پنجشنبه 12 تير 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی ورزشی سالی 3 میلیون دلار ناقابل!

 
 

چهارشنبه 10 مهر 1398

سالی 3 میلیون دلار ناقابل!

 
 

در حالی که ایران وضعیت اقتصادی مطلوبی ندارد و تاکید مسؤولان رده بالای نظام این است که در چنین شرایطی همه صرفه‌جویی کنند، فدراسیون فوتبال قراردادی به ارزش سه میلیون دلار با مارک ویلموتس و دستیارانش امضا کرده است.

از سال گذشته وزارت ورزش اعلام کرد باید هزینه‌ها در فوتبال کاهش پیدا کند و حتی تیم‌ها به خارج از کشور نرود.
بماند که در این بین استقلال و پرسپولیس رفتند و این مساله انتقادات بسیار زیادی به همراه داشت، چراکه دیگر باشگاه‌ها معتقد بودند نگاه وزارتخانه رنگی است و دقیقا تیم‌هایی که زیر پوشش خود هستند را از اجرای این قانون منع کرده است.
در هر صورت با توجه به فشارهای اقتصادی برکشور و نیز با توجه به آن‌که فدراسیون اعتقاد داشت دستمزد کارلوس کی‌روش سرمربی سابق تیم ملی بالاست، توقع می‌رفت کادر فنی جدید ایران قرارداد پایین‌تری امضا کنند ولی در واقعیت اتفاق دیگری رخ داده است.
مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال در دوران حضور کی‌ روش مدام به نزدیکانش تاکید داشت باید کسی را بیاورند که هزینه مالی کمتری برایشان در پی داشته و از سوی دیگر به اندازه کی‌ روش حساس نباشد.
به همین دلیل سراغ مارک ویلموتس رفتند و در نهایت توانستند با او قرارداد امضا کنند. مربی بلژیکی در طول مذاکرات چند بار از حضور در تیم‌ ملی منصرف شد و گویا هر بار فدراسیون فوتبال رقم او را بالاتر برد، به شکلی که حالا تاج از پس پرداخت آن برنمی‌آید.

رقم‌های اشتباه
پس از آن‌که ویلموتس با ایران قرارداد بست، رسانه‌های بلژیکی رقم‌های جدیدی درباره دستمزد او اعلام کردند. آخرین بار کارلوس کی‌روش برای یک سال با فدراسیون 4.1‌میلیون یورو قرارداد بسته بود.
ابتدا بلژیکی‌ها اعلام کردند رقم قرارداد ویلموتس 6.1 میلیون دلار است. بعد رسانه دیگری نوشت او 2.1 میلیون یورو برای هر سال می‌گیرد.
خیلی‌ها در ایران اعتقاد داشتند کی‌روش به مراتب مربی بزرگ‌تری نسبت به ویلموتس است، بنابراین باید رقم قرارداد آنها بسیار متفاوت باشد. کارلوس سرمربی تیم ملی پرتغال و رئال مادرید بود.
سال‌ها هم کنار فرگوسن روی نیمکت منچستریونایتد نشست. بنابراین در بازار مربیان کارلوس به مراتب گران‌تر از ویلموتس است.
بعضی‌ها اعتقاد داشتند ویلموتس باید نصف کی‌روش حقوق بگیرد. منتهی وقتی رسانه‌های بلژیکی نوشتند دستمزد او 2.1 میلیون یورو است همه فهمیدند حداقل فدراسیون فوتبال چنین دیدگاهی ندارد.

34 میلیارد تومان برای یک سال!
اگر تصور می‌کنید رقم همان رقمی است که از سوی رسانه‌های بلژیکی اعلام شده سخت در اشتباه هستید.
یک منبع موثق خبری فاش کرد مبنی بر این‌که دستمزد مارک ویلموتس و دستیارانش در تیم ملی ایران سالانه سه میلیون دلار است! یعنی رقمی بالغ بر 34 میلیارد تومان در سال.
قطعا مغز شما هم از شنیدن این رقم سوت می‌کشد، ولی فدراسیون فوتبال خود را متعهد کرده تا این پول را به مارک ویلموتس بپردازد که حداقل از زمان امضای قرارداد با ایران بیشتر در خارج از کشور بوده است.
تاج می‌گوید تا این لحظه دستمزد این مربی را پرداخت نکرده و ظاهرا این بهانه‌ای است برای آن‌که ویلموتس بیشتر به مرخصی برود.
از اردیبهشت‌ماه و زمان شروع همکاری ویلموتس با تیم ملی او بیشتر از این‌که در تهران باشد و بازی‌های لیگ برتر را ببیند در خارج از کشور است و این مساله حتی تبدیل به محلی برای انتقاد شده است.
در گذشته از کی‌روش به خاطر سفرهای زیادش انتقاد می‌شد، ولی حالا رسانه‌ها تاکید دارند ویلموتس حتی رکورد کی‌روش را هم شکسته است.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
دلایل افزایش قیمت اوراق مسکن
:: فناوری اطلاعات ::
تلویزیون جدید شیائومی با قابلیت دالبی اتمز
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
دلایل استعفای وکلای فدراسیون در پرونده ویلموتس مشخص شد/ غرض‌ورزی‌ها همکاری را سخت کرد
:: فرهنگ و هنر ::
همبازی محمدرضا گلزار در سریال عاشقانه ۲ یا گیسو مشخص شد
:: حوادث ::
دختر جوان؛ قربانی هوس‌های شوم

يادداشت
:: ورزش ::
کفاشیان: همکاری با کی‌روش را ادامه می‌دهیم

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار