يكشنبه 31 تير 1403

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 

اخبار داخلی اقتصاد مردمی میوه در گرانی اول شد

 
 

چهارشنبه 8 دي 1395

میوه در گرانی اول شد

 
 


تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی بیانگر افزایش قیمت هفت کالای اساسی خوراکی در هفته اول دی ماه است. در این بین میوه با رشد بیش از چهار درصدی بالاترین میزان افزایش قیمت را به خود اختصاص داد.

ایسنا، تحولات قیمتی مواد خوراکی در هفته منتهی به سوم دی ماه سال جاری نشان داد که فقط قیمت دو کالا تغییری نداشته و دو کالای دیگر ارزان شده‌اند.
بر این اساس، میوه‌های تازه در دوره مورد بررسی نسبت به هفته ماقبل تا ۴.۱ درصد و در مقایسه با دوره مشابه سال قبل تا ۱۱.۵ درصد افزایش قیمت دارد.
این در حالی است که اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه‌فروشی‌ها متفاوت بوده به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره‌بار عرضه شده است.
میوه‌فروشی‌های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه کرده‌اند که در گروه میوه‌های تازه بهای تمام اقلام بین ۰.۷ تا ۱۲ درصد افزایش داشت. در گروه سبزی‌ها که رشد دو درصدی ثبت شده است به غیر از لوبیای سبز که ۱.۱ کاهش داشت، بهای سایر اقلام بین ۰.۱ تا ۴.۳ درصد گران شد. اما در گروه گوشت‌ها قیمت گوشت تازه گاو و گوساله بدون تغییر بود و گوشت گوسفندی حدود ۱.۱ گران شد به طوریکه هر کیلو گوشت گوسفند حدود ۴۰ هزار تومان و گوشت گاو و گوساله تا ۳۶ هزار و ۵۰۰ تومان در سطح شهر عرضه شده است. قیمت مرغ در هفته منتهی به سوم دی ماه امسال رشد حدود ۰.۶ را نسبت به هفته ماقبل تجربه کرد و هر کیلو تا حدود ۶۹۳۰ تومان در سطح شهر فروخته شد. در گروه لبنیات ۱.۵ افزایش قیمت ثبت شده است و برای تخم‌مرغ کاهش ۰.۴ درصدی قیمت وجود دارد که هر شانه بین ۹۶۰۰ تا ۱۱۵۰۰ تومان فروش رفت. در گروه برنج رشد ۰.۱ درصدی گزارش شده به طوری که برای برنج غیرتایلندی قیمت‌ها ثابت بود، اما برنج داخلی درجه یک ۰.۱ درصد کاهش قیمت داشت و برنج داخلی درجه دو ۰.۹ درصد گران شد. حبوبات هم رشد ۱.۹ درصدی قیمت را نسبت به هفته ماقبل پشت سر گذراند.
بنابر گزارشی که بانک مرکزی اعلام کرده است قند و شکر کاهش ۰.۱ درصدی داشت، اما قیمت چای و روغن نباتی ثابت ماند.

 
 
   
 
 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار