پنجشنبه 24 خرداد 1403

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اجتماعی کارگاه تخصصی بین المللی اینترنت اشیا به کار خود پایان داد

 
 

سه شنبه 20 تير 1396

کارگاه تخصصی بین المللی اینترنت اشیا به کار خود پایان داد

 
 

کارگاه تخصصی بین المللی اینترنت اشیا که توسط دانشکده پست و مخابرات و با همکاری اتحادیه جهانی مخابرات در تهران برگزار شد؛ به کار خود پایان داد.

کارگاه تخصصی اینترنت اشیا که از 17 تیرماه سال جاری در تهران آغاز شده بود، با برگزاری دو نشست تخصصی، امروز به کار خود پایان داد.
در نشست نخست این کارگاه با عنوان" اینترنت اشیا راهکارها و تبادل تجربیات" با هدف شناخت راهکارهای عملی و تبادل تجربیات در زمینه IoT توسط "جین هوا" از آکادمی ICT چین و "دکتر فرد" از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و دکتر رسولی استاد دانشگاه ارایه شد.
همچنین نشست دوم نیز با عنوان IoT و شهرهای هوشمند، با هدف شناخت سیستم های IoT و شهرهای هوشمند پایدار و آشنایی با طراحی شبکه مرتبط با IOT در شهرهای هوشمند، توسط "جین هو"ا و "دکتر مظلوم زاده" استاد دانشگاه برگزار و پس از ارایه گروه های کاری ، آزمون نهایی اگرفته شد.
بر اساس همین گزارش ، با توجه به تعداد فراوان بازیگران حوزه اینترنت اشیا اعم از بخش‌های دولتی، نهادهای حاکمیتی مثل رگولاتوری، تولیدکنندگان، اپراتورها و شرکت‌های خصوصی، مباحث ارایه شده در این کارگاه با همکاری این بخش ها، نیازسنجی از آنها و با همکاری اتحادیه جهانی مخابرات، تدوین شد.
هدف اصلی این دوره آموزشی سه روزه، به روز رسانی دانش سیاست گذاران، تنظیم کنندگان قوانین، فراهم کنندگان سرویس و دانشگاه‌ها در حوزه اینترنت اشیا بود که علاوه بر ارایه مباحث تکنولوژی و استانداردهای مرتبط با اینترنت اشیا مباحث مربوط به بحث های طراحی و طیف فرکانسی و رگولاتوری نیز مطرح شد.
همچنین مرور اکوسیستم اینترنت اشیا و بحث و بررسی موضوعات مربوط به سیاست گذاری و تنظیم مقررات مربوط به آن، بیان مواردی در زمینه ارتباطات اشیا، تکنولوژی و کاربردهای آن، فرکانس و یا موضوعات مرتبط با طیف امواج رادیویی از دیگر مباحث طرح شده در این کارگاه بود.
در این کارگاه مطالعات موردی و تجربیات سایر کشورها و به اشتراک گذاری این تجربیات نیز بررسی شد و استراتژی‌های فنی و تهیه نقشه راه، در سطح فنی و برنامه های استراتژیک در سطوح ملی مورد توجه قرار گرفت.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
شارژ اضافی ۱۲۰هزار تومانی «یارانه‌ها» ذخیره نمی‌شود/ نحوه بهره‌مندی از این شارژ
:: فناوری اطلاعات ::
آغاز دور جدید حراج شماره‌های رند همراه اول
:: روی خط جوانی ::
چه زمانی برای اولین بار بگوییم "دوستت دارم"
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
قلم مقدس به‌دنبال معرفی اسوه برای نسل خبرنگاران است
:: حوادث ::
قتل زن تهرانی در حمام خانه اش / شوهرش تصمیم به مثله کردن جسد داشت که پشیمان شد!

يادداشت
:: اجتماعی ::
استان مرکزی در انتظار مدیران کارآمد و انقلابی

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار