پنجشنبه 8 خرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی شاخص کل فرابورس ایران بالاتر از مرز 1500 واحدی قرار گرفت

 
 

يكشنبه 11 شهريور 1397

شاخص کل فرابورس ایران بالاتر از مرز 1500 واحدی قرار گرفت

 
 

معاملات فرابورس ایران در بازار اوراق با درآمد ثابت امروز یکشنبه 11 شهریور‌ماه با جابه‌جایی یک میلیون و 120 هزار ورقه به ارزش بیش از 907 میلیارد ريال دنبال شد که نماد «اخزا610» با تغییر مالکیت بیش از 121 هزار ورقه به ارزش بالغ بر 89 میلیارد ریال، بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در این بازار از آن خود کرد.

به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، در این بازار همچنین فردا تعداد 5 میلیون و 136 هزار و 827 ورقه اسناد خزانه اسلامی متعلق به سازمان تامین اجتماعی به صورت عمده عرضه خواهد شد؛ این سری از اسناد خزانه در نمادهای معاملاتی «اخزا6044»، «اخزا6054»، «اخزا6124»، «اخزا6134»، «اخزا6144»، «اخزا6154» و «اخزا6224» روی تابلو می‌روند. در همین حال نگاهی به آمار معاملات تابلو تسهیلات مسکن در بازار امروز نشان می‌دهد قیمت تسه‌ها در بازه 654 تا 587 هزار ریالی متغیر و بیشترین قیمت متعلق به تسه دی‌ماه 95 بوده است. در عین حال امروز نزدیک به 82 هزار ورقه تسه به ارزش بیش از 53 میلیارد ريال در این تابلو معامله شد که تسه مرداد 97 بیشترین حجم و ارزش معاملات را به خود اختصاص داد.
همچنین صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) روز جاری را با جا‌به‌جایی بیش از 9 میلون ورقه به ارزش افزون بر 113 میلیارد ريال پشت سر گذاشتند. در روزی که گذشت نماد‌های معاملاتی دو گروه پتروشیمی‌ها و فولادی‌ها با تاثیر منفی تا سقف 11 واحدی در افت 38 واحدی شاخص کل و رسیدن آن به ارتفاع 1506 واحدی سهیم بودند. همچنین نماد‌ «اتکام» شاهد بیشترین افزایش قیمت بود و نماد «تبرک» بیشترین کاهش قیمت را تجربه کرد و سه نماد «ذوب»، «شغدیر» و «سمگا» پُربیننده‌ترین نماد‌ها لقب گرفتند.
نگاهی به معاملات سهام در فرابورس نیز بیانگر دست‌به‌دست شدن بیش از 366 میلیون سهم به ارزش بیش از یک هزار و 42 میلیارد ریال در مجموع دو بازار اول و دوم است که در پایان این معاملات نماد «ذوب» با حجم معاملات افزون بر 120میلیون سهمی به ارزش نزدیک به 218 میلیارد ریال، بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در اختیار گرفت.
بازار پایه فرابورس نیز در دومین روز کاری هفته جاری با جا‌به‌جایی نزدیک به 324 میلیون سهم به ارزش بیش از 689 میلیارد ریال و توقف نماد معاملاتی « وثوق1» متعلق به شرکت سرمایه گذاری وثوق امین به دلیل برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام در روز سه‌شنبه 13 شهریور‌ماه رو‌به‌رو شد.
در نهایت، امروز فرابورس ایران در مجموع بازار‌های خود شاهد خرید و فروش بیش از 701 میلیون ورقه به ارزش 2 هزار و 805 میلیارد و 93 میلیون ریال بود که این میزان از داد‌و‌ستد‌ها در بیش از 80 هزار نوبت معاملاتی اتفاق افتاد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
بازگشایی محدود دفاتر گوگل در جولای
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
بازگشت عابدزاده به فوتبال با «اف‌سی‌عابدز»
:: فرهنگ و هنر ::
آیا قسمت‌های آخر سریال پایتخت ۶ ساخته می‌شود
:: حوادث ::
زنی، پشت پرده جنایت خانوادگی

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار