دوشنبه 28 خرداد 1403

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فناوری اطلاعات عصبانیت گوگل از زرنگ‌بازی مایکروسافت

 
 

شنبه 12 فروردين 1402

عصبانیت گوگل از زرنگ‌بازی مایکروسافت

 
 

واحد گوگل کلود شرکت آلفابت، مایکروسافت را به استفاده از شیوه‌های ضد انحصارطلبی در فضای خدمات ابری متهم کرد و از قراردادهای قریب الوقوع این شرکت با فروشندگان ابری اروپایی انتقاد کرد.

در نخستین اظهارات عمومی گوگل کلود درباره مایکروسافت و قراردادهای این شرکت با فروشندگان خدمات ابری کوچکتر اروپایی، آمیت زاوری، نائب رئیس گوگل کلود، به رویترز گفت: این شرکت، این مطلب را با آژانس‌های ضد انحصارطلبی در میان گذاشته و از رگولاتورهای ضد انحصارطلبی اتحادیه اروپا خواسته است، نگاه دقیق‌تری بیاندازند.
مایکروسافت در پاسخ به رویترز، به پست وبلاگ ماه مه سال گذشته اشاره کرد که در آن، برد اسمیت، رئیس مایکروسافت گفته بود در خدمات ابری، این شرکت در موقعیت شماره دو قرار دارد و از درآمدهای خدمات ابری جهانی، بیش از ۲۰ درصد سهم دارد.
سخنگوی مایکروسافت به رویترز گفت: ما نسبت به جامعه ابری اروپا و موفقیت آنها، متعهد هستیم.
در کسب و کار رایانش ابری، رقابت فشرده‌ای بین مایکروسافت و گوگل وجود دارد و گوگل در این فضا، از آمازون و مایکروسافت، عقب افتاده است.
یک منبع آگاه هفته جاری به رویترز گفت: مایکروسافت در قراردادی با رقیبان کوچک‌تر، پیشنهاد کرده است شیوه‌های رایانش ابری خود را تغییر دهد و در عوض، این شرکتها شکایتهای ضد انحصارطلبی خود را معلق کنند.
چنین توافقی، به تحقیقات اتحادیه اروپا از مایکروسافت خاتمه می‌دهد.
زاوری در مصاحبه با رویترز گفته است مایکروسافت قطعا وضعیت ضد رقابتی در فضای رایانش ابری دارد. این شرکت از نفوذ خود در کسب و کارهای جاری و همچنین آفیس ۳۶۵ و ویندوز بهره برده تا آزور و سایر خدمات ابری را به یکدیگر پیوند دهد و داشتن انتخاب را برای مشتریان، دشوارتر می‌کند. وقتی با مشتریانمان صحبت می‌کنیم، آنها بسیاری از این شیوه‌های باندلینگ (عرضه محصولات با یکدیگر) و محدودیت‌های مجوزدهی را می‌بینند که انتخاب سایر خدمات دهندگان را برای آنها دشوار می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: قراردادهای تکی با فروشندگان ابری اروپایی کوچک‌تر، تنها به نفع مایکروسافت خواهد بود و توافق‌های مذکور را برای حل نگرانی‌های گسترده نسبت به شرایط مجوزدهی این شرکت کافی ندانست.
بر اساس گزارش رویترز، این مدیر گوگلی این موضوع که مسئله مذکور، فقط اختلاف بین گوگل و مایکروسافت است را رد کرد و گفت: مسئله درباره گوگل نیست. می‌خواهم کاملا صریح باشم. این مسئله مربوط به ابری است و این وعده که رایانش ابری، یک راه باز و منعطف برای استفاده از نرم افزارهای یک شرکت است و مشتریان انتخابهای بیشتری دارند تا بتوانند نرم افزارشان را هر جایی که برای آنها راحت باشند، استفاده کنند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
شارژ اضافی ۱۲۰هزار تومانی «یارانه‌ها» ذخیره نمی‌شود/ نحوه بهره‌مندی از این شارژ
:: فناوری اطلاعات ::
آغاز دور جدید حراج شماره‌های رند همراه اول
:: روی خط جوانی ::
چه زمانی برای اولین بار بگوییم "دوستت دارم"
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
قلم مقدس به‌دنبال معرفی اسوه برای نسل خبرنگاران است
:: حوادث ::
قتل زن تهرانی در حمام خانه اش / شوهرش تصمیم به مثله کردن جسد داشت که پشیمان شد!

يادداشت
:: فناوری اطلاعات ::
تاکید بر توسعه زیرساخت و سرویس های ارزش افزوده پیام رسان ها

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار