دوشنبه 28 خرداد 1403

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی بازار استخراج بیت‌کوین کساد شد

 
 

سه شنبه 7 شهريور 1402

بازار استخراج بیت‌کوین کساد شد

 
 

قیمت هش که یکی از معیارهای درآمد استخراج بیت‌کوین بوده، با رکود قیمت بزرگترین دارایی دیجیتالی، نزدیک پایین‌ترین رکورد قرار دارد.

قیمت هش که یکی از معیارهای درآمد استخراج بیت‌کوین بوده، با رکود قیمت بزرگترین دارایی دیجیتالی، نزدیک پایین‌ترین رکورد قرار دارد.
بر اساس داده‌های شاخص هش‌ریت، قیمت هش، یکشنبه هفته جاری به ۰.۰۶ دلار در هر واحد قدرت رایانشی کاهش پیدا کرد که نزدیک به رکورد پایین ثبت شده در اواخر سال ۲۰۲۲ است که شرکت‌های معدنی بزرگ سهامی عام نسبت به بحران نقدینگی هشدار داده و شماری از آنها، اعلام ورشکستگی کردند.
استخراج کنندگان رمزارز با وجود کاهش درآمد، اکنون فضای بیشتری برای تنفس دارند، زیرا سرمایه زیادی را از فروش سهام و استخراج کوین در اوایل سال میلادی جاری که قیمت بهبود پیدا کرد، به دست آورده اند. اما عقب نشینی مستمر این دارایی دیجیتالی و افزایش رقابت در این صنعت، می‌تواند به استخراج کنندگان بیت‌کوین ضربه بزند.
استخراج بیت‌کوین فرآیندی انرژی‌بر است که طی آن، شرکت‌ها از رایانه‌های مخصوص گران قیمت برای تایید سوابق تراکنش‌ها روی بلاک‌چین و کسب پاداش در قالب توکن، استفاده می‌کنند. این کار توسط هزاران رایانه یا دکل‌ استخراج بیت‌کوین انجام می‌شود که در دیتاسنترهایی که از مقادیر زیادی برق استفاده می‌کنند، روی هم قرار گرفته‌اند. بیت‌کوین در معاملات نیویورک تغییر چندانی نداشت و در حدود ۲۶ هزار دلار ایستاد. این رمزارز امسال با میانگین قیمت حدود ۲۶ هزار و ۲۰۰ دلار معامله شد. بیت‌کوین در سال میلادی گذشته، ۶۴ درصد سقوط کرد و سال را در قیمت ۱۶ هزار و ۵۰۰ دلار به پایان رساند. قیمت این رمزارز، اواخر سال ۲۰۲۱، به اوج ۶۹ هزار دلار رسیده بود.
طبق آمار btc.com، دشواری استخراج که معیار قدرت رایانشی مورد استفاده برای استخراج بیت‌کوین است، هفته گذشته به رکورد بالایی رسید که نشان می‌دهد استخراج کنندگان بیش از هر زمان دیگری، از قدرت رایانشی استفاده می‌کنند تا برای مقدار ثابتی از پاداش‌های بیت‌کوین که توسط بلاک‌چین برای استخراج کنندگان صادر می‌شود و منبع درآمد اصلی آنهاست، رقابت کنند.
استخراج کنندگان رمزارز، بدون توجه به قیمت‌های فعلی، فعالیتشان را افزایش داده اند زیرا به‌روزرسانی «کد بیت‌کوین» که هر چهار سال یک ‌بار انجام می‌شود، پاداش استخراج کنندگان رمزارز را نصف می‌کند و سقف عرضه ۲۱ میلیون کوین را حفظ می‌کند. به‌روزرسانی بعدی این کد قرار است در سال ۲۰۲۴ انجام شود.
بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت‌های استخراج بیت‌کوین، باید قدرت رایانشی خود را افزایش دهند تا بعد از این به‌روزرسانی، در مبارزه برای دریافت جوایز کمتر، رقابتی باقی بمانند

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
شارژ اضافی ۱۲۰هزار تومانی «یارانه‌ها» ذخیره نمی‌شود/ نحوه بهره‌مندی از این شارژ
:: فناوری اطلاعات ::
آغاز دور جدید حراج شماره‌های رند همراه اول
:: روی خط جوانی ::
چه زمانی برای اولین بار بگوییم "دوستت دارم"
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
قلم مقدس به‌دنبال معرفی اسوه برای نسل خبرنگاران است
:: حوادث ::
قتل زن تهرانی در حمام خانه اش / شوهرش تصمیم به مثله کردن جسد داشت که پشیمان شد!

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار