پنجشنبه 29 مهر 1400

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی دانش و فناوری خارج شدن اینترنت ماهواره‌ای "استارلینک" از حالت آزمایشی

 
 

سه شنبه 30 شهريور 1400

خارج شدن اینترنت ماهواره‌ای "استارلینک" از حالت آزمایشی

 
 

"ایلان ماسک" می‌گوید اینترنت "استارلینک"(Starlink) به طور رسمی در ماه اکتبر از حالت آزمایشی یا اصطلاحا "بتا" خارج می‌شود و در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

"ایلان ماسک" مدیرعامل شرکت "اسپیس‌ایکس"(SpaceX) در توییتی نوشت که سرویس‌های اینترنت ماهواره‌ای شرکت "استارلینک" ماه آینده از نسخه بتا خارج می‌شود. "اسپیس‌ایکس" از ماه نوامبر سال گذشته یک نسخه بتا عمومی را در ایالات متحده به اجرا درآورده است.
"استارلینک" با مجموعه‌ای متشکل از بیش از ۳۰ هزار ماهواره در مدار نزدیک زمین(LEO)، اتصال پرسرعت و کم تأخیر به اینترنت را تقریباً به هر کسی در هر کجای جهان وعده می‌دهد. با این حال این شرکت برای فعالیت در هر کشور باید به دنبال تأییدیه‌های نظارتی در آن کشور باشد.
در حال حاضر اینترنت ماهواره‌ای استارلینک تنها در ۱۷ کشور در قاره اروپا و قاره آمریکا در حالت نسخه بتای عمومی در دسترس قرار گرفته است. طبق اعلام وبسایت "استارلینک" در این مرحله، خدمات فقط برای تعداد محدودی از افراد در دسترس است.
اوایل سال جاری "ماسک" اعلام کرد که نسخه آزمایشی استارلینک در ماه اوت تکمیل می‌شود، در حالی که ادعا کرد که این سرویس در سال اول فعالیت بیش از ۵۰۰ هزار کاربر را جذب خواهد کرد.
این سرویس هم اکنون همچنان در حالت بتا است و تنها ۱۰۰ هزار پایانه، گیرنده ماهواره و روتر مورد نیاز برای دسترسی به این سرویس به کاربران فروخته شده است.
در حالی که توییت‌های "ماسک" معمولاً حاوی تأیید تصمیماتی است که در شرکت‌های او گرفته می‌شود و ارائه "سیستم کاملا خودران"(FSD) در خودروهای تسلا نیز توسط یک توییت مطرح شد، به نظر می‌رسد اینترنت ماهواره‌ای استارلینک نیز طبق این وعده به زودی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.
این در حالی است که "ماسک" وعده داده بود این اتفاق در سال ۲۰۱۹ رخ دهد. البته "ماسک" بیشتر به اعلام مهلت‌های بسیار بلندپروازانه و عدم تحقق به موقع آنها مشهور است. اکنون نیز شرکت "اسپیس ایکس" هنوز نیاز به ارسال هزاران ماهواره برای پوشش کامل وعده داده شده‌ی "ماسک" دارد.
کاربران برای بهره بردن این سرویس باید اقدام به خرید یک ترمینال ۵۰۰ دلاری و پرداخت اشتراک ماهانه ۹۹ دلاری نمایند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
افزایش حقوق کارکنان اعلام شد
:: فناوری اطلاعات ::
قیمت‌های نجومی گوشی‌های پرچمدار در ایران
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
قهرمانی در آسیا، نتیجه‌ی تلاش تیمی بود
:: فرهنگ و هنر ::
ترس‌ها و خطرهای بدلکاری بعد از پیمان ابدی و ارشا اقدسی
:: حوادث ::
شوهرعمه قاتل از چوبه دار نجات یافت

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار