يكشنبه 11 خرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فناوری اطلاعات آذری جهرمی در شهرستان خوی: پوشش ارتباطات جاده های آذربایجان غربی تا پایان سال تکمیل می شود

 
 

سه شنبه 20 شهريور 1397

آذری جهرمی در شهرستان خوی: پوشش ارتباطات جاده های آذربایجان غربی تا پایان سال تکمیل می شود

 
 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه با استفاده از فناوری اطلاعات شاهد کاهش ۳۵ درصدی مصرف آب و صرفه جویی شش هزار مگاواتی برق هستیم، گفت: ۲۰۰ کیلومتر از پوشش ناقص ارتباطات جاده های استان تا پایان سال کامل می شود.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که امروز (دوشنبه) به استان آذربایجان غربی سفر کرده است در شورای شهرستان خوی با اشاره به رتبه ۳۸ این استان از نظر شاخص های ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دلایل عقب ماندگی استان آذربایجان غربی زیرساختی نیست بلکه علت ضعف دانش فناوری اطلاعات در سطح استان است.
وی با بیان اینکه استان آذربایجان غربی با ۱.۲ میلیون نفر جمعیت روستایی نیاز به توجه بیشتر دارد، افزود: اگر استانداری آذربایجان غربی برنامه ویژه ای در این زمینه ارائه کند وزارت ارتباطات برای سرمایه گذاری آمادگی دارد.
وزیر ارتباطات ادامه داد: این استان در طول دفاع مقدس درگیر جنگ بود اما به برکت نظام اسلامی بعد از دفاع مقدس خدمات کم نظیری به مردم آن ارائه شد اما هنوز جا دارد خدمات بیشتری انجام شود.
آذری جهرمی مشکل جدی استان آذربایجان غربی را به لحاظ ارتباطی، ناقص بودن ارتباطات جاده ای دانست و اظهار کرد: تا پایان سال ۲۰۰ کیلومتر از مسیر جاده ای در مناطق کوهستانی و‌ گردنه ها، تحت پوشش قرار خواهند گرفت. وزیر جوان دولت تدبیر و‌ امید با اشاره به پوشش کامل شهرهای استان آذربایجان غربی به نسل سوم و چهارم تلفن همراه، تصریح کرد: از مجموع ۱۷۵ روستای بالای 20 خانوار این استان تنها پوشش ۱۹ روستا باید تکمیل شود. عضو کابینه دولت دوازدهم با اعلام اینکه ظرف یک ماه آینده مشکل فیبرنوری مرز رازی در این استان رفع می شود، خاطرنشان کرد: با سرمایه گذاری و ایجاد زیرساخت های ارتباطی و بالا رفتن سطح دسترسی باید برای افزایش بهره وری گام برداریم چراکه در دنیا راه حل بسیاری از مشکلات استفاده از فناوری اطلاعات است و مهمترین هدف اقتصادی در دنیا افزایش بهره وری است. وزیر ارتباطات با بیان اینکه فناوری اطلاعات ابزاری برای افزایش بهره وری است، گفت: مدل های آبیاری همچون غرقابی مدتهاست که منسوخ شده و دنیا فراتر از روش های آبیاری نوین به سراغ آبیاری هوشمند رفته است و ما هم باید از این شیوه ها استفاده کنیم. وی با اشاره به اینکه در دشت مغان، دشت قزوین و استان فارس در کشاورزی زراعی و‌باغداری با آبیاری هوشمند شاهد صرفه جویی قابل توجهی بودیم، افزود: این میزان صرفه جویی آب در دشت مغان ۵۰ درصد و رشد محصول دو برابر بوده است و در استان فارس به ۳۵ درصد صرفه‌جویی در مصرف آب در باغداری رسیده ایم.
آذری جهرمی با بیان اینکه بنابر آمار ارائه شده از سوی وزارت نیرو با هوشمندسازی ساختار مصرف انرژی در کشور سالانه شش هزار مگاوات برق صرفه جویی خواهد شد، گفت: با صرفه جویی در منابع رشد اقتصادی ایجاد می شود و صرفه‌جویی در منابع با استفاده از فناوری اطلاعات امکان پذیر می شود که به مجموعه این تحولات انقلاب چهارم صنعتی می گویند که همه ابعاد زندگی را دستخوش تغییر می کند.
عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به ظرفیت های گردشگری در استان آذربایجان غربی، گفت: پایین آمدن ارزش ریال در مقابل ارزهای خارجی اگرچه برای مردم ایجاد فشار می کند اما باعث بهبود و افزایش میزان گردشگر می شود و از این منظر گردشگران خارجی‌ گرایش بیشتری برای دیدن از کشورمان پیدا می کنند.
آذری جهرمی با اعلام هشدار نسبت به مسوولان استانی گفت: اگر مردم شما را در سطوح بالا با امکانات ویژه پیدا کنند این احساس به وجود خواهد آمد که فشارهای جامعه فقط مختص آنهاست و این موضوع با وجود دلبستگی به نظام، ایجاد ناامیدی می کند. وزیر جوان کابینه دولت دوازدهم تاکید کرد: مسوولان باید از تشریفات و تجملات اداری پرهیز کنند و حفظ بیت المال را وجهه همت خویش قرار دهند.
وی ادامه داد: مسوولان باید شرایط مردم را درک کنند و زندگی خویش را مطابق با زندگی مردم جامعه تنظیم کنند. بنا بر این گزارش آذری جهرمی بعدازظهر امروز وارد استان آذربایجان غربی شد و بلافاصله با حضور در شهرستان خوی به مقام شامخ شهدای این شهر ادای احترام کرد و سپس به آرامگاه شمس تبریزی رفت

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
بازگشایی محدود دفاتر گوگل در جولای
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
بازگشت عابدزاده به فوتبال با «اف‌سی‌عابدز»
:: فرهنگ و هنر ::
آیا قسمت‌های آخر سریال پایتخت ۶ ساخته می‌شود
:: حوادث ::
همسرکشی با دستور اجنه

يادداشت
:: فناوری اطلاعات ::
تاکید بر توسعه زیرساخت و سرویس های ارزش افزوده پیام رسان ها

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار