پنجشنبه 9 آذر 1402

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 

اخبار داخلی جاده تندرستی چکار کنیم دور چشم مان چروک نشود

 
 

دوشنبه 2 مرداد 1402

چکار کنیم دور چشم مان چروک نشود

 
 

چروک دور چشم یکی از مشکلاتی است که خیلی از ما با آن موجه هستیم یا نگران آنیم که این اتفاق برایمان رخ بدهد. در حالی که با رعایت نکاتی ساده می توانیم از ایجاد این چروک ها پیشگیری کنیم.

چروک دور چشم یکی از مشکلاتی است که خیلی از ما با آن موجه هستیم یا نگران آنیم که این اتفاق برایمان رخ بدهد. در حالی که با رعایت نکاتی ساده می توانیم از ایجاد این چروک ها پیشگیری کنیم.
در طول روز وقتی حرف می‌زنید یا می‌خندید، مدام عضلات صورت خود را حرکت می‌دهید ، به همین دلیل ایجاد خطوط روی چهره همراه با افزایش سن اصلا چیز عجیبی نیست، اما بعضی از عوامل باعث می‌شوند، چین و چروک‌های اطراف چشم زودتر از موعد ایجاد شوند. البته مهم‌ترین علت بروز چین و چروک در اطراف چشم با افزایش سن مرتبط است اما سبک زندگی شما و عوامل دیگری هم دخیل هستند. مثل قرار گرفتن در معرض اشعه مضر نور خورشید، سیگار کشیدن، تکرار حرکات صورت مثل خندیدن و اخم کردن و... . برای جلوگیری از چروک دور چشم از راهکارهای زیر استفاده کنید:

استفاده از ضدآفتاب مخصوص دور چشم
به منظور مبارزه با پیری پوست، استفاده از کرم ضد آفتاب به همه افراد توصیه می‌‎شود، اما همه ضد آفتاب‌ها مناسب استفاده برای ناحیه دور چشم نیستند. از کرم ضد آفتابی استفاده کنید که مخصوص ناحیه دور چشم است و SPF مناسب داشته باشد.

برای رتینول از پزشک مشورت بگیرید
هیچ چیز به اندازه رتینول در به حداقل رساندن چین و چروک‌ها در اطراف چشم موثر نیست. برای جلوگیری از چروک دور چشم، از کرم دور چشمی استفاده کنید که حاوی رتینول باشد. البته دقت کنید که استفاده از رتینول بیشتر به افرادی توصیه می‌شود که هم اکنون دارای چین و چروک در ناحیه دور چشم خود هستند و مایلند این چین و چروک‌ها را کاهش دهند. به عبارت ساده‌تر استفاده از رتینول به افراد با سن پایین چندان توصیه نمی‌شود و برای استفاده از چنین کرمی بهتر است با پزشک مشورت کنید.

تاثیر سیگار در چروک دور چشم
به گزارش «مثبت مگ» اگر می‌خواهید سرعت پیری پوست را در بدن خود کاهش دهید، سیگار کشیدن را برای همیشه فراموش کنید. دود سیگار باعث آزاد شدن آنزیمی می‌شود که کلاژن را تجزیه می کند و ظاهر جوان شما را پژمرده و بی‌حال نشان می‌دهد.

اهمیت رژیم غذایی در پیشگیری از چروک دور چشم
بهترین رژیم غذایی برای جلوگیری از چروک دور چشم رژیمی است که به مقدار زیاد حاوی میوه و سبزیجات تازه باشد. همچنین موادغذایی حاوی امگا ۳ مانند ماهی‌های چرب می‌توانند در جوان نگه داشتن و حفظ خاصیت ارتجاعی پوست بسیار مفید واقع شوند. از مصرف چربی‌های ناسالم، کربوهیدرات‌های ساده و شیرینی‌جات تا حد ممکن بپرهیزید.

بدن خود را هیدراته نگه دارید
برای هیدراته نگه داشتن سلول‌های پوست در طول روز، حتما باید به مقدار کافی آب بنوشید. هنگامی که بدن با کم‌آبی مواجه می‌شود، خیلی زود خطوط ریز در اطراف چشم مشاهده خواهد شد زیرا پوست دور چشم از پوست دیگر نواحی صورت 10 برابر نازک‌تر و ظریف‌تر است. نوشیدن حداقل ۸ لیوان آب در طول روز پیشنهاد می‌شود.

به اندازه کافی بخوابید
جلوگیری از چروک دور چشم زمانی بهتر امکان‌پذیر است که شما خواب کافی و باکیفیت داشته باشید. ۸ ساعت خواب شبانه باعث می‌شود در طول روز انرژی و شادابی بیشتری داشته باشید و گام موثری در پیشگیری از چروک دور چشم بردارید. هنگام خواب هورمون‌هایی ترشح می‌شود که به انعطاف‌پذیری بیشتر پوست در اطراف چشم کمک می کند.

عینک آفتابی بزنید
یک راه ساده اما تاثیرگذار برای جلوگیری از چروک دور چشم این است که در هوای آفتابی حتما از عینک آفتابی استفاده کنید. دقت داشته باشید که عینک آفتابی باید قابلیت مطلوبی برای محافظت از چشم در برابر اشعه UV یا همان فرابنفش خورشید داشته باشد. عینک آفتابی باعث می‌شود هم به چشم آسیب نرسد و هم به پوست اطراف چشم.

 
 
   
 
 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار