سه شنبه 9 آذر 1400

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اجتماعی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و ترکیه مهرماه برگزار می شود/ در مسیر تجارت آزاد حرکت کنیم

 
 

يكشنبه 18 تير 1396

کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و ترکیه مهرماه برگزار می شود/ در مسیر تجارت آزاد حرکت کنیم

 
 


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در دیدار با وزیر اقتصاد ترکیه گفت: در این نشست تصمیم گرفته شد، بیست وششمین کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در مهرماه درتهران برگزار شود و دو طرف تا زمان برگزاری در جهت رفع موانع تلاش کنند.

صبح امروز نیهات زیپکچی وزیر اقتصاد جمهوری ترکیه که به دعوت دکتر محمود واعظی به تهران سفر کرده است با دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران ،به عنوان رییس طرف ایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه دیدار کرد.
در این دیدار دکتر واعظی این نشست را فرصتی سازنده برای گسترش روابط اقتصادی تجاری و صنعتی دو کشور برشمرد و افزود: تلاش می کنیم در حجم روابط اقتصادی دو کشور ، به هدف گذاری سی میلیارد دلاری که دو رییس جمهور درباره آن توافق کرده اند، برسیم که به این رقم قانع نبوده و می توانیم تا 50 میلیارد دلار نیز آن را افزایش دهیم.
وی با اشاره به اینکه در سالهای گذشته کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه به صورت منظم برگزار شده است ادامه داد: در این نشست تصمیم گرفته شد، بیست وششمین کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در مهرماه درتهران برگزار شود و دو طرف تا زمان برگزاری در جهت رفع موانع تلاش کنند.
واعظی با تاکید بر اینکه موافقت نامه تجارت ترجیهی میان دو کشور گامی مترقی است، افزود: در این زمینه اعتقاد به بازنگری و اصلاح داریم تا اقلام گسترش یابد؛ همچنین لازم است، موافقت نامه ترجیهی در آینده به تجارت آزاد تبدیل شود.
وی به تسهیل روابط بانکی ایران و ترکیه اشاره کرد و ادامه داد: در آینده نزدیک رییس بانک مرکزی ترکیه به ایران می آیند تا موانع موجود برطرف شود.
رییس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه به تشکیل کمیته حمل و نقل قبل از تشکیل کمیسیون مشترک، اشاره کرد و ادامه داد:‌ اگرموانع رفع نشد در مرز مشترک دیدار و در محل،‌ مسایل را حل می کنیم.
دکتر واعظی با بیان اینکه گسترش روابط ایران و ترکیه و همکاری های دو جانبه، موجب ثبات و صلح در منطقه می شود افزود: هم روابط ایران و ترکیه حایز اهمیت است و هم نقش این روابط درمنطقه موثر است.
وی با تاکید بر اینکه همکاری در زمینه انرژی و حمل و نقل را در دستور کار داریم ادامه داد: ما به عنوان روسای کمیسیون مشترک وظایف مهمی بر دوش داریم.
دکتر واعظی روابط دو کشور و تلاش برای گسترش همکاری ها را مثبت ارزیابی کرد و گفت:‌ فقط روابط تجاری بین دو کشور، مطرح نیست و می توان نقش کشور سوم نیز مد نظر باشد که برای ایران این موضوع، حایز اهمیت است.
رییس ایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه تصریح کرد: لازم است بازارهایمان را به روی هم باز کنیم و نگاه دو کشوردر موافقت نامه ترجیهی، برد برد باشد.
وزیر ارتباطات ایران در پایان بر گسترش همکاری های گمرکی ، گردشگری و بهداشتی تاکید کرد و گفت: در رابطه با گذرگاه ها ی مرزی، نیازمند هماهنگی های بیشتر در حوزه نیروی انسانی ایران و ترکیه و رعایت احترام به حقوق گردشگران هستیم.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت مسکن چقدر پایین آمده است؟
:: فناوری اطلاعات ::
قیمت‌های نجومی گوشی‌های پرچمدار در ایران
:: روی خط جوانی ::
مجردم و همسایه‌مان پُز ازدواج‌کردن دخترهایش را به مادر من می‌دهد
:: ورزش ::
آخرین مربی کلاسیک بوندسلیگا در تراکتور!
:: فرهنگ و هنر ::
سید جواد هاشمی:‌ اگر فیلمم نفروشد در زندان همه را ملاقات می‌کنم
:: حوادث ::
قصاص؛ مجازات شلیک مرگ‌بار به همسایه

يادداشت
:: اجتماعی ::
استان مرکزی در انتظار مدیران کارآمد و انقلابی

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار