چهارشنبه 3 بهمن 1397

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اجتماعی ۱۰ تا ۴۰ میلیون نفر زیر خط فقر

 
 

شنبه 2 دي 1396

۱۰ تا ۴۰ میلیون نفر زیر خط فقر

 
 


رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: زمانی که خط فقر تعریف می‌شود افراد پایین‌تر از این خط فقیر محسوب می‌شوند و برای همه کشورها از جمله ما تبعات اجتماعی، داخلی و بین‌المللی دارد و توقعاتی ایجاد می‌کند.

سید پرویز فتاح در تعریف از خط فقر در کشور، گفت: همه اقتصاددانان و مسئولان مرتبط با حوزه رفاهی و اقتصادی باید بنشینند و با بررسی همه جوانب و سطح واقعی رفاه مردم تعریفی از خط فقر ارائه دهند.
وی افزود: زمانی که خط فقر تعریف می‌شود همه خود را با آن مقایسه می‌کنند در نتیجه حجمی از افرادی که پایین‌تر از این خط قرار دارند فقیر محسوب می‌شوند و این برای همه کشورها از جمله ما تبعات اجتماعی، داخلی و بین‌المللی دارد و توقعاتی ایجاد می‌کند.
فتاح گفت: در یک تعریف از خط فقر کسانی که تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی و خیریه‌ها هستند زیر خط فقر بوده که این جمعیت از 10 میلیون نفر بالاتر نمی‌شود.
رئیس کمیته امداد افزود: در تعریف دیگری از خط فقر 20 میلیون نفر زیر خط فقر هستند و در تعریف دولت که حتماً برای آن حساب و کتابی کرده 40 میلیون نفر از مردم باید یارانه خود را بگیرند یعنی این تعداد ماهانه به 45 هزار تومان نیاز دارند.ما می‌خواهیم بدانیم با تعریف خط فقر هر خانواده ایرانی چه سطحی از امکانات رفاهی را باید داشته باشد و این موضوع است که مهم است.
وی گفت: در واقع به تعریف ما بستگی دارد که رفاه مردم را چه در نظر بگیریم به عنوان نمونه همه خانوارهای ایرانی باید از یک خانه حداقلی برخوردار باشند یا امکاناتی مانند تلویزیونی، یخچال، آب، برق و تلفن را باید داشته باشند. زمانی که به این تعریف رسیدیم هر آنچه که خانوارها به عنوان بسته رفاهی از آن محروم هستند به دلیل نداشتن درآمد فقیر محسوب خواهد شد و باید دولت سعی کند سطح رفاه آنها را افزایش دهد.
رئیس کمیته امداد تصریح کرد: کمیته امداد خدمات‌ دهنده است و از دولت اعتبار می‌گیرد و از مردم کمک‌ها را جمع‌آوری می‌کند بنابراین ما نباید خط فقر را تعریف کنیم بلکه باید نظام، دولت و بسیاری از سازمان‌های مسئول ببینند چه سطحی از رفاه را برای هر خانواده ایرانی می‌خواهند در نظر بگیرند.
فتاح گفت: از سوی دیگر ما سعی می‌کنیم با جلب کمک‌های مردمی، دولتی و دادن مستمری این سطح رفاه را بالا ببریم.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
از سال آینده پرداخت یارانه‌ها ‌استانی می‌شود
:: فناوری اطلاعات ::
اتصال گوشی به کنسول ایکس باکس وان ساده شد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
کره جنوبی به سختی بحرین را شکست داد
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
ازدواج بهانه‌ای برای کشتن مرد جوان

يادداشت
:: اجتماعی ::
تهران آماده نیست!

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار