دوشنبه 1 مرداد 1403

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فرهنگ و هنر قلم مقدس به‌دنبال معرفی اسوه برای نسل خبرنگاران است

 
 

شنبه 14 بهمن 1402

قلم مقدس به‌دنبال معرفی اسوه برای نسل خبرنگاران است

 
 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه آیین تجلیل از روزنامه‌نگاران تراز انقلاب (قلم مقدس) در جمع خبرنگاران گفت: "قلم مقدس" به‌دنبال معرفی قلم الگو، نمونه و اسوه برای نسل خبرنگار است.

محمدمهدی اسماعیلی در حاشیه مراسم اعطای قلم مقدس در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره ناهماهنگی های صورت گرفته در روز اول جشنواره گفت: بابت این ناهماهنگی‌ها عذرخواهی می کنیم. من بلافاصله به همکاران گفتم که اگر خدای نکرده ناهماهنگی هایی شده جبران کنند. این حواشی نیز به دلیل ناهماهنگی هایی بوده که حل شده و تکرار نخواهد شد.
اسماعیلی در پاسخ به اینکه فیلم "بی بدن" عنوان می شود به دلیل نداشتن کیفیت لازم از بخش سودای سیمرغ حذف شده است؟ توضیح داد: آن روزی که این فیلم در مرحله انتخاب بوده دوستان ما بیش از ۴۰ دقیقه از فیلم را ندیدند و نتوانسته بودند جمع بندی کنند. البته فیلم، فیلم خوبی بود و باید از عوامل و بازیگران تشکر کرد و الان هم امیدواریم مورد توجه مخاطبان قرار بگیرد.
وی درباره حضور هنرمندانی که نتوانستند در نشست خبری "بی بدن" حضور یابند در پاسخ به اینکه آیا در اختتامیه حضور خواهند داشت؟ توضیح داد: دعوت صورت خواهد گرفت اما به هر حال بعضی می آیند بعضی هم ممکن است نیایند. ما جشنواره را متعلق به همه هنرمندان می دانیم، جشنواره مال هنرمندان است و خودشان صاحب جشنواره هستند و میزبان هستند. ان شالله هنرمندان فرصت داشته باشند حضور پیدا کنند و سالن به اندازه همه هنرمندان جای دارد.
اسماعیلی درباره انیمیشن های جشنواره نیز گفت: امروز پویانمایی جزو کارهای مورد استقبال مردم است. داستان «بچه زرنگ» که به امام رضا (ع) هم پرداخته است، بیش از ۶۰ میلیاردی فروش داشته و جای تشکر دارد و این روند نشان داد که اگر کارهای خوبی ساخته شود مورد مورد اقبال مردم هم خواهد بود.
وی ادامه داد: ما می خواهیم بنیاد پویانمایی را هم راه اندازی کردیم و این موضوع به تصویب نهایی شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده و همه اینها برای این است که جریان پویا نمایی در کشور رونق بگیرد.
اسماعیلی درباره ارزیابی خود از فیلم های امسال جشنواره فیلم فجر و به ویژه سودای سیمرغ گفت: الحمدالله ما ۲۲ فیلم در سودای سیمرغ داریم و ۱۱ فیلم هم از کارهای خوب هستند که جمعا ۳۳ فیلم را شاهدیم. بخشی از این فیلم ها را قبل از جشنواره و در حین جشنواره هم می بینم انصافا کارها خوب هستند حال همه کارها در یک ردیف نیستند ولی امتیاز کارهای این دوره این است که از گونه های مختلف و نسل های مختلف فیلم داریم و بیش از ۱۰ کار برگزیده از کار اولی ها هست که من گفتم تقدیر ویژه ای در انتهای کار از آنها داشته باشیم.
وی درباره فیلم "شورعاشقی" که آن را تماشا کرده است، نیز گفت: من در مورد فیلم هایی که در معرض داوری هستند صحبت نمی کنم ولی فیلم خوب و فاخری هست و موضوعی دارد که همه با آن ارتباط برقرار می کنند.
وزیر ارشاد در پایان درباره ساخت فیلم های قرآنی نیز گفت: در حال حاضر چند کار را دوستان ما شروع کردند از جمله کار حضرت ابراهیم است، کارهای دیگری هم هست که مستقیما کارهای قرآنی را روایت می کنند که باید بتوانند به تولید برسند و امیدواریم در سال آینده در این زمینه چند کار ویژه داشته باشیم.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
شارژ اضافی ۱۲۰هزار تومانی «یارانه‌ها» ذخیره نمی‌شود/ نحوه بهره‌مندی از این شارژ
:: فناوری اطلاعات ::
آغاز دور جدید حراج شماره‌های رند همراه اول
:: روی خط جوانی ::
چه زمانی برای اولین بار بگوییم "دوستت دارم"
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
قلم مقدس به‌دنبال معرفی اسوه برای نسل خبرنگاران است
:: حوادث ::
قتل زن تهرانی در حمام خانه اش / شوهرش تصمیم به مثله کردن جسد داشت که پشیمان شد!

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار