يكشنبه 26 خرداد 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فناوری اطلاعات 77 درصد از کل محتوای فارسی در اینترنت مربوط به پرشین بلاگ است

 
 

جمعه 20 آذر 1383

77 درصد از کل محتوای فارسی در اینترنت مربوط به پرشین بلاگ است

 
 

طبق آمار است اسفند سال گذشته، حدود 77 درصد از کل محتوای فارسی در فضای اینترنت مربوط به وبلاگ‌ها در محیط پرشین بلاگ است.

77 درصد از کل محتوای فارسی در اینترنت مربوط به پرشین بلاگ است
به گزارش خبرنگار هموطن سلام، مهندس رضا هاشمی، یکی از مدیران سرویس دهنده پرشین‌بلاگ در نشست این دوره فرهنگسرای فناوری اطلاعات با بیان مطلب ذکر شده، راه‌اندازی پرشین بلاگ را مربوط به 3 سال گذشته دانست و گفت: با استقبالی که از سوی کاربران در روزهای اولیه صورت گرفته، پس از 3 روز از نظر فنی با مشکل روبه رو شدیم و منابع فنی که برای یک سال در نظر گرفته بودیم، در طول روزهای اول مورد استفاده قرار گرفت.
وی هزینه اولیه راه‌اندازی این سرویس‌دهنده را معادل 200 دلار دانست و گفت: پرداخت هزینه‌های این سرویس دهنده به نوعی از هزینه شخصی مدیران سایت تامین می‌شد که به مرور زمان با افزایش تعداد بازدیدکنندگان، سعی کردیم روی طرح‌های تبلیغاتی بیشتر کار کنیم تا بتوانیم
 

" تاکنون حدود یک میلیون و 500 هزار یادداشت نوشته شده که در مقابل آن 5 میلیون نظر وجود دارد. با توجه به این که تعداد کل یادداشت خانم‌ها نسبت به کل یادداشت‌ها 5/27 درصد است، اما نظراتی که نسبت به یادداشت آنها داده می‌شود، 61 درصد کل نظرات است... "

 
 
همچنان سرویس‌ها را به صورت رایگان ارائه کنیم.
مهندس هاشمی با اشاره به افزایش تعداد بازدیدکنندگان که در هر 6 ماه به 2 برابر می‌رسد بیان داشت: در حال حاضر 270 هزار وبلاگ‌نویس در این محیط به ثبت رسیده‌اند و روزانه حدود 500 هزار بازدیدکننده وجود دارد.
وی در ادامه گفت: ویژگی خاص وبلاگ به عنوان یک رسانه، غیرمتمرکز و غیردولتی بودن است که توانسته آن را به ابزاری قدرتمند برای انعکاس نظرات افراد در هر قشری تبدیل کند.
وی با ذکر آمارهایی بیان داشت: در حال حاضر 65 هزار وبلاگ فعال فارسی در محیط‌های گوناگون وجود دارد که حدود 93 درصد آن مربوط به سرویس‌دهنده پرشین بلاگ است.
وی افزود: از میان وبلاگ‌های ثبت شده، 83 درصد آنها متعلق به آقایان و 17 درصد مربوط به خانم‌ها است. ضمن این که به طور متوسط در هر دقیقه 7/1 یادداشت ارسال می‌شود و در هر زمینه 7 نظر راجع به هر یادداشت نوشته می‌شود.
وی یادآور شد: تاکنون حدود یک میلیون و 500 هزار یادداشت نوشته شده که در مقابل آن 5 میلیون نظر وجود دارد. با توجه به این که تعداد کل یادداشت خانم‌ها نسبت به کل یادداشت‌ها 5/27 درصد است، اما نظراتی که نسبت به یادداشت آنها داده می‌شود، 61 درصد کل نظرات است.
وی طبقه‌بندی گروه‌ها را در این سرویس‌دهنده 22 گروه دانست که موضوعات زندگی با 10 درصد و کامپیوتر با 9 درصد بیشترین درصد از گروه‌های موجود است، ضمن این که گروهی با عنوان سیاسی نیز در این میان وجود ندارد.
وی در خصوص ساعات مراجعه افراد به وبلاگ‌ها برای بازدید را برخلاف این که همگان آن را در حدود 10:30 تا 2:30 صبح می‌دانند، مربوط به ساعت 3:30 شب تا 9:30 شب دانست و گفت: بالاترین ساعات به روز کردن وبلاگ‌ها مربوط به ساعات صبح و میانگین 9:30 صبح است که نشان می‌دهد اغلب افراد از محیط‌های کاری خود در ساعات اولیه اقدام به این کار می‌کنند.
وی در پایان با اشاره به این نکته که متولی کار فرهنگی در کشور نیستیم، بیان داشت: از اهداف ما همه گیر شدن این سرویس و به تبع درآمدزا بودن آن است. در این رابطه قصد داریم به صورت جدی، وبلاگ‌ها را تفکیک کرده و به تناسب گروه‌های آن، تبلیغات مرتبط را در وبلاگ‌ها نمایش دهیم.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
سیستم اعلام هشدار، تلفات را کاهش داد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
ربیع‌خواه: پنالتی درست بود
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
قتل‌عام خانوادگی توسط مرد خونسرد

يادداشت
:: فناوری اطلاعات ::
تاکید بر توسعه زیرساخت و سرویس های ارزش افزوده پیام رسان ها

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار