دوشنبه 8 خرداد 1402

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 

اخبار داخلی خودرو اتحاد استارتاپ‌های آمریکایی برای تحول خودروهای پرنده

 
 

يكشنبه 25 دي 1401

اتحاد استارتاپ‌های آمریکایی برای تحول خودروهای پرنده

 
 

دو استارتاپ آمریکایی برای توسعه نوع جدیدی از وسیله نقلیه پروازی با هم متحد شده‌اند تا صنعت حمل و نقل هوایی را متحول کنند.

استارتاپ‌های Node Air و JetX در حال همکاری برای توسعه نوع جدیدی از وسیله نقلیه پروازی هستند که برترین فناوری‌های مربوطه را در خود می‌بیند.
این همکاری، سیستم حمل و نقل ماژولار Node Air را با سیستم پیشرانش JetX متصل می‌کند.
مفهوم هواپیمای ماژولار نسبتاً جدید است و هنوز به طور کامل در صنعت توضیح داده نشده است. یک هواپیمای ماژولار را می‌توان به راحتی بسته به نیازهای خاص پرواز، پیکربندی کرد یا تغییر داد. این می‌تواند شامل تنظیم چیدمان صندلی‌ها، ظرفیت بار یا حتی شکل بدنه باشد.
هدف یک هواپیمای ماژولار این است که تا حد امکان همه کاره و سازگار باشد و در عین حال هزینه‌های مربوط به نگهداری چندین هواپیمای تخصصی را نیز کاهش دهد.
شرکت Node Air به دلیل تخصص خود در سیستم‌های حمل و نقل ماژولار که قبلاً در وسایل نقلیه زمینی و قایق‌ها اعمال کرده، شناخته شده است. این شرکت با گنجاندن این فناوری در هواپیمای جدید قصد دارد انعطاف‌پذیری و کارایی بیشتری را برای صنعت هوانوردی به ارمغان بیاورد.
هواپیماهای آینده با ماژولار بودن به راحتی می‌توانند با تغییر نیازهای مسافر یا حمل بار سازگار شوند. به عنوان مثال برای پروازهای باری می‌توان کابین هواپیما را به راحتی به کانتینر باری تبدیل کرد و برای پروازهای مسافربری به راحتی می‌توان کابین هواپیما را بدون نیاز به تعویض کل هواپیما به صندلی مسافر تبدیل کرد.
از سوی دیگر، شرکت JetX به دلیل فناوری پیشرانش خود موسوم به Vector Thrust Propulsion معروف است. این پیشرانه از ترکیب موتورهای جت و موشک برای دستیابی به سرعت و قدرت مانور بی‌نظیر استفاده می‌کند. هدف این شرکت، ادغام این فناوری با هواپیماهای جدید و ارائه سطح جدیدی از عملکرد به صنعت هوانوردی است.
فناوری Vector Thrust Propulsion قابلیت افزایش سرعت و رانش هواپیما و همچنین قابلیت برخاستن و فرود عمودی را دارد. این می‌تواند راه را به روی سیستم حمل و نقل هوایی جدید مانند تاکسی‌های پرنده و حمل و نقل هوایی شهری باز کند. همکاری Node Air و JetX پدیده‌ای کاملا جدید و انقلابی در صنعت هوانوردی خواهد بود، چرا که با ترکیب بهترین فناوری‌های هر دو شرکت، یعنی ماژولار بودن و پیشرانش برداری، هواپیماهای جدید قادر خواهند بود با نیازهای در حال تغییر سازگار شوند و در عین حال مرزهای عملکرد را جابجا کند.
انتظار می‌رود این همکاری به نوع جدیدی از هواپیما منجر شود که بتواند نیازهای بخش‌های مختلف مانند حمل بار هوایی، آمبولانس هوایی، پرواز نظامی و حمل و نقل هوایی منطقه‌ای را برآورده کند.
کارشناسان می‌گویند، توسعه این هواپیمای جدید می‌تواند تاثیر بسزایی در آینده حمل و نقل هوایی داشته باشد.

 
 
   
 
 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار