سه شنبه 3 ارديبهشت 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی اصلاح شاخص کل فرابورس ایران

 
 

سه شنبه 6 شهريور 1397

اصلاح شاخص کل فرابورس ایران

 
 

امروز بیش از 709 میلیون ورقه بهادار به ارزش 3 هزار و 125 میلیارد و 630 میلیون ریال در در مجموع بازار‌های فرابورس ایران در بیش از 81 هزار نوبت معاملاتی میان معامله‌گران دست‌به‌دست شد که حدود 66 درصد از حجم و 47 درصد از ارزش کل معاملات به دو بازار اول و دوم اختصاص داشت.

به گزارش هموطن آنلاین به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، در معاملات سه‌شنبه ششم شهریور‌ماه بیش از 66 میلیون سهم به ارزش بیش از 181 میلیارد ریال در بازار اول و افزون بر 403 میلیون سهم به ارزش یک هزار و 305 میلیارد و630 میلیون ریال در بازار دوم فرابورس جا‌به‌جا شد که نماد «ذوب» متعلق به شرکت سهامی ذوب‌آهن در مجموع دو بازار بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را به خود اختصاص داد.
بازار پایه نیز امروز میزبان داد‌وستد نزدیک به 232 میلیون سهم به ارزش بیش از 429 میلیارد ریال بود که نماد «لکما» متعلق به شرکت کارخانجات مخابراتی ایران با حجم معاملات بیش از 40 میلیون سهمی و نماد «انرژی3» با ارزش معاملاتی بیش از 50 میلیارد ریالی به ترتیب بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در این بازار از آن خود کردند. معاملات اوراق بدهی در روز جاری در تابلو اوراق با درآمد ثابت با دست‌به‌دست شدن 1.28 میلیون ورقه به ارزش بیش از یک هزار و 42 میلیارد ریال به پایان رسید که نماد «اخزا605» با حجم معاملاتی به میزان افزون بر 144 هزار ورقه به ارزش نزدیک به 134 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در اختیار گرفت.
فردا چهارشنبه مورخ 7 شهریور‌ماه تعداد 5 میلیون و 136 هزار و 827 ورقه اسناد خزانه اسلامی متعلق به سازمان تامین اجتماعی از طریق بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران به صورت عمده عرضه خواهد شد که این 7 سری اسناد خزانه در نمادهای معاملاتی «اخزا6044»، «اخزا6054»، «اخزا6124»، «اخزا6134»، «اخزا6144»، «اخزا6154» و «اخزا6224» روی تابلو خواهند رفت.
همچنین معاملات در تابلو تسهیلات مسکن در روزی که گذشت به نقل و انتقال بیش از 82 ورقه به ارزش بیش از 54 میلیارد ریال انجامید. امروز تسه مرداد 97 بیشترین حجم و ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و تسه شهریور 95 با ثبت قیمت 671 هزار ریالی بیشترین قیمت از آن خود کرد. قیمت این اوراق نیز در بازه 635 هزار تا 671 هزار ریال معامله شد.
از سوی دیگر، معامله بیش از 6 میلیون ورقه بهادار به ارزش بیش از 112 میلیارد ریال در صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) فرابورس اتفاق افتاد.
در نهایت، شاخص کل فرابورس ایران پس از یک دوره رکورد‌شکنی امروز با 27 واحد کاهش در پله 1550 واحدی قرار گرفت که منفی‌ترین اهرم‌های موثر بر افت آیفکس نماد‌های «زاگرس»، «هرمز» و «شراز» بودند. از طرف دیگر، نمادهای «کیمیا» و «غشهداب» بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند و نماد‌های «ذوب» و «شغدیر» پُر‌بیننده‌ترین نماد‌ها لقب گرفتند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
آپدیت جدید ویندوز۱۰ با یک ماه تاخیر!
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
قیمت بیرانوند دو برابر شد
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
اعتراف به قتل و سوزاندن جسد زن 41 ساله

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار