شنبه 11 آذر 1402

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی سياسی آمریکا اراده واقعی نشان دهد دستیابی به توافق دور از دسترس نیست

 
 

شنبه 1 مهر 1402

آمریکا اراده واقعی نشان دهد دستیابی به توافق دور از دسترس نیست

 
 

وزیر امور خارجه کشورمان در جمع خبرنگاران درباره مذاکرات لغو تحریم‌ها گفت: اگر طرف آمریکایی از برخورد چندگانه خارج و نیت واقعی خودش را نشان دهد، دستیابی به یک توافق برای بازگشت همه طرف‌ها به برجام و لغو تحریم‌های ایران دور از دسترس نیست.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان که در نیویورک به‌سر می‌برد، در جمع خبرنگاران درباره دیدارهای اخیر خود در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد و همچنین نشست سه‌جانبه درباره سوریه گفت: در نشست آستانه که به‌میزبانی ایران برگزار شد، با وزرای خارجه ترکیه و روسیه و در بخش دوم با حضور نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد آخرین وضعیت و مشکلاتی را که مردم سوریه با آن مواجه هستند، مورد بررسی قرار دادیم، از جمله اینکه تأکید شد همچنان مشکل اقتصادی، تحریم‌های کشورهای غربی، تروریسم و داعش در بخش‌هایی از سوریه به‌عنوان چالش‌های اساسی در این کشور مطرح است.
وی افزود: از نماینده سازمان ملل خواستیم طرحی را ارائه دهد و پشتیبانی مالی را به‌عمل آورد تا زیرساخت‌های لازم برای بازگشت مهاجرین و آوارگان سوریه به کشورشان فراهم شود، در عین حال راهکارهایی برای کاهش سوءتفاهمات و مشکلات مرزی بین سوریه و ترکیه مطرح شد که امیدواریم در آینده نزدیک در قالب نشست آستانه و یا فرمت چهارجانبه ایران، سوریه، ترکیه و روسیه بتوانیم مشکلات را مورد حل‌وفصل قرار دهیم. امیرعبداللهیان همچنین در خصوص نشست مجمع تمدن‌های کهن گفت: نشست مجمع تمدن‌های کهن با حضور 9 کشور تمدنی با میزبانی و مدیریت ایران برگزار شد. در آنجا ما دغدغه‌ها و نگرانی‌هایی را که در چارچوب حفظ شاخص‌های تمدنی کشورها، حفظ آثار باستانی و میراث کشورها است مورد توجه قرار دادیم. ایران حرف‌های زیادی در حوزه تمدنی و میراث فرهنگی دارد که در آنجا مطرح شد.
وزیر امور خارجه همچنین گفت: یک نشست هم با یکی از اندیشکده‌های آمریکایی داشتیم که سیاستمداران سابق آمریکا در این نشست حضور داشتند و ما به‌صراحت راجع به موضوعات فی‌مابین از جمله رویکرد نادرست آمریکایی‌ها در قبال ایران و ملت ایران در خصوص برجام، خروج ترامپ از آن و تداوم این راه توسط بایدن با ادبیات دیگری سخن گفتیم. سؤالاتی را بعضی از سیاستمداران سابق داشتند و تلاش کردیم پاسخ دهیم. وی افزود: فکر می‌کنیم با توجه به اقدامی که هفته گذشته در تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا انجام شد، اگر طرف آمریکایی از برخورد چندگانه خارج و نیت واقعی خودش را نشان دهد، دستیابی به یک توافق برای بازگشت همه طرف‌ها به برجام و لغو تحریم‌های ایران دور از دسترس نیست.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
شارژ اضافی ۱۲۰هزار تومانی «یارانه‌ها» ذخیره نمی‌شود/ نحوه بهره‌مندی از این شارژ
:: فناوری اطلاعات ::
آغاز دور جدید حراج شماره‌های رند همراه اول
:: روی خط جوانی ::
در عروسی دوستم عاشق عروس شدم ! / معصومه باید مال من می شد !
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
قتل بهت‌آور داریوش مهرجویی؛ آنچه می‌دانیم، آنچه نمی‌دانیم!
:: حوادث ::
چهار مظنون در رابطه با پرونده مرحوم مهرجویی بازداشت شده‌اند

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار