دوشنبه 8 خرداد 1402

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 

اخبار داخلی تغذيه غذاهای سرشار از منیزیم خطر زوال عقل را کاهش می‌دهد

 
 

دوشنبه 7 فروردين 1402

غذاهای سرشار از منیزیم خطر زوال عقل را کاهش می‌دهد

 
 

نتایج بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که افزایش مصرف غذاهای سرشار از منیزیم، خطر بروز زوال عقل را کاهش می‌دهد.

پیش‌بینی شده است که تعداد افرادی که در سراسر دنیا به زوال عقل مبتلا می‌شوند از ۵۷.۴ میلیون نفر در سال ۲۰۱۹ به ۱۵۲.۸ میلیون نفر در سال ۲۰۵۰ میلادی برسد، در این صورت فشار بیشتری بر سیستم درمانی و اقتصادی جهان وارد خواهد شد. ازآنجاکه هیچ درمانی برای زوال عقل وجود ندارد، لازم است افراد به منظور پیشگیری از ابتلاء به این بیماری اقدامات خاصی انجام دهند.
گروهی از محققان استرالیایی به منظور بررسی تأثیر غذاهای سرشار از منیزیم بر خطر بروز زوال عقل، مطالعه جدیدی انجام دادند. آن‌ها برای نیل بدین هدف، بیش از ۶۰۰۰ فرد سالم از نظر ذهنی که بین ۴۰ تا ۷۳ سال سن داشتند را مورد ارزیابی قرار دادند. افراد شرکت‌کننده در مطالعه در طول ۱۶ ماه پنج بار به پرسشنامه‌های آنلاین پاسخ دادند و میزان مصرف منیزیم خود را گزارش کردند.
نتایج بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که عملکرد ذهنی افرادی که روزانه بیش از ۵۵۰ میلی‌گرم منیزیم مصرف می‌کنند، بهتر از افرادی است که روزانه تقریباً ۳۵۰ میلی‌گرم منیزیم دریافت می‌کنند. به گفته پژوهشگران، افزایش مصرف مواد غذایی حاوی منیزیم خطر بروز زوال عقل را به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌دهد. بنابراین توصیه شده است که افراد در همه گروه‌های سنی غذاهای حاوی منیزیم را به رژیم‌غذایی خود اضافه کنند.

 
 
   
 
 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار