جمعه 10 تير 1401

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار خارجی حوادث پزشکان با قطع تغذيه الوانا انگلارو مرگ او را تسريع کردند

 
 

چهارشنبه 23 بهمن 1387

پزشکان با قطع تغذيه الوانا انگلارو مرگ او را تسريع کردند

 
 

الوانا انگلارو 17 سال پيش در پي يک تصادف به کما فرو رفت و پزشکان نتوانستند براي درمان او راهي پيدا کنند.

دختر ايتاليايي که از 17 سال پيش در کما به سر مي برد و بحث بر سر مرگ ترحم آميز او به يک جنجال تبديل شده بود سرانجام جان باخت.
الوانا انگلارو 17 سال پيش در پي يک تصادف به کما فرو رفت و پزشکان نتوانستند براي درمان او راهي پيدا کنند. به اين ترتيب دختر ايتاليايي که آن زمان 20 سال بيشتر نداشت دچار مرگ مغزي شد.
در حالي که پدر الوانا در ماه هاي اول اميدوار بود دخترش به زندگي بازگردد به تدريج قطع اميد کرد و پزشکان نيز اعلام کردند به طور حتم الوانا هرگز به هوش نخواهد آمد چراکه مغز او کاملاً از بين رفته و ساير اعضاي بدنش نيز فقط به کمک دستگاه کار مي کند.
بعد از گذشت سال ها از مرگ مغزي الوانا سرانجام در سال 2005 پدر او تصميم گرفت از طريق اتانازي به زندگي فرزندش پايان دهد.
او براي اين کار دادخواستي را به دادگاه ارائه داد که با جنجال ها و بحث هاي زيادي همراه شد و بسياري با اين اقدام پدر الوانا مخالفت کردند.
با اين وجود در ماه نوامبر سال گذشته دادگاه به اتانازي راي داد و به موجب اين حکم پزشکان مي توانستند تغذيه اين دختر را قطع و مرگ وي را تسريع کنند.
به رغم صدور اين حکم هيچ بيمارستاني حاضر به انجام اين کار نبود و اين بار پدر الوانا با مشکلي تازه مواجه شد.
او بعد از مدتي جست وجو بالاخره بيمارستاني را پيدا کرد که پزشکان آن با اتانازي موافق بودند.
در نهايت زمان اجراي حکم دادگاه فرارسيد اما جرجيونا پوليتانو رئيس جمهوري ايتاليا اين اقدام را مغاير با قانون اساسي دانست و در عين حال سيلويو برلوسکوني نخست وزير ايتاليا اعلام کرد چنانچه رئيس جمهور تصميم بگيرد حکم مربوط به مرگ اين دختر را امضا نکند موضوع را به پارلمان مي بريم.
در جريان اين کشمکش ها سرانجام پزشکان تغذيه الوانا را قطع کردند و در حالي که پيش بيني مي شد او 15 روز مقاومت کند، دختر سرانجام روز دوشنبه، بعد از چهار روز جان خود را از دست داد.
پدر الوانا در اين باره گفت؛ ديگر تحمل نداشتم دخترم را در آن شرايط ببينم. او دختري شاداب بود که بعد از تصادف مانند يک تکه گوشت گوشه يي افتاده بود. من اطمينان داشتم دخترم از تصميمي که من و مادرش گرفتيم، راضي است.
پدر اين دختر درباره مخالفت هاي صورت گرفته با اتانازي گفت؛ دوستان دخترم که در اين سال ها کنار ما بودند شاهد هستند که الوانا به خاطر زندگي نباتي که داشت چقدر در عذاب بود. ما هر کاري که توانستيم براي الوانا کرديم و بعد از آن به اين اطمينان رسيديم که او واقعاً به زندگي بازنخواهد گشت.
هيچ کس به اندازه من و همسرم الوانا را دوست ندارد، بنابراين مخالفان بايد بدانند اگر کوچک ترين اميدي براي بازگشت دخترم وجود داشت ما باز هم اين شرايط را تحمل مي کرديم اما واقعاً هيچ اميدي نبود و ما براي اينکه دخترمان بيشتر از اين عذاب نکشد چنين درخواست کرديم.
برخي از دولتمردان ايتاليا معتقدند مرگ الوانا يک مرگ عادي نيست و اتانازي فرقي با قتل ندارد و تا زماني که الوانا مي توانست نفس بکشد نبايد در مورد مرگ او تصميم گيري مي شد چرا که احتمال داشت يک اتفاق بتواند او را به زندگي بازگرداند.
دکتر دفنتي که مسووليت درمان الوانا را در اين سال ها بر عهده داشت نيز گفت؛ اين يک مرگ غيرمنتظره بود چراکه ما فکر مي کرديم بدن الوانا بتواند تا 15 روز بدون دستگاه زنده بماند اما ظاهراً بدن دختر در اين 17 سال بسيار ضعيف تر از آن چيزي شده بود که ما تصور مي کرديم.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
جاماندگان یارانه آماده ثبت‌نام باشند
:: فناوری اطلاعات ::
⁠ روابط‌عمومی به‌مثابه یک بازیگر در عرصه دیپلماسی
:: روی خط جوانی ::
طلاق به خاطر شامپوی خارجی
:: ورزش ::
حضور مهاجم پرتغالی در پرسپولیس منتفی شد/ یحیی به دنبال خارجی دیگر
:: فرهنگ و هنر ::
کدام بازیگر در جوکر بامزه تر است
:: حوادث ::
جزییات تکاندهنده از قتل دختر 5 ساله در خانه مادر

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار