يكشنبه 11 خرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی بازگشایی نماد‌های مختلف معاملاتی در بازار سهام فرابورس ایران

 
 

شنبه 10 شهريور 1397

بازگشایی نماد‌های مختلف معاملاتی در بازار سهام فرابورس ایران

 
 

نخستین روز کاری این هفته در فربورس ایران با معامله بیش از 791 میلیون ورقه بهادار به ارزش 2 هزار و 982 میلیارد و 647 میلیون ریال به پایان رسید که 44 درصد از حجم و بیش از 32 درصد از ارزش این معاملات به دو بازار اول و دوم اختصاص داشت.

به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، امروز شنبه دهم شهریور‌ماه 67 میلیون سهم به ارزش 174 میلیارد ریال در بازار اول و 283 میلیون سهم به ارزش 804 میلیارد ریال در بازار دوم میان معامله‌گران دست‌به‌دست شد که نماد «ذوب» با حجم معاملات بیش از 83 میلیون سهمی به ارزش افزون بر 158میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در مجموع دو بازار اول و دوم در اختیار گرفت.
از طرف دیگر، بازار پایه امروز شاهد خرید و فروش 429 میلیون سهم به ارزش 766 میلیارد ريال در سه تابلو خود بود. همچنین نماد «فالوم1» متعلق به شركت آلومتك پس از برگزاري مجمع عمومي عادي ساليانه صاحبان سهام و انتقال به تابلو ج بازار پايه امروز بازگشایی شد. از جمله بازگشایی‌های امروز بازار سهام علاوه بر نماد فالوم می‌توان به نماد‌های «وحافظ»، «حخزر»، «افرا»، «وسنا»، «کاتیا»، «میهن» و.. اشاره کرد.
در بازار ابزار‌های نوین مالی نیز در روزی که گذشت 13 میلیون ورقه به ارزش یک هزار و 238 میلیارد ريال جا‌به‌جا شد و نماد «سخاب7» بیشترین ارزش معاملاتی را در بازار اوراق با درآمد ثابت از آن خود کرد.
در همین حال در تابلو اوراق تسهیلات مسکن حدود 55 هزار ورقه تسه به ارزش 36 میلیارد ریال میان خریداران و فروشندگان دست‌به‌دست شد و قیمت‌ها در بازه 637 هزار تا 663 هزار ریال نوسان کرد.
در نهایت، شاخص کل فرابورس ایران امروز با 11 واحد کاهش در حالی در پله 1545واحدی ایستاد که سه نماد «هرمز»، «زاگرس» و «ذوب» بیشترین تاثیر منفی را بر افت آیفکس بر جای گذاشتند. به‌علاوه، نماد‌های «حخزر»، «افرا» و «کاسپین» شاهد بیشترین افزایش قیمت و نماد‌های «اوان» و «ریشمک» بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
بازگشایی محدود دفاتر گوگل در جولای
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
بازگشت عابدزاده به فوتبال با «اف‌سی‌عابدز»
:: فرهنگ و هنر ::
آیا قسمت‌های آخر سریال پایتخت ۶ ساخته می‌شود
:: حوادث ::
همسرکشی با دستور اجنه

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار