دوشنبه 8 خرداد 1402

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فناوری اطلاعات سرنوشت متفاوت گوشی‌های اندرویدی و آیفون در بازنشستگی

 
 

دوشنبه 7 فروردين 1402

سرنوشت متفاوت گوشی‌های اندرویدی و آیفون در بازنشستگی

 
 

گزارش جدیدی که به بررسی رفتار کاربر در هنگام بازنشستگی گوشی هوشمند پرداخت، تفاوت بین دارندگان آیفون و کاربران اندروید را نشان داد.

جدیدترین گزارش شرکت "کانیسومر اینتلیجنس ریسرچ پارتنرز" (CIRP) نشان می‌دهد که در میان مصرف‌کنندگانی که در سال ۲۰۲۲ یک آیفون جدید خریداری کرده‌اند، ۴۳ درصد گوشی کارکرده خود را با نو تعویض کردند. هفت درصد هم دستگاه‌های خود را به شخص ثالث فروخته‌اند. در همین حال، ۳۶ درصد از مصرف کنندگان، گوشی قدیمی خود را به عنوان پشتیبان یا برای دادن به یکی از دوستان یا اعضای خانواده خود نگه داشتند.
در مقابل، کسانی که از گوشی اندرویدی استفاده می کردند، الگوهای مختلفی برای دور انداختن گوشی قدیمی خود داشتند. اکثر آنها (۶۵ درصد) تلفن قدیمی خود را به عنوان پشتیبان یا برای دادن به یکی از دوستان یا اعضای خانواده نگه داشتند. با وجود این که اکثر خرده فروشان آیفون، تعویض گوشی اندرویدی کارکرده با گوشی آیفون نو را قبول می کنند، تنها ۱۴ درصد از کاربران اندروید این کار را انجام می دهند.
طبق گزارش شرکت CIRP، شاید ارزش پایین‌تر مبادله برای تلفن‌های اندرویدی، باعث می‌شود که این کار برای دارندگان گوشیهای اندرویدی چندان مطلوب نباشد. یا شاید مشتریانی که از اندروید به آیفون سوئیچ می‌کنند، می‌خواهند این امنیت را داشته باشند که بدانند هنوز یک دستگاه اندرویدی آشنا دارند که می‌توانند دوباره به آن مراجعه کنند یا اگر در فرآیند مهاجرت، نتوانستند همه تماسها، عکس یا یادداشتهایشان را به دستگاه iOS جدید منتقل کند، در صورت نیاز به گوشی قدیمی خود مراجعه کنند.
شرکتهایی مانند USMP آیفون‌ها را به اندروید ترجیح می‌دهند زیرا ارزش فروش مجدد خود را بهتر از سایر گوشی‌های هوشمند حفظ می‌کنند. دلیل دیگر این است که اپل سالها، از مدلهای قدیمی آیفون با به روز رسانیهای نرم افزاری پشتیبانی می کند.
بر اساس گزارش اپل اینسایدر، فروشندگان همچنین می توانند از آیفونهای استفاده شده قبلی سود ببرند و در برخی موارد، می توانند با فروش مدلهای دست دوم، بین ۱۰ تا ۱۵ درصد سود کنند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
آخرین آمار خانه‌های مسکن مهر ساخته شده و در حال تکمیل
:: فناوری اطلاعات ::
از آیفون ۱۵ چه می‌دانیم؟
:: روی خط جوانی ::
هدیه‌های سمی زوجین!
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
«از مامان بگو» ویژه‌ برنامه‌ای برای بانوان ایرانی
:: حوادث ::
اعتراف هولناک زن شوهرکش به قتل استاد دانشگاه در تهران

يادداشت
:: فناوری اطلاعات ::
تاکید بر توسعه زیرساخت و سرویس های ارزش افزوده پیام رسان ها

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار