دوشنبه 15 آذر 1400

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اجتماعی هیچ ملتی نمی تواند منزوی بماند/ اتحادیه APPU حلقه ارتباطی همکاری های پستی منطقه ای است

 
 

دوشنبه 12 تير 1396

هیچ ملتی نمی تواند منزوی بماند/ اتحادیه APPU حلقه ارتباطی همکاری های پستی منطقه ای است

 
 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه امروزه هیچ ملتی نمی تواند منزوی باقی بماند افزود: سرویس های پستی حلقه ارتباطی ایجاد می کند که امیدواریم این اتحادیه به ایجاد این حلقه برای تعامل ذی نفعان کمک کند.

دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آیین گشایش دوازدهمین کنگره اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه که روز جاری در هتل المپیک تهران برگزار شد ضمن ابراز خرسندی از میزبانی دومین بار ایران برای این کنگره ، از تلاش های دبیر کل اتحادیه پستی جهانی، دبیر اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه، نمایندگان کشورهای عضو و مدیران عامل و مسئولین شرکت ملی پست و پست بانک کشور تشکر و قدردانی کرد.
وی دوازدهمین کنگره اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه را رویدادی مهم دانست و افزود: این اجلاس با گسترش همکاری میان پست کشورها آینده خدمات پستی در منطقه بزرگ آسیا و اقیانوسیه را شکل می دهد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که کشور ایران افتخار دارد که از هزاران سال پیش مهد سیستم پستی بوده افزود : اولویت پست ایران با این پشتوانه قوی حفظ اطمینان مردم به پست به عنوان یک نهاد مطمئن وقابل اتکا است که گستره آن ارایه خدمات سنتی و مدرن است و در انجام این مهم از نیروی انسانی کارآمد و تسهیلات مدرن بهره برده ایم.
دکتر واعظی ادامه داد: پست ایران بر این باور است تا با اتخاذ رویکردهای نوآورانه و ابتکاری و همچنین فناوری های پیشرفته به ویژه فناوری اطلاعات و نیروی انسانی متعهد و متخصص بر بسیاری از محدودیت ها غلبه کند.
وی با اشاره به برگزاری بیست و ششمین کنگره پستی جهانی استانبول گفت: سال گذشته در جریان برگزاری این کنگره جمهوری اسلامی ایران به عضویت شورای راهبری در آمد که این رویداد بزرگ می تواند به پیشرفت پست ایران کمک کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که در عصر کنونی افراد جامعه از سبک زندگی متفاوتی برخوردارند عنوان کرد: به کارگیری فناوری های نوین در زندگی روزمره به سرعت به سمت هوشمندسازی سوق یافته و بخش پست نیز مستثنی نیست. دکتر واعظی بخش پست را به عنوان یکی از مولفه های کلیدی توسعه کشورها برشمرد و تاکید کرد: این بخش باید به گونه ای عمل کند تا با تغییرات فناوری منطبق و سازگار باشد. وی با تاکید بر این که باید از فرصت های فناوری که منجر به تغییرات می شود به بهترین نحو استفاده کرد، تصریح کرد: دولت ها تعاملات خود را از طریق فناوری و دولت الکترونیک محقق کرده اند و این مهم فرصت بزرگی است تا پست ایران نقش خود را به عنوان پل ارتباطی دولت و شهروندان استمرار بخشد.
دکتر واعظی با یادآوری این که مدل های کسب و کار تحت تاثیر اقتصاد دیجیتال دستخوش تغییرات عمده ای شده اند افزود: امروزه تجارت الکترونیک به سرعت در حال گسترش است و پست می تواند در سرعت بخشی به توسعه این بخش نقشی تعیین کننده ایفا کند.
وی آزاد سازی و خصوصی سازی را در تغییر کسب و کار پستی بسیار موثر خواند و گفت: در بسیاری از کشورها شاهد این دو بوده ایم و در ایران ساختار جدید شرکت پست به عنوان یک شرکت ملی مباحث حاکمیتی را دنبال می کند و در مناطقی که ارایه خدمات برای بخش خصوصی صرفه اقتصادی نداشته باشد خدمت رسانی می کند.
دکتر واعظی با اشاره به رویکردهای کنگره استانبول اظهار داشت: اکنون بر عهده کشورهای عضو است در راستای توسعه مبتنی بر نوآوری نسبت به ارایه خدمات جدید اقدام کنند .
وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات پیشنهاد کرد: در همین ارتباط سه محور مهم توسعه سطح دسترسی، نوآوری و یکپارچه سازی برای خدمات در ابعاد سه گانه فیزیکی، الکترونیکی و مالی در مباحث کنگره مد نظر قرار گیرد.
وی با بیان این که امروزه هیچ ملتی نمی تواند منزوی باقی بماند یادآور شد: سرویس های پستی حلقه ارتباطی نزدیکی میان مردم ایجاد می کند که امیدواریم اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه به ایجاد این حلقه و پیشبرد همکاری و تعامل میان ذی نفعان ادامه دهد.
وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات در پایان ضمن تشکر از حضور نمایندگان کشورهای عضو اظهار امیدواری کرد: این کنگره رشد وتوسعه همکاری های پستی میان کشورهای عضو را موجب شود.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
حداقل حقوق سال ۱۴۰۱ مشخص شد
:: فناوری اطلاعات ::
قیمت‌های نجومی گوشی‌های پرچمدار در ایران
:: روی خط جوانی ::
مجردم و همسایه‌مان پُز ازدواج‌کردن دخترهایش را به مادر من می‌دهد
:: ورزش ::
آخرین مربی کلاسیک بوندسلیگا در تراکتور!
:: فرهنگ و هنر ::
سید جواد هاشمی:‌ اگر فیلمم نفروشد در زندان همه را ملاقات می‌کنم
:: حوادث ::
قصاص؛ مجازات شلیک مرگ‌بار به همسایه

يادداشت
:: اجتماعی ::
استان مرکزی در انتظار مدیران کارآمد و انقلابی

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار