پنجشنبه 8 خرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی دادوستد بیش از یک میلیارد ورقه به ارزش 6 هزار میلیارد ریال

 
 

دوشنبه 30 ارديبهشت 1398

دادوستد بیش از یک میلیارد ورقه به ارزش 6 هزار میلیارد ریال

 
 

در میانه آخرین هفته معاملاتی اردیبهشت‌ماه افزون بر یک میلیارد و 280 میلیون ورقه به ارزش بیش از 6 هزار و 104 میلیارد ریال در مجموع بازارهای فرابورس ایران دست به دست شد که این حجم از دادوستدها در افزون بر 146 هزار نوبت معاملاتی دست به دست شد.

امروز در مجموع دو بازار اول و دوم حدود 493 میلیون سهم به ارزش افزون بر دو هزار و 127 میلیارد ریال دادوستد شد و نماد «ذوب» ضمن آنکه در صدر نمادهای پربازدید قرار گرفت، بیشترین مقدار حجم معاملاتی را در مقایسه با سایر نمادها تجربه کرد. بیشترین ارزش معاملاتی در میان نمادهای فرابورسی نیز به نماد «کرمان» متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان با ثبت ارزش 419 میلیارد ریالی طی امروز اختصاص یافت.
از سوی دیگر شاخص کل فرابورس با افت 10 واحدی در پایان معاملات روبه‌رو شد که عمده بار منفی بر آیفکس از جانب نمادهای «مارون» و «ذوب» جمعا با 7 واحد اثر منفی رقم خورد. در مقابل تاثیر مثبت بر این نماگر از جانب نمادهای «دماوند» و «ارفع» مانع از افت بیشتر شاخص کل شد. سهامداران بازار پایه نیز بیش از 637 میلیون سهم به ارزش بیش از دو هزار و 246 میلیارد ریال را میان خود دست به دست کردند.
در همین حال در بازار اوراق با درآمد ثابت شاهد جابه‌جایی بیش از یک میلیون ورقه به ارزش بالغ بر 932 میلیارد ریال بودیم که عمده بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی در میان این اوراق به اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا703» اختصاص داشت. در تابلو اوراق تسهیلات مسکن هم نزدیک به 79 هزار ورقه تسه به ارزش 40 میلیارد ریال مورد مبادله قرار گرفت که بیشترین قیمت مربوط به امتیاز تسهیلات مسکن شهریورماه 95 با قیمت 626 هزار ریال بود. در میان صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله نیز بیش از 17 میلیون ورقه به ارزش بالغ بر 355 میلیارد ریال دادوستد شد و صندوق سرمایه‌گذاری اعتمادآفرین پارسیان در صدر ایستاد.
در نهایت نگاهی به نمادهای فرابورسی نشان می‌دهد که بیشترین افزایش قیمت را نمادهای «کی بی سی» و «بکهنوج» تجربه کردند و در سمت مقابل نمادهای «خدیزل» و «قشیر» با بیشترین کاهش قیمت مواجه شدند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
بازگشایی محدود دفاتر گوگل در جولای
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
بازگشت عابدزاده به فوتبال با «اف‌سی‌عابدز»
:: فرهنگ و هنر ::
آیا قسمت‌های آخر سریال پایتخت ۶ ساخته می‌شود
:: حوادث ::
زنی، پشت پرده جنایت خانوادگی

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار