دوشنبه 1 مرداد 1403

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی سياسی جمهوری اسلامی ایران قدرتی در عرصه جهانی

 
 

جمعه 10 خرداد 1387

جمهوری اسلامی ایران قدرتی در عرصه جهانی

 
 

نیروهای هوشیار و مقاوم ارتش، سپاه، بسیج و ملت رشید ایران دست هر کسی را که قصدی علیه جمهوری اسلامی ایران داشته باشد،قطع خواهند کرد.

جمهوری اسلامی ایران قدرتی در عرصه جهانی
هموطن آنلاین _رئیس جمهوری کشورمان با بیان اینکه قدرتهای استکباری درپی ایستادگی رهبری عزیز، ملت ایران و بسیجیان در سراشیبی سقوط قرار گرفته اند، تصریح کرد: با وجود همه فشارها ، تهدیدها و تحریم ها سازندگی انجام شده در دوران حاکمیت جمهوری اسلامی ایران بی نظیر و نسبت به گذشته دارای جهش های فوق العاده است.
محمود احمدی نژاد در اجتماع فرماندهان و مدیران نیروی مقاومت بسیج سراسر کشور افزود: در عین حال همه ما معتقدیم آن پیشرفت و تحولی که اتفاق افتاده است، آن چیزی نیست که در شأن ملت عزیز و نظام باشد و باید بیش از این تلاش کرد و به پیش رفت.
رئیس جمهور، اندیشه، فرهنگ و نام بسیج را ساحل امن، اطمینان بخش و نقطه اتکا مستحکم ملت، نیروهای انقلاب، آزادگان ، خداپرستان و عدالتخواهان سراسر جهان دانست و تصریح کرد: روحیه بسیجی ، انگیزه و امیدآفرین است و به واقع اندیشه و فرهنگ بسیج اکسیر مقدسی است که ملت ها را به جوش و خروش و حرکت وا می دارد؛ همان طور که ملت ایران را به حرکت روبه جلو واداشته است.
رئیس شورای عالی امنیت ملی به خیالات خام رئیس جمهور فعلی آمریکا برای تهدید و ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: خبرهای موثقی داریم که هر وقت بوش چنین خیالات خامی به سرش زده است، فرماندهان نظامی اش آنچنان تصویر شفاف و البته وحشتناکی برای او توصیف کرده اند که وی از این تفکرات پشیمان شده و وحشت کرده است.
رئیس جمهور با بیان اینکه بوش نیز همچون اسلافش چنین آرزویی را با خود خواهد برد، افزود: نیروهای هوشیار و مقاوم ارتش، سپاه، بسیج و ملت رشید ایران دست هر کسی را که قصدی علیه جمهوری اسلامی ایران داشته باشد،قطع خواهند کرد.
احمدی نژاد به واکنش اخیر این قدرت ها نسبت به جمهوری اسلامی ایران اشاره و تاکید کرد: آنها چند صباحی است که شروع کرده اند به ما می گویند جمهوری اسلامی ایران یک قدرت تاثیرگذار منطقه ای است و ما باید نقش ایران را در همه معادلات در نظر بگیریم، درحالی که واقعیت آن است که جمهوری اسلامی ایران یک قدرت در عرصه جهانی است.
رئیس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه ما باید خود را برای تحولات بزرگ جهانی آماده کنیم، گفت: فروریزش نظام سرمایه داری بسیار سریع تر از مارکسیست ها و کمونیست ها اتفاق می افتد و ما باید از امروز خود را برای حضور موثر در مدیریت جهانی آماده کنیم. آیا به واقع ما 10 سال پیش فکر این همه تحول امروز را می کردیم؟
احمدی نژاد افزود: هنوز قدرت ملت ایران و بسیج برخاسته از این ملت، در عرصه جهانی آزاد نشده است و مطمئناً با آزاد شدن قدرت وتفکر بسیج درعرصه جهانی، شاهد تحولات بسیار بزرگی خواهیم بود.
رئیس جمهور با تشریح شرایط جهانی پس از جنگ جهانی دوم و اهداف برنامه ریزان مادی نگر این دوران گفت: آنها به گونه ای برنامه ریزی و باور کرده بودند که حداقل تا 300 سال بر کل جهان حاکم خواهند بود و آزادی طلبان آرام آرام به نقطه ای رسیده بودند که یأس بر آنها حاکم شده بود اما ناگهان مردی از ایران به نام امام خمینی (ره) برخاست و در مقابل همه دنیای مادی این قدرت ها قیام کرد.
وی با بیان این که برخلاف انتظارات و پیش بینی ها همه معادلات این قدرتها در هم شکسته است، افزود: طبیعی بود که این قدرت ها با همه توان خود برای انهدام و نابودی اندیشه امام (ره)و پیروانش تلاش کنند که داستان جنایت ها و دشمنی های آنها با ملت ایران داستانی طولانی است.
احمدی نژاد تصریح کرد: آنها نمی خواهند باور کنند که پرچمی برافراشته شده و به رغم همه تهاجمات آنها ایستاده است. روز اول حتی تصور می کردند می توانند با طراحی های ساده این پرچم را پایین آورند.
رئیس شورای عالی امنیت ملی با تشریح روش های مختلف دشمنان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی برای ضربه زدن به انقلاب و نظام نوپای ملت ایران در طول 30 سال گذشته، تاکید کرد: به فضل الهی و با ایستادگی رهبری عزیز و ملت بزرگ و بسیجیان ما امروز همه قدرت های به اصطلاح بزرگ در سراشیبی سقوط قطعی قرار گرفته اند.
احمدی نژاد با بیان این که امروز سردمداران این قدرتها و تفکراتشان نه تنها در محافل مردمی بلکه در محافل علمی هم جایی ندارند، گفت: در آمریکا هم تشکیک در اصالت و کارآمدی نظام مادی حتی به حاکمیت دولت و مدارس این کشور رسیده است و این جای تامل دارد.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه آمریکا تا به امروز در هیچ جنگی وارد نشده است که فاتح خارج شود ، تصریح کرد: آنها فقط با تبلیغات و جنگ روانی و تزویر ، هیمنه ای از خود ساخته بودند که این هیمنه هم امروز در هم شکسته است.
وی به طراحی منجر به شکست آمریکا و رژیم صهیونیستی در لبنان اشاره کرد و افزود: برنامه آنها در لبنان این بودکه با ایجاد درگیری و به وسط کشیدن پای حزب الله در این درگیری ها ، وارد عمل شوند و به قول خودشان انتقام دو سال قبل را بگیرند اما نتوانستند چنین کاری را انجام دهند.
دکتر احمدی نژاد مشکلات عمیق اقتصاد آمریکا را موردتایید همه خبرگان اقتصادی این کشور دانست و تصریح کرد: بنابر گفته خود آنها مبانی نظری امپراطوری اقتصادی آمریکا با بن بست مواجه شده و هیمنه نظامی آنها نیز در هم ریخته و به نوعی فروریخته است. البته هیچ کدام از این ها به معنای آن نیست که آنها آزار و اذیت نداشته باشند.
رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به برخی گره های به ظاهر ناگشودنی برسر راه پیشرفت کشور و ملت اشاره کرد و گفت: متاسفانه برخی ها در داخل می خواهند با همان برنامه ریزی ها و طراحی های نظام سرمایه داری کشور را سازماندهی کنند و پیش ببرند که این نقطه کوری است و جواب نمی دهد. آنها چنین سیاست هایی را اجرا می کنند و بعد می گویند سیاست های دولت جواب نداده است.
احمدی نژاد به تلاش برخی ها برای حمایت از متخلفان و ایجاد حاشیه امن برای آنها اشاره کرد و افزود: حتی این افراد حاضر نیستند وقت اندکی بگذارند و برنامه های دولت را مطالعه کنند و بعد از آن ایراد بگیرند؛ آنها فقط یک نقطه را انتخاب می کنند و هجوم می آورند.
رئیس جمهور گفت: در برخورد با مفاسد اقتصادی هم با چنین مشکلی مواجهیم و هر جا که می خواهیم برخورد موثری انجام دهیم، به سمت ما هجوم می آورند.
وی افزود: ما معتقدیم که آنها می خواهند با انتشار حجم بالای دروغ پردازی ها و توهین ها از ملت ایران انتقام بگیرند و نگذارند برنامه های دولت به نتیجه برسد.
دکتر احمدی نژاد دولت نهم را از نظر کارشناسی بعداز انقلاب اسلامی کم نظیر توصیف و تصریح کرد: خود من به عنوان رئیس جمهور و با انجام مشغله هایی که دارم، برای برخی تصمیم گیری های کارشناسی حدود 150 تا 200 ساعت وقت می گذارم و کار را بررسی کارشناسی می کنم.
رئیس جمهور تمام شاخص های اقتصادی کشور جز تورم را رو به بهبود دانست و گفت: تورم ابعاد و زوایای مختلفی دارد و عوامل گوناگونی بر آن تاثیر می گذارد که دولت با همه توان در صدد مهار آن است .
وی با اشاره به برخی اظهار نظر ها مبنی بر افزایش وابستگی بودجه دولت به نفت در سه سال گذشته تصریح کرد: بر اساس آمار و روشهایی که این افراد و نظریه پردازان، قبول دارند وابستگی بودجه به نفت در سه سال 83 ، 67 درصد بوده اما هم اکنون به 51 درصد کاهش یافته است.
دکتر احمدی نژاد با اشاره به تلاش دولت برای حرکت در مسیر چشم انداز 20 ساله گفت: ما هم اکنون در بسیاری از رشته های علمی و شاخص های مهم دیگر در منطقه مقام نخست را داریم و در واقع تا قبل از رسیدن به سال 1404 به این اهداف دست پیدا کرده ایم.
رئیس جمهور پایان یافتن برخی طرح های نیمه تمام در دو سال گذشته را از موفقیت های بزرگ دولت برشمرد و افزود: برخی از این طرح های نیمه تمام حدود 17 سال معطل بودند که در مدت 2 سال با برنامه ریزی فشرده و کار مداوم به اتمام رسیدند.
دکتر احمدی نژاد رشد اقتصادی بالای 7 درصدی کشور در دو سال گذشته، افزایش شاخص های سرمایه گذاری، گسترش کم نظیر فضاهای ورزشی و رشد گردشگری را از دیگر موفقیت های دولت نهم برشمرد.
وی با تشریح ریشه های تورم و تقسیم آن به دو بخش تورم وارداتی و تورم داخلی ، گفت: به دلیل شرایط جهانی ، در برخی کشورهای منطقه تورم در طول یکی دو سال اخیر چند برابر شده است و باید توجه ویژه به این موضوع داشته باشیم.
رئیس جمهور راههای مقابله با تورم وارداتی را پایین آوردن تعرفه ها و تخصیص یارانه توصیف کرد و افزود: تاآنجا که توانستیم تعرفه ها را پایین آوردیم و برای تخصیص یارانه هم به بودجه نیاز داشتیم که برایش برنامه ریزی کردیم تا با تصویب لایحه ای در مجلس اعتبار مورد نیاز تامین شود، اما در نهایت با سلب فوریت این لایحه در مجلس هفتم، بررسی آن منتفی و به مجلس هشتم سپرده شده است.
دکتر احمدی نژاد عامل داخلی تورم را نیز ناشی از هزینه های دولت و خلق پول از سوی بانکها دانست و گفت: در جلسه ای که با مدیران بانک ها داشتیم، گفتیم که ما هزینه های دولت را با فشار به دستگاه های اجرایی برای کاهش بودجه جاری کاهش می دهیم و شما هم جلوی سهم بانکها را در تورم بگیرید . ما به وعده خود عمل کردیم اما بانک ها آن طور که باید مسوولیت خود را انجام ندادند.
رئیس جمهور عزم دولت را برای مبارزه با فساد اقتصادی و برخورد با متخلفان، جدی و برگرفته از روحیه بسیجی توصیف کرد و گفت: بنیان های امروز اقتصادی کشور قوی است و امیدواریم با رهنمودهای رهبری، همدلی و همیاری ها بیشتر شکل بگیرد تا از این مرحله به سرعت بگذریم و وارد عرصه های جهانی شویم.
دکتر احمدی نژاد همچنین با تشکر از تلاش های بسیجیان، نیروی مقاومت بسیج را نیروی همیشه در صحنه و تحت فرماندهی فردی مومن، شجاع، انقلابی و باتدبیر خواند.
پیش از سخنان رئیس جمهور، سردار جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی مقاومت بسیج ،گزارشی از فعالیت های بسیجیان سراسر کشور و اهداف و جایگاه جدید تعریف شده برای نیروی مقاومت بسیج ارائه کرد.

 
 

حرکت عراق به سمت دنیای عظیم اسلامی
تاکید بر تنظیم رابطه دولت با مجلس

 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
شارژ اضافی ۱۲۰هزار تومانی «یارانه‌ها» ذخیره نمی‌شود/ نحوه بهره‌مندی از این شارژ
:: فناوری اطلاعات ::
آغاز دور جدید حراج شماره‌های رند همراه اول
:: روی خط جوانی ::
چه زمانی برای اولین بار بگوییم "دوستت دارم"
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
قلم مقدس به‌دنبال معرفی اسوه برای نسل خبرنگاران است
:: حوادث ::
قتل زن تهرانی در حمام خانه اش / شوهرش تصمیم به مثله کردن جسد داشت که پشیمان شد!

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار