به علت عدم رعایت قوانین در طول رقابت سال ۲۰۱۵  از این رقابت ها جا ماند.
همچچنین سخنگوی شرکت Taj Meadows ( یک شرکت بزرگ فن آوری اطلاعات در چین)گفت است که  که گوگل دو دفتر در چین دارد که تقریبا نیمی از ۶۰۰ کارمند آن هم اکنون در زمینه تولید محصولات جهانی در زمینه هوش مصنوعی مشغول به فعالیت هستند. هم اکنون شرکت جدیدی که قرار است در چین آغاز به کار کند ده پروژه بزرگ در زمینه هوش مصنوعی را در دست بررسی دارد.این  مرکز با مرکز تحقیقاتی دیگر گوگل مانند مرکز سیلیکون ولی در نیویورک، تورنتو، لندن و زوریخ همکاری خواهد کرد.
نافته نماند تمامی این اتفاقات در حالی رخ داده است که موتور جستجوی گوگل و بسیاری از خدمات آن توسط فایروال بزرگ چین مسدود شده است، اما تنظیم کنندگان اینترنت این کشور اخیرا اجازه دسترسی به برخی محصولات گوگل را تنها با  ترجمه خود (نوعی فیلترینگ هوشمند) داده اند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
دلار ۴۶۵۰ تومان شد
:: فناوری اطلاعات ::
ماجراجویی جدید گوگل در دهان اژدهای زرد
:: روی خط جوانی ::
گذشته همسرتان را رها کنید
:: ورزش ::
ساغلام: تراکتورسازی را احیا می کنم
:: فرهنگ و هنر ::
توضیح مجری سرشناس درباره شایعه بیماری‌اش
:: حوادث ::
قتل خواهرزاده در اسلام آباد غرب / قاتل خودکشی کرد

يادداشت
:: فناوری اطلاعات ::
انتقادها از عمر پایین باتری آیفون ۷ بالا گرفت

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار