يكشنبه 31 تير 1403

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 

اخبار داخلی جاده تندرستی پیاده‌روی ممکن است برای کمردرد معجزه کند

 
 

دوشنبه 11 تير 1403

پیاده‌روی ممکن است برای کمردرد معجزه کند

 
 

تحقیقات جدید در استرالیا نشان می‌دهد افرادی که بعد از بهبود کمردردشان، پیاده روی را شروع کردند، نسبت به افرادی که آن را انجام ندادند، برای طولانی مدت از دوره‌های مکرر کمردرد بدور ماندند.

«مارک هنکاک»، نویسنده ارشد این مطالعه از دانشگاه مک کواری در سیدنی استرالیا، گفت: «ما دقیقاً نمی‌دانیم که چرا پیاده روی برای پیشگیری از کمردرد بسیار مفید است، اما احتمالاً شامل ترکیبی از حرکات نوسانی ملایم، تقویت ساختارها و عضلات ستون فقرات، آرامش و کاهش استرس و آزادشدن هورمون احساس خوب موسوم به اندورفین است.»
بر اساس اطلاعات پیش‌زمینه نویسندگان مطالعه، بیش از ۸۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان از کمردرد رنج می‌برند. در ۷ مورد از ۱۰ مورد، درد کاهش می‌یابد اما مجدد عود می‌کند.
برنامه‌های ورزشی ویژه، همراه با آموزش بیماران در مورد کمردرد، معمولاً بخشی از مراقبت‌های استاندارد با هدف جلوگیری از عود است.
هنکاک استدلال می‌کند: «پیاده‌روی یک ورزش کم‌هزینه، در دسترس و ساده است که تقریباً همه می‌توانند بدون توجه به موقعیت جغرافیایی، سن یا وضعیت اجتماعی-اقتصادی در آن شرکت کنند.»
در کارآزمایی جدید، ۷۰۱ بزرگسال که اخیراً از یک دوره کمردرد بهبود یافته بودند، به طور تصادفی در یک برنامه پیاده روی فردی و شش جلسه آموزشی تحت هدایت فیزیوتراپیست در مدت شش ماه، یا در گروه کنترل که هیچ کدام را نداشتند، قرار گرفتند.
هنکاک گفت: «گروه مداخله در مقایسه با گروه کنترل، دردهای محدودکننده فعالیت کمتری داشت و دوره طولانی‌تری قبل از عود، با میانگین ۲۰۸ روز در مقایسه با ۱۱۲ روز قبل از عود داشت.»
دکتر «ناتاشا پوکووی»، یکی دیگر از نویسندگان این مطالعه، گفت که فواید پیاده روی فراتر از از بین بردن درد است.
او گفت: «پیاده روی نه تنها کیفیت زندگی افراد را بهبود بخشید، بلکه نیاز آنها را هم به مراقبت‌های بهداشتی و هم مدت زمان مرخصی از کار تقریباً به نصف کاهش داد.»
برنامه پیاده روی نیز بدون عارضه و ارزان بود.

 
 
   
 
 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار