پنجشنبه 12 تير 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی گسترش روابط تجاری ایران با بلژیک، سوئد و سوئیس

 
 

هموطن سلام , شنبه 29 فروردين 1388

گسترش روابط تجاری ایران با بلژیک، سوئد و سوئیس

 
 

روابط تجارى ایران با بلژیک، سوئد و سوئیس در سال گذشته با رشد چشمگیرى همراه بود.

روابط تجارى ایران با بلژیک، سوئد و سوئیس در سال گذشته با رشد چشمگیرى همراه بود.
براساس آمارهاى رسمى گمرک جمهورى اسلامى ایران سال گذشته واردات ایران از بلژیک 85 و 5 صدم درصد رشد داشت و از نظر صادرات نیز بلژیک 84 و 2 صدم درصد بیش از سال 1386 انواع کالا از ایران وارد کرد.
این گزارش حاکى است‘ بلژیک موفق شد تا پایان سال 1387 به میزان 992 میلیون و 224 هزار دلار انواع کالا به ایران صادر کند و در مقابل 409 میلیون و 562 هزار دلار نیز کالا از ایران وارد کرد.
در بررسى آمار تجارت خارجى ایران جایگاه بلژیک در رتبه نهم با عنوان عمده ‌ترین واردکننده کالا از ایران قابل توجه است. حتى ترکیه نیز در میان عمده ‌ترین وارد کنندگان کالا به ایران و در رتبه دهم پس از بلژیک جاى گرفته است.
همچنین براساس آمارهاى رسمى گمرک جمهورى اسلامى ایران روابط تجارى سوئیس با ایران در بخش واردات طى سال گذشته با 26 و 7 دهم درصد افزایش همراه بود.
سوئیس موفق شد سهم 5 و 74 صدم درصدى خود از کل واردات ایران در سال 1386 را به 6 و 31 صدم درصد تا پایان سال گذشته ارتقاء دهد. این کشور در مدت یاد شده 3میلیارد و 523 میلیون و 216 هزار دلار انواع کالا به ایران صادر کرد و پس از چین در جایگاه چهارم قرار گرفت.
این گزارش حاکى است‘ با این حال سال گذشته صادرات آلمان به ایران 5 صدم درصد کاهش داشت. درحالیکه آلمان 11 درصد از کل واردات ایران را در سال 1386 به خود اختصاص داده بود‘ سهم این کشور از واردات ایران در سال گذشته به 9 و 53 صدم درصد کاهش یافت.
همچنین سوئد نیز سهم خود را از واردات ایران در سال گذشته به 1 و 28 صدم درصد افزایش داد. سهم سوئد از کل واردات ایران در سال 1386 به میزان 93 صدم درصد بود. صادرات سوئد به ایران سال گذشته نسبت به سال 1386 به میزان 57 و 83 صدم درصد رشد داشته است. سوئد 712 میلیون و 608 هزار دلار انواع کالا در مدت یاد شده به ایران صادر کرد.
براساس آمارهاى رسمى گمرک جمهورى اسلامى ایران‘ انگلستان نیز سال گذشته روابط تجارى خود با ایران را در بخش واردات یک و نیم درصد بهبود بخشید و تا پایان سال 1387 موفق شد‘ 3 و 64 صدم درصد از کل واردات ایران را در اختیار خود بگیرد.
صادرات انگلستان به ایران سال گذشته 2 میلیارد و 32 میلیون و 501 هزار دلار بود و این کشور از این حیث در میان عمده‌ترین صادرکنندگان به ایران و در رتبه ششم قرار گرفت. همچنین فرانسه با اختصاص 3 و 53 صدم درصد و ایتالیا نیز با 3 و 53 صدم درصد از کل واردات ایران رتبه‌هاى بعدى را به خود اختصاص دادند.
این در حالى است که در میان ده کشور عمده واردکننده کالا از ایران سهم کشورهاى اروپایى بسیار ناچیز بوده و تنها بلژیک رتبه نهم را از این حیث به خود اختصاص داده است.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
دلایل افزایش قیمت اوراق مسکن
:: فناوری اطلاعات ::
تلویزیون جدید شیائومی با قابلیت دالبی اتمز
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
دلایل استعفای وکلای فدراسیون در پرونده ویلموتس مشخص شد/ غرض‌ورزی‌ها همکاری را سخت کرد
:: فرهنگ و هنر ::
همبازی محمدرضا گلزار در سریال عاشقانه ۲ یا گیسو مشخص شد
:: حوادث ::
دختر جوان؛ قربانی هوس‌های شوم

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار