چهارشنبه 7 مهر 1400

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اجتماعی آنفلوانزاي خوكي هيچ موردي در آسيا نداشته است

 
 

فارس , سه شنبه 8 ارديبهشت 1388

آنفلوانزاي خوكي هيچ موردي در آسيا نداشته است

 
 

در كشور ما هيچ موردي از اين بيماري مشاهده نشده است و نه تنها در كشور ما بلكه در هيچ يك از كشورهاي همسايه و در كل آسيا تاكنون هيچ موردي از بيماري ‌آنفلوانزاي خوكي مشاهده نشده است.

رئيس مركز مديريت بيماري‌هاي واگير وزارت بهداشت گفت: آنفلوانزاي خوكي تاكنون هيچ موردي در قاره آسيا نداشته است اما از آمريكا به اروپا منتقل شده است. با اين وجود وزارت بهداشت براي پيشگيري و كنترل اين بيماري در حالت آ‌ماده باش كامل است.
محمد مهدي گويا افزود: اولين موارد بيماري آنفلوانزاي خوكي 18 مارس يعني 27 اسفند در مكزيك مشاهده شد اما تا 5 ‌آوريل مصادف با 16 فروردين به دليل اينكه اين بيماري هيچ مورد مرگي نداشت جدي گرفته نشد.
وي اضافه كرد:‌ بيماري آنفلوانزاي خوكي از نوع H1N1 است كه قبلاً هم وجود داشته و شناخته شده است و همه‌گيري جهاني آنفلوانزا در سالهاي 1918 و 1919 نيز به علت شيوع همين نوع آ‌نفلوانزا بوده است.
گويا گفت:‌ با اين وجود بررسي‌هاي اخير نشان مي‌دهد كه تغييراتي در ساختار اين ويروس در آنفلوانزاي خوكي به وجود آمده است. به همين علت از 5 آوريل شاهد موارد مرگ و مير ناشي از اين بيماري در مكزيك و آمريكا بوديم. به طوري كه بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهاني از 1300 فرد مبتلا به اين بيماري در مكزيك و آمريكا تاكنون 103 نفر جان خود را از دست داده‌اند. به همين علت خطر اين بيماري جدي گرفته شده است.
رئيس مركز مديريت بيماري‌هاي واگير وزارت بهداشت اضافه كرد: اين بيماري در مكزيك و آمريكا محدود نمانده و از روز گذشته مواردي از اين بيماري در كلمبيا و حتي آلمان در اروپا نيز مشاهده شده است. بنابراين ارزيابي سازمان بهداشت جهاني اين است كه با توجه به انتقال اين بيماري از يك قاره به قاره ديگر اين بيماري بايد جدي گرفته شود و برنامه جهاني براي كنترل اين بيماري اجرا شود.
وي گفت: سازمان بهداشت جهاني براي كنترل اين بيماري به زودي جلسه اضطراري و فوق العاده تشكيل مي‌دهد و دستورالعمل كنترل اين بيماري را به كشورها ابلاغ مي‌كند.
گويا افزود:‌ در كشور ما هيچ موردي از اين بيماري مشاهده نشده است و نه تنها در كشور ما بلكه در هيچ يك از كشورهاي همسايه و در كل آسيا تاكنون هيچ موردي از بيماري ‌آنفلوانزاي خوكي مشاهده نشده است.
وي گفت: با وجود اين وزارت بهداشت براي پيشگيري، كنترل و مهار اين بيماري در حالت آ‌ماده باش كامل است و امكانات لازم از قبيل دارو و امكانات حفاظت فردي در برابر اين بيماري در كشور موجود است. ضمن اينكه جلسه هماهنگي كشوري براي كنترل اين بيماري نيز امروز در كرمانشاه برگزار شد.

 
 

شمار تلفات آنفلوانزای خوکی از مرز 100 نفر گذشت
آنفلوانزاي خوكي وارد مرحله خطرناك جديدي مي‌شود

 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
یارانه نقدی مرداد ماه امشب واریز می‌شود
:: فناوری اطلاعات ::
هواوی برای خرید تراشه خودرو مجوز گرفت
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
کریستیانو رونالدو به رکورد علی دایی رسید
:: فرهنگ و هنر ::
ترس‌ها و خطرهای بدلکاری بعد از پیمان ابدی و ارشا اقدسی
:: حوادث ::
شوهرعمه قاتل از چوبه دار نجات یافت

يادداشت
:: اجتماعی ::
استان مرکزی در انتظار مدیران کارآمد و انقلابی

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار