دوشنبه 8 خرداد 1402

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 

اخبار داخلی تغذيه آشنایی با فواید کشک که از آن بی خبرید

 
 

سه شنبه 18 بهمن 1401

آشنایی با فواید کشک که از آن بی خبرید

 
 

با کاهش مصرف لبنیات در جامعه می توان کلسیم لازم بدن را با کشک تامین کرد.

با کاهش مصرف لبنیات در جامعه می توان کلسیم لازم بدن را با کشک تامین کرد. هروقت اسم میان‌وعده می‌آید، ذهن‌مان به سراغ چیپس و پفک و تنقلات ناسالم می‌رود، حتی در بهترین حالت اگر دنبال خوراکی‌های سالم باشیم، میان وعده هایی مثل میوه و آجیل را در برنامه غذایی خود می‌گذاریم اما کمتر کسی کشک را به عنوان یک میان وعده سالم انتخاب خواهد کرد.
در حالی که کشک های تنقلاتی جدید منبع خوبی برا ی تامین کلسیم بدن هستند. آن هم در شرایطی که مصرف شیر و مواد لبنی به دلیل قیمت بالا در جامعه کم شده است .

درمان پوکی استخوان
کشک یکی از اعضای خانواده لبنیات است که کمتر به آن توجه شده‌است. کلسیم کشک های تنقلاتی جدید از شیر هم بیشتر است برای همین مهم ترین مصرف درمانی کشک، پیشگیری از بروز یا پیشرفت بیماری پوکی استخوان است؛ میزان مناسب کلسیم، فسفر و نسبت این دو ماده مغذی در ترکیب کشک، موجب پیشگیری از پوکی استخوان می‌شود.

بهبود عملکرد مغز
مصرف کشک یک روش موثر برای حفظ آرامش اعصاب است و به بهبود عملکرد مغز کمک می کند. همچنین کشک برای کاهش استرس و اضطراب بسیار مفید است.

کمک به تناسب اندام و لاغری
حدود ۵۵ درصد کشک را پروتئین و آمینو اسیدها تشکیل می دهد و همه ما به خوبی با اهمیت این ماده غذایی برای کمک به تناسب اندام و بدن سازی، آشنایی داریم.مصرف کشک می تواند یک منبع عالی برای دریافت پروتئین مورد نیاز باشد و به همین دلیل به تناسب اندام شما کمک می‌کند. همچنین کشک هیچ گونه مواد قندی ندارد، پس برای افرادی که به دنبال رژیم غذایی سالم هستند، مفید است.با خوردن کشک شما احساس سیری خواهید کرد و اشتهای شما کاهش می‌یابد برای همین است که متخصصان تغذیه این ماده غذایی را برای لاغری توصیه می‌کنند.

بالابردن قدرت سیستم ایمنی بدن
همه ما به‌خوبی می‌دانیم که برای جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری‌های مختلف، باید قدرت سیستم ایمنی بدن بالا باشد.کشک خشک دارای میکروارگانیسم‌های زنده است. این میکروارگانیسم‌ها برای سلامت بدن بسیار ضروری هستند و وجود آن‌ها باعث بالارفتن قدرت سیستم ایمنی بدن می‌شود.

 
 
   
 
 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار