دوشنبه 1 مرداد 1403

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی گفتگوی ويژه روایت مادری که پس از 5 سال ناباروری به روش طبیعی 5 قلو به دنیا آورد!

 
 

شنبه 24 تير 1402

روایت مادری که پس از 5 سال ناباروری به روش طبیعی 5 قلو به دنیا آورد!

 
 

پس از 5 سال انتظار یک زوج جوان در تهران برای فرزند دار شدن و در حالی که قرار بود از روش IVF برای باردار شدن استفاده شود؛ به لطف خدا یک زن به روش طبیعی بار دار شده و روز گذشته 5 فرزند خود را به دنیا آورد.

پس از 5 سال انتظار یک زوج جوان در تهران برای فرزند دار شدن و در حالی که قرار بود از روش IVF برای باردار شدن استفاده شود؛ به لطف خدا یک زن به روش طبیعی بار دار شده و روز گذشته 5 فرزند خود را به دنیا آورد.
روایت مادری که پس از 5 سال ناباروری به روش طبیعی 5 قلو به دنیا آورد! گروه سلامت خبرگزاری فارس: آرزوی هر دختر و پسری ازدواج و تشکیل خانواده است تا زیر یک سقف همراه با آرامش، زندگی با صفا دوست داشتنی مملو از مهر و محبت را تجربه کنند. این یکی از بزرگترین آرزوهای دختران و پسران است؛ اما در ادامه این آرزوی بزرگ فرزند دار شدن نیز آمال و آرزوی دیگری است که هر زوجین پس از تشکیل زندگی مشترک به دنبال آن لحظه شماری می‌کنند.
در این مسیر، برخی زوجین پس از ازدواج بنا به دلائل مختلف قادر به فرزند دار شدن نمی‌شوند و برای تحقق آروزی فرزند دار شدن متوسل به روش‌های درمانی ناباروری می‌شوند؛ روش‌هایی که هزینه بالا و فراز و فرودهای خاص خود را دارد و بیمه ها آن طور که باید و شاید به این مقوله ورود نکرده اند.
گزارش ما روایت مادری 24 ساله است که مدت 5 سال از تشکیل زندگی مشترکشان می گذرد، اما بنا به دلائل مختلف قادر به بارداری به روش طبیعی نشده است و ناگزیر برای تحقق این آروزی دیرینه خود و همسرش دست به دامن روش های تخصصی درمان ناباروی می شود. خانم بحیرایی همسری که حالا داستان زندگیش شکل و و شمایل خاصی به خود گرفته است برای باردار شدن داروهای مختلف تجویزی از سوی متخصص زنان را مصرف می کند و قرار می‌شود سه روز دیگر برای انجام روش درمان نباروی IVF به مرکز درمانی مراجعه کند اما یک رویداد عیر منتظره و شگفت انگیز زندگی این مادر و همسر منتظر و در حسرت صدای معصومانه کودکی از این رو به آن رو می کند!
بله! در حالی که سه روز به زمان انجام IVF مانده با توسل به امام مهربانی و رأفت و مهر؛ مولا علی بن موسی الرضا در حالی که در مشهد مقدس به پابوس این امام همام رفته بود؛ یکی از نزدیکان از او می پرسد که انگار باردار هستی و جواب می دهد خیر؛ قرار است سه روز دیگر برای انجام IVF به پزشک مراجعه کنم اما وقتی به مرکز درمانی مراجعه می‌کند، آزمایش خون، روایت دیگری را رقم می‌زند و همه نشانه‌های متقن، خبر از بارداری طبیعی این خانم می‌دهد!
او که مدت 5 سال در آرزوی فرزند دار شدن لحظه شماری کرده بود و هزینه‌ای زیادی متحمل شده بود، حالا به لطف خداوند مهربان و با توسل به ائمه معصوم قرار است طعم شیرین و بی بدیل مادر شدن را بچشد!
خانم بحیرایی حالا 24 ساعت است که به جمع مادران این سرزمین اضافه شده و صاحب 5 فرزند شده است! 3 پسر و دو دختر، نوزادان به دنیا آمده این مادر هستند که حالا در بخش NICU بیمارستان ولی عصر مجتمع درمانی امام خمینی پایتخت تحت مراقبت پزشکان قرار دارند.
خانم بحیرایی و همسرش در خانه استیجاری 50 متری در یکی از محلات جنوبی و کم برخوردار تهران زندگی می‌کنند. مادر این نوزادان مربی دفاع شخصی و پدر این نوزادان یک روحانی است.
خانم بحیرایی که اکنون در بیمارستان ولی عصر بستری است با انتقاد از نحو برخورد نامناسب کادر درمان و پرستاران، بیان داشت: برای نگهداری فرزندانم در بخش NICU بیمارستان دولتی امام خمینی، درخواست شبی 5 میلیون برای 5 شب را کردند که با پادر میانی دکتر جباری، مدیرکل جمعیت و سلامت خانواده وزارت بهداشت این رقم دریافت نشده است.
خانم بحیرایی که اکنون در وضعیت خوبی به سر می‌برد، به روزهای پر التهاب بارداری اشاره می‌کند و می‌افزاید: در غربالگری اول، پزشکان خبر از باردار بودن 4 فرزند دادند و به بنده پیشنهاد دادند 2 فرزند خود را سقط کن! اما در غربالگری دوم در هفته 18 بارداری، پزشکان متوجه شدن بنده 5 قلو باردار هستم! بالاخره در هفته بیست و ششم و 5 روز از دوره بارداری، متوجه شدم کیسه آب پاره شده و باید وضع حمل کنم.
خانم بحیرایی یادآور می‌شود: به مدت 6 ساعت در اتاق عمل برای زایمان حضور داشتم و سرانجام روز گذشته (جمعه) 5 فرزند خود را به دنیا آوردم؛ فرزندانی که وزن بزرگترین آنها 800 گرم و وزن کوچکترین آنها 600 گرم است.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
شارژ اضافی ۱۲۰هزار تومانی «یارانه‌ها» ذخیره نمی‌شود/ نحوه بهره‌مندی از این شارژ
:: فناوری اطلاعات ::
آغاز دور جدید حراج شماره‌های رند همراه اول
:: روی خط جوانی ::
چه زمانی برای اولین بار بگوییم "دوستت دارم"
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
قلم مقدس به‌دنبال معرفی اسوه برای نسل خبرنگاران است
:: حوادث ::
قتل زن تهرانی در حمام خانه اش / شوهرش تصمیم به مثله کردن جسد داشت که پشیمان شد!

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار