پنجشنبه 9 آذر 1402

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی ممبيني: علت‌ كاهش‌ حقوق ها

 
 

شنبه 10 مرداد 1388

ممبيني: علت‌ كاهش‌ حقوق ها

 
 

معاون بودجه معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري تاخير برخي دستگاهها در تکميل اطلاعات پرسنلي کارکنان را علت كاهش حقوق کارمندان و بازنشستگان اعلام کرد.

معاون بودجه معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري تاخير برخي دستگاهها در تکميل اطلاعات پرسنلي کارکنان را علت كاهش حقوق کارمندان و بازنشستگان اعلام کرد.
رحيم ممبيني درباره کاهش حقوق برخي حقوق‌بگيران در ماه گذشته گفت: اولا اين که با اهداف انتخاباتي، حقوق‌ها قبل از انتخابات افزايش يافته، اصلا موضوعيت ندارد، چون قوانين و مقررات حاکم بر تعيين حقوق بازنشستگان و کارمندان، قبل و بعد انتخابات يکي است، موضوع اين است که قانون مديريت خدمات کشوري بايد از ابتداي امسال در مورد حقوق‌ها اجرا مي‌شد.
وي افزود:‌ بعد از ابلاغ آئين‌نامه آن توسط معاونت توسعه منابع انساني رئيس‌جمهور، بعضي دستگاه‌ها و سازمان‌ها که از قبل اطلاعات پرسنل خود را آماده کرده بودند، توانستند سريعا پرداختي‌هاي کارکنانشان را با اين قانون تطبيق دهند و بر اساس آن، حقوق‌ها را پرداخت کنند.
معاون بودجه معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري ادامه داد: اما بعضي دستگاه‌ها که اطلاعات پرسنلي آنها آماده نبود، به طور علي‌الحساب و در همان محدوده‌اي که در آئين‌نامه تعيين شده بود، اقدام به پرداخت حقوق کارکنان و بازنشستگان خود کردند. تکميل و تطبيق اطلاعات پرسنل اينگونه سازمان‌ها با قانون مديريت خدمات کشوري، دليل تغيير در پرداخت‌هاي حقوق بوده است.
وي با بيان اينکه فعلا اين مشکل به طور موردي در بازنشسته‌‌هاي نيروهاي مسلح ايجاد شده است، اظهار داشت: علت آن است که سازمان تامين اجتماعي نيروهاي مسلح که پرداخت حقوق حدود 500هزار نفر از بازنشسته‌هاي ارتش، سپاه و نيروي انتظامي ‌را عهده‌دار است بر اساس اطلاعاتي که از قبل داشته اقدام به پرداخت حقوق آنان کرده است.
ممبيني افزود: اما با توجه به قانون مديريت خدمات کشوري، اين سازمان اقدام به جمع‌آوري اطلاعات جديد بازنشسته‌هاي خود کرده و فرم‌هايي را طراحي و در اختيار ارتش و سپاه و نيروي انتظامي‌قرار داده است تا اطلاعات مربوط به بازنشسته‌هاي خود را تکميل کرده و عودت دهند.
وي گفت: بدين ترتيب از آنجا که اطلاعات جديد تعدادي از بازنشستگان نيروهاي مسلح مغايرتهايي با اطلاعات قبلي آنان داشته، طبيعتا رقم دريافتي آنان در تيرماه نسبت به ماه قبل تغيير کرده است، يعني اعمال اين اطلاعات جديد موجب شکاف در پرداخت حقوق آنان شده است.
معاون بودجه معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري تصريح کرد: اين مشکل يک موضوع داخلي مربوط به محاسبات کارگزيني سازمانها است و قاعدتا نبايد چنين مشکلاتي پيش بيايد و پرداخت حقوق‌ها بايد از ابتدا دقيقا منطبق بر اطلاعات صحيح باشد.
به گفته وي حال که اطلاعات پرسنلي جديد بعضي افراد موجب تغيير در دريافتي آنان‌ شده، اين تغيير بايد با شيب ملايم، اعمال شود، مثلا وزارت آموزش و پرورش همچنان در حال جمع‌آوري اطلاعات جديد پرسنل خود، منطبق با اطلاعات مورد نياز قانون مديريت خدمات کشوري است و قاعدتا پس از تکميل اطلاعات جديد کارکنان اين وزارتخانه، ممکن است حقوق بخشي از کارکنان آن نسبت به ماه‌هاي قبل، کاهش يا افزايش يابد.
معاون بودجه معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور در مورد ارقامي‌ که در ماه‌هاي قبل بيش از رقم صحيح حقوق بازنشسته‌ها پرداخت شده نيز گفت: اين موضوعي است داخلي که به خود سازمان تامين اجتماعي نيروهاي مسلح مربوط است و البته هم حق و حقوق بيت‌المال و حق و حقوق افراد بايد با تدبير و درايت حل شود که مشکلي براي بازنشسته‌ها پيش نيايد.
وي خاطرنشان کرد: در هر حال تصميم‌گيري در اين مسائل با خود سازمان مربوطه است، اما توصيه ما اين است که پرداخت حقوق‌ها بر مبناي اطلاعات صحيح باشد و مغايرتها به گونه‌اي اعمال شود که به بازنشسته‌ها فشاري نيايد.
ممبيني افزود: البته حقوق بازنشسته‌ها طي سال‌هاي اخير رشد چشمگيري يافته است، در هر صورت تاکيد دارم که اين يک موضوع موردي است و ارتباطي با قضيه انتخابات نداشته است.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
شارژ اضافی ۱۲۰هزار تومانی «یارانه‌ها» ذخیره نمی‌شود/ نحوه بهره‌مندی از این شارژ
:: فناوری اطلاعات ::
آغاز دور جدید حراج شماره‌های رند همراه اول
:: روی خط جوانی ::
در عروسی دوستم عاشق عروس شدم ! / معصومه باید مال من می شد !
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
قتل بهت‌آور داریوش مهرجویی؛ آنچه می‌دانیم، آنچه نمی‌دانیم!
:: حوادث ::
چهار مظنون در رابطه با پرونده مرحوم مهرجویی بازداشت شده‌اند

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار