شنبه 30 تير 1397

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 

اخبار داخلی جاده تندرستی راه و رسم سشوار کشیدن اصولی برای حفظ سلامت مو

 
 

دوشنبه 22 خرداد 1396

راه و رسم سشوار کشیدن اصولی برای حفظ سلامت مو

 
 

یک متخصص پوست و مو گفت: اصولا آسیب وارد آمده به موها در اثر استفاده غلط و نادرست از سشوار، برای خشک کردن مو و یا به هر منظور دیگری، به وجود می‌آید. بنابراین لازم است برای جلوگیری از آسیب رسیدن مو در هنگام استفاده از سشوار به نکاتی توجه کرد.

دکتر زهره نیکبخت در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: هنگام استفاده از سشوار باید حدااقل بین ۴۰ تا ۵۰ سانتی‌متر، موها از سشوار فاصله داشته باشند تا حرارت سشوار آسیبی به موها وارد نکند.
وی اظهار داشت: علاوه بر آن باید دست یا برس را لای موها قرار داده و سشوار را با فاصله ذکر شده و با استفاده از حرارت ملایم بر بالای موها گرفت تا خشک شوند.
این متخصص پوست و مو گفت: لازم به ذکر است ، برای سشوار کشیدن وخشک کردن موها باید رطوبت اضافی موها با حوله گرفته شده باشد و خیس بودن زیاد آن علاوه بر طولانی شدن زمان خشک کردن، می‌تواند بیش از اندازه به موها حرارت رسانده و منجر به آسیب زدن به موها شود.
دکتر نیکبخت اظهار کرد: علاوه بر آن باید در نظر داشت افرادی که برای خشک کردن مواد آرایشی و رنگ گرفتن موها، از سشوار استفاده می‌کنند، ضمن رعایت فاصله و حرارت، مدت زمان استفاده از سشوار را برای جلوگیری از آسیب رساندن به موها به حداقل برسانند.
وی عنوان کرد: در صورتی که فردی مبتلا به بیماری پوست و مو باشد، سشوار کشیدن ممکن است موجب شود که علائم و شدت بیماری افزایش یابد، همچنین در فردی که شپش در سر داشته باشد این کار منجر به پراکندگی لاروهای شپش موجود در سر فرد شود.
دکتر نیکبخت افزود: اصولا سشوار کشیدن در دو دسته از افراد با اهداف متفاوت صورت می‌گیرد، یکی به علت سینوزیت یا مشکلات تنفسی که پزشک به این بیماران توصیه به خیس نگه نداشتن مو و خشک کردن بلافاصله آن می‌کند و دیگری به منظور گرم کردن مواد آرایشی که روی موها قرار دارد. این کار برای رنگ و یا حالت گرفتن مو انجام می‌شود. در هر دو دسته رعایت نکات ذکر شده برای جلوگیری از آسیب به موها ضروری است.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا سشوار کشیدن موجب ریزش مو می‌شود یا نه، اظهار داشت: استفاده بیش از اندازه از سشوار می تواند موجب خشکی و شکنندگی مو شود، ضمن این‌که اگر هفته‌ای یکبار با رعایت موارد بالا از آن استفاده شود، مشکلی را ایجاد نمی‌کند.
این متخصص پوست و مو تاکید کرد: علاوه بر رعایت فاصله و حرارت در استفاده از سشوار، همچنین استفاده نکردن از سشوار در هنگامی که موها خیلی خیس هستند و یا در زمانی که مو خیلی خشک است نیز توصیه می شود، زیرا می‌تواند به موها آسیب جدی وارد کند.

 
 
   
 
 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار