پنجشنبه 16 مرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 

اخبار داخلی جاده تندرستی آگورا فوبیا یا بازار هراسی چیست و راههای درمان آن

 
 

سه شنبه 20 خرداد 1399

آگورا فوبیا یا بازار هراسی چیست و راههای درمان آن

 
 

آگورافوبیا یا گذر هراسی یا بازار هراسی نوعی اختلال است که در دسته اختلالات ناشی از اضطراب قرار می گیرد. اگر می خواهید بدانید آگورا فوبیا چیست و چه کسانی مبتلا می شوند و چه راه درمانی دارد این مطلب را بخوانید

آگورافوبیا یا گذر هراسی یا بازار هراسی نوعی اختلال است که در دسته اختلالات ناشی از اضطراب قرار می گیرد. اگر می خواهید بدانید آگورا فوبیا چیست و چه کسانی مبتلا می شوند و چه راه درمانی دارد این مطلب را بخوانید.
ترس از حضور در مکان های سرباز یا عمومی تر را آگورا فوبیا یا بازار هراسی یا گذر هراسی می گویند.
آگورا فوبیا زیرمجموعه اختلال اضطراب است که به هراس و ترس مرضی از حضور در مکان‌هایی باز و شلوغ مثل سینما، مراکز خرید، پایانه‌های حمل و نقل عمومی و فرودگاه‌ها و پل و ... که امکان خروج فوری و آسان از آن‌ها وجود ندارد، گفته می‌شود و اغلب به علت بازبودن یا ازدحام زیاد محیط است. این نوع ترس معمولاً با افکار اضطرابی دربارهٔ غش کردن یا از دست دادن کنترل در حضور جمع همراه است و عمدتاً منجر به اجتناب از این محل‌ها می‌شود. برزن‌‌هراسی یا بازار هراسی به عنوان یک زیر مجموعه از اختلال وحشت‌زدگی تعریف شده است، با این حال، برزن‌‌هراسی جدا از اختلال وحشت‌زدگی طبقه‌بندی شده‌است.
افرادی که دچار آگورا فوبیا یا بازار هراسی هستند معمولا دچار حملات پانیک می شوند. آگورا فوبیا با حملات پانیک نزدیکی زیادی دارد.

آگورا فوبیا چرا به وجود می آید
این اختلال در افراد مضطراب به وجود می آید اما هنو