پنجشنبه 12 تير 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار خارجی فناوری اطلاعات خدمات نرساني به سبك ISP هاي ايراني

 
 

دوشنبه 24 تير 1387

خدمات نرساني به سبك ISP هاي ايراني

 
 

بد نيست نمونه اي از سرويس دهي يکي از اين به اصطلاح ISP ها را با هم مرور کنيم تا بيشتر به عمق مشکل پي ببريم.

خدمات نرساني به سبك ISP هاي ايراني
هموطن
 

" باز هم مشکل برطرف نمي شود. دوباره با هزار گرفتاري موفق مي شوم با پشتيباني تماس بگيرم . طرف مي گويد اشکال از ويندوز شماست وبايد از نو نصب کنيد! وقتي که با عصبانيت به وي اعتراض مي کنم مي گويد بعد از ظهر ناگهان همه Port هاي ما پر شد و باگي در سيستم افتاد که در حال رفع آن هستيم. او به من قول مي دهد روز يکشنبه 23 تير ماه همه مشکلات حل شده باشد.... "

 
 
آنلاين – احسان موحديان - قصه بي توجهي شرکت هاي سرويس دهنده اينترنت در ايران به مشکلات مشترکانشان يک قصه پرغصه است و متاسفانه مشکل يکي دو شرکت هم نيست. متاسفانه اکثر اين ISP ها در زمان دريافت هزينه خدماتي که اغلب هم به درستي ارائه نمي شود به خوبي عمل مي کنند ولي وقتي که مشکلي پيش مي آيد براي حل آن حاضر نيستند به خود زحمت چنداني بدهند.
بد نيست نمونه اي از سرويس دهي يکي از اين به اصطلاح ISP ها را با هم مرور کنيم تا بيشتر به عمق مشکل پي ببريم.

* مشکل داري؟ ويندوزت را عوض کن!

شنبه 22 تير ماه بعد ازظهر زماني که براي استفاده از اينترنت پرسرعت شرکت "ص" که از طريق نماينده اش شرکت .... خريداري کرده ام پشت دستگاه مي نشينم متوجه مي شوم که اتصال به هيچ وجه ممکن نيست. مودم و رايانه و اتصالات دستگاه را بررسي مي کنم و متوجه مي شوم که اشکال از من نيست.
به شماره پشتيباني 24 ساعته ! اين شرکت زنگ مي زنم و بعد از آنکه دهها بار بوق اشغال را مي شنوم و در يک مورد هم بيش از 15 دقيقه پشت خط صداي بوق انتظار را تحمل مي کنم فردي که گوشي را بر مي دارد به من مي گويد بايد مودم را reset کنم. مودم من قديمي است و دکمه ريست ندارد. ناچار به توصيه وي مودم را از نو نصب کرده و تمامي تنظيمات را از نو وارد مي کنم. باز هم مشکل برطرف نمي شود. دوباره با هزار گرفتاري موفق مي شوم با يکي از آقايان پشتيباني تماس بگيرم . طرف مي گويد اشکال از ويندوز شماست وبايد از نو نصب کنيد! وقتي که با عصبانيت به وي اعتراض مي کنم که طوري به من جواب بدهد که احساس نکنم به عقل و شعورم توهين شده مي گويد بعد از ظهر ناگهان همه Port هاي ما پر شد و باگي در سيستم افتاد که در حال رفع آن هستيم. او به من قول مي دهد روز يکشنبه 23 تير ماه همه مشکلات حل شده باشد.

* به ما ربطي ندارد!

روز 23 تير ماه فرا مي رسد و هيچ مشکلي حل نمي شود. حدود ظهر به نمايندگي شرکت "ص"،شرکت ... که از طريق آنها مشترک شده ام زنگ مي زنم و مديريت شرکت مي گويد در
 

" وقتي مي گويم دو روز است که مشکل داريم و کسي احساس مسئوليت نمي کند با بي ادبي مي گويد من نمي دانم چرا مشترکان ما همه اين طوري هستند و مشکل شما به ما ربطي ندارد و بايد از طريق نمايندگي ما پيگيري کنيد. به او مي گويم از شما تشکر مي کنم که اين قدر براي حل مشکلات مشتريانتان تلاش مي کنيد! ... "

 
 
کشور مشکل پهناي باند به وجود آمده و برخي شرکت هاي خارجي به علت فشارهايي که به آنها وارد شده پهناي باندي که تعهد کرده بودند را به ايران نفروخته اند و ما به زودي اين مشکل را حل مي کنيم.
شب مي شود وباز هم مشکل حل نشده و هر بار در زمان تلاش براي اتصال error هاي عجيب و غريبي مشاهده مي کنم. به پشتيباني 24 ساعته زنگ مي زنم و بعد از اصرار من راضي مي شوند مشکل خرابي من را ثبت کنند و آن را پيگيري کنند. در همان زمان شماره هاي رسيدگي به شکايات شرکت ص را هم بعد از خواهش و تمناي فراوان دريافت مي کنم.
فردا صبح (دو شنبه 24 تيرماه) به شماره ها زنگ مي زنم که البته اشتباه بودند ولي بالاخره فردي که قرار است به اين مساله رسيدگي کند را پيدا مي کنم. شخص مورد نظر وقتي مشکل را مي شنود با بي حوصلگي مي گويد مشکل شما در سيستم ثبت شده و در حال بررسي هستيم. وقتي مي گويم دو روز است که مشکل داريم و کسي احساس مسئوليت نمي کند با بي ادبي مي گويد من نمي دانم چرا مشترکان ما همه اين طوري هستند و مشکل شما به ما ربطي ندارد و بايد از طريق نمايندگي ما پيگيري کنيد. به او مي گويم از شما تشکر مي کنم که اين قدر براي حل مشکلات مشتريانتان تلاش مي کنيد! بعد هم گوشي را مي گذارم تا بيشتر از اين اعصابم خراب نشود!

* از جاي ديگري اينترنت بگير!

وقتي مي بينم تلفن زدن چاره کار نيست به طور حضوري به محل شرکت "ص" مراجعه مي کنم. البته آدرسي که در سايت اين شرکت موجود است تنها دفتر فروش آن است. فردي که پشت ميز نشسته وقتي شکايت من را مي شنود همان حرف هاي قديمي را تحويلم مي دهد که مشکل در حال بررسي است و بايد منتظر بماني. وقتي مي گويم دو روز
 

" وقتي مي گويم دو روز است خطم قطع است و شما بايد به من خسارت بدهيد مي گويد: دو روز خطت قطع باشد که آسمان به زمين نمي آيد. دوست نداري برو از جاي ديگري اينترنت بگير. با خودم فکر مي کنم که اين آقا هم ظاهرا اينترنت را يک کالاي لوکس مي داند که بود و نبودش خيلي مهم نيست.... "

 
 
است خطم قطع است و شما بايد به من خسارت بدهيد مي گويد: دو روز خطت قطع باشد که آسمان به زمين نمي آيد. دوست نداري برو از جاي ديگري اينترنت بگير. با خودم فکر مي کنم که اين آقا هم ظاهرا اينترنت را يک کالاي لوکس مي داند که بود و نبودش خيلي مهم نيست. احتمالا از نظر ايشان من ماهي 20 هزار تومن به شرکت "ص" پرداخت مي کنم ، چون روش ديگري براي تلف کردن پول هايم سراغ ندارم! به اين نتيجه مي رسم که اعتراض کردن فايده اي ندارد و بايد مشکل را به طور اساسي حل کنم.
براي همين دست به قلم مي شوم. در حين نوشتن اين مطلب فردي که مدعي است از شرکت "ص" زنگ زده مي گويد بعد از ظهر براي حل مشکل حتما به طور حضوري مراجعه خواهد کرد. ولي من که ديگر اميدي به رسيدگي اين شرکت بي مسئوليت ندارم با حذف نام آنها و نمايندگيشان از مقاله ام آن را منتشر مي کنم. من که بعيد مي دانم بعد از ظهر امروز هم مشکل من حل شود و احتمالا فردا همه کاسه کوزه ها سر مخابرات و مراکز مخابراتي خراب خواهد شد!

* نام اين شرکت و اشخاص اشاره شده به آنها در اين مطلب محفوظ است و در صورت لزوم منتشر خواهد شد

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
دلایل افزایش قیمت اوراق مسکن
:: فناوری اطلاعات ::
تلویزیون جدید شیائومی با قابلیت دالبی اتمز
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
دلایل استعفای وکلای فدراسیون در پرونده ویلموتس مشخص شد/ غرض‌ورزی‌ها همکاری را سخت کرد
:: فرهنگ و هنر ::
همبازی محمدرضا گلزار در سریال عاشقانه ۲ یا گیسو مشخص شد
:: حوادث ::
دختر جوان؛ قربانی هوس‌های شوم

يادداشت
:: فناوری اطلاعات ::
تاکید بر توسعه زیرساخت و سرویس های ارزش افزوده پیام رسان ها

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار