يكشنبه 26 ارديبهشت 1400

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 

اخبار خارجی تغذيه چند ميان‌بر براي دسترسي سريع به جاده سلامتي

 
 

ایسنا , يكشنبه 5 تير 1390

چند ميان‌بر براي دسترسي سريع به جاده سلامتي

 
 

صبحانه را به عنوان يك ضرورت در برنامه غذايي روزانه خود در نظر بگيريد. حتما صبح را با مصرف مقداري مواد غذايي سالم آغاز كنيد.

هموطن انلاین _در زندگي امروز كه بي‌تحركي يك قانون شده است، سلامت مردم روز به روز تحليل مي‌رود و بيشتر تهديد مي‌شود.
در چنين شرايطي اگر علاقه‌مند هستيد زندگي سالمي داشته باشيد قطعا يك ركن مهم آن تغذيه صحيح است كه براي اين كار نيز به اندكي برنامه‌ريزي نياز خواهيد داشت.
كارشناسان علوم بهداشتي آمريكا در مقاله جديدي در سايت اينترنتي سوئيت سورپرايز چند مسير ميان‌بر و راه كار سريع را ارائه كرده‌اند كه مي‌توانند شما را زودتر به سلامت جسمي مطلوبتان برسانند.
در اين مقاله تاكيد شده است:
-‌ هميشه مواد غذايي باكيفيت را انتخاب كنيد. به خاطر داشته باشيد كه كيفيت غذايي كه مي‌خوريد تعيين كننده ميزان كارآيي شما است، از مصرف غذاهاي تصفيه شده مثل برنج سفيد تا حد امكان پرهيز كنيد چون فرآيند تصفيه مقادير زيادي از ويتامين‌ها و املاح آنها را كاهش مي‌دهد و به اصطلاح خواص مفيد آنها را از بين مي‌برد. اين قبيل خوراكي‌ها به سرعت در بدن به قند تبديل شده و در نتيجه قند خون را افزايش مي‌دهند.
-‌ حتما آب كافي به بدن خود برسانيد و بويژه در هنگام سفر اين نكته مهم را به خاطر داشته باشيد. ممكن است به دليل شغل خود ناچار باشيد سفرهاي زياد بويژه با هواپيما انجام دهيد. يكي از مهمترين مشكلاتي كه بدن در اين سفرها با آن مواجه مي‌شود از دست رفتن آب زياد از بدن است. اين افراد اغلب از مشكلاتي مثل گلودرد و ساير بيماريهاي تنفسي رنج مي‌برند. براي جلوگيري از بروز اين ناراحتي‌ها، توصيه مي‌شود كه از نوشيدني‌هاي كافئيني كمتر استفاده كرده و در عوض مقدار مصرف آب را افزايش دهيد. براي جلوگيري از كم شدن آب بدن از خوردن اسنك‌هاي شور و غذاهاي سرخ شده تا حد امكان پرهيز كنيد. از ميوه‌هاي آب دار مثل هندوانه و آب ميوه طبيعي و آب ليموترش بيشتر استفاده نماييد. در هر شرايط نوشيدن 12 تا 15 ليوان كوچك آب در روز توصيه مي‌شود تا مايعات مورد نياز بدن تامين شود. همچنين اگر در سفر دچار استرس مي‌شويد مقدار مصرف مواد پروتئيني را كمي افزايش دهيد.
- صبحانه را به عنوان يك ضرورت در برنامه غذايي روزانه خود در نظر بگيريد. حتما صبح را با مصرف مقداري مواد غذايي سالم آغاز كنيد. اگر هر روز صبحانه بخوريد ميزان سوخت و ساز طبيعي در بدن شما افزايش يافته و مانع از چاقي مي‌شود.
- 5 وعده غذايي روزانه را فراموش نكنيد. حداقل 5 وعده غذايي در روز داشته باشيد كه سه نوبت آن همان سه وعده اصلي صبحانه و ناهار و شام باشد و در دو وعده ديگر نيز حتما مواد خوراكي سالم و مغذي را انتخاب كنيد. اگر در روز چندين نوبت غذاي سالم مصرف كنيد دچار گرسنگي شديد و پرخوري نمي‌شويد و سوخت و ساز بدن نيز در وضعيت نرمال و سلامتي قرار مي‌گيرد اما تمام اين موارد مفيد در صورتي اتفاق مي‌افتد كه از خوردن غذاهاي ناسالم و تنقلات مضر در اين وعده‌ها پرهيز نماييد در غيراين صورت روش شما موثر نخواهد بود.

 
 
   
 
 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار