شنبه 2 شهريور 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اجتماعی گزارش اجمالی از مسافرت‌های جهادی دبیرستان مفید 1

 
 

چهارشنبه 12 اسفند 1383

گزارش اجمالی از مسافرت‌های جهادی دبیرستان مفید 1

 
 

دبیرستان مفید1 تهران سال‌های سال است که در روزهای پایانی اسفند ماه و نخستین روزهای فروردین سال جدید، با همکاری و همدلی تمامی معلمان و کارکنان و دانش‌آموزان خود، شاهد حرکتی خداپسندانه و نیکوست.

گزارش اجمالی از مسافرت‌های جهادی دبیرستان مفید 1
سال‌های سال است، زمستان که به نیمه می‌رسد و سال کهنه می‌رود که جای خود را به سال نو بسپارد؛ وقتی سوز برف زمستان رفته رفته جای خود را با نسیم بهاری عوض می‌کند؛ وقتی بوی عید می‌آید، مثل این است که جان تازه‌ای در رگ‌های دبیرستان مفید می‌دود.
دبیرستان مفید1 تهران سال‌های سال است که در روزهای پایانی اسفند ماه و نخستین روزهای فروردین سال جدید، با همکاری و همدلی تمامی معلمان و کارکنان و دانش‌آموزان خود، شاهد حرکتی خداپسندانه و نیکوست.
توجه و اهتمام به امور محرومان و مستضعفان در روزهای آغازین سال که اکثر مردم در فکر خود و خانواده خویشند، دل کندن از خانه و کاشانه و هموار کردن رنج سفر به مناطق محروم کشور، کار و تلاش دسته جمعی در جهت آبادانی و رفع محرومیت از چهره روستاهای دور افتاده و فقرزده و از همه مهمتر زنده کردن احساس مسئولیت در قبال وضعیت سایر مسلمانان و هموطنان محروم در بین خود و خانواده و اطرافیان، همه و همه از توفیقاتی است که به حول و قوه الهی هر ساله نصیب مجموعه دبیرستان مفید می‌شود.
مسافرت‌های جهادی دبیرستان مفید 1 که تاکنون بیست و چهار مورد آن را از سال 1359 تا 1383 پشت سر گذاشته‌ایم، هر ساله در یکی از مناطق محروم کشور با همت مسئولان دبیرستان و همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار می‌شود. در 6 سال اخیر استان بوشهر (روستاهای محروم شهرستان‌های بندر ریگ، دشتی، خور موج، دیر و شبانکاره) و استان کرمان (بخش ریگان از توابع شهرستان بم و بخش رودبار از توابع شهرستان کهنوج) به عنوان منطقه کاری برگزیده شده بودند. گروه‌های دانش‌آموزی در منطقه کار احداث واحدهای مسکونی، آب انبار، محوطه‌سازی، فعالیت‌های فرهنگی در مساجد منطقه و توزیع هدایا و کمک‌های مردمی – که توسط خود دانش‌آموزان از تهران جمع‌آوری شده – در میان خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و طرح شهید رجایی را انجام می‌دهند برای نمونه نوروز سال 83 تعداد 100 نفر از دانش‌آموزان دبیرستان به همراه تعدادی از معلمان به شهرستان شبانکاره استان بوشهر اعزام شدند. از نتایج این سفر احداث 10 واحد مسکونی بود که دانش‌آموزان روی آن کار می‌کردند و تا حدود 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشت.
ضمنا حدود 60 میلیون ریال کمک‌های نقدی و غیرنقدی شامل پتو، گوشت، برنج و .... که از منابع مختلف جمع‌آوری شده بود به صورت‌های مختلف صرف کمک به محرومان آن مناطق شد. در کنار اینگونه فعالیت‌ها کارهایی از قبیل برگزاری مسابقات قرآنی، هنری، ورزشی، نمایش فیلم و توزیع کتاب‌های درسی و غیردرسی در بین دانش‌آموزان مناطق محروم و همچنین دیوارنویسی و کارهای فرهنگی دیگری همچون سر زدن به خانواده شهداء و تقدیر از آنها به‌وسیله تقدیم یادبود و هدایای مناسب را می‌توان ازجمله فعالیت‌های انجام شده در مسافرت‌های جهادی در سال‌های اخیر دانست. اگرچه این حرکت به ظاهر ناچیز ممکن است تاثیر اقتصادی چندانی در محرومیت‌زدایی از سطح کشور نداشته باشد؛ اما اثر تربیتی آن روی شرکت‌کنندگان و تاثیر فرهنگی آن در سطح جامعه به قدری است که گردانندگان این حرکت جهادی را بر آن می‌دارد تا در اجرای هرچه بهتر آن بکوشند.
به گفته مسئولان کمیته امداد استان، تاثیر چنین حرکاتی از جهت فرهنگی در سطح منطقه از اهمیت بیشتری نسبت به جنبه‌های عمرانی آن برخوردار است، علاوه بر این پایه‌گذاری چنین مسافرت‌هایی از طرف دبیرستان مفید1 در چند سال گذشته موجب ترغیب و تشویق چندین مدرسه و حتی وزارت جهاد کشاورزی و بسیج دانش‌آموزی و دانشجویی کشور شده و هم اکنون شاهد حضور چندین گروه از جوانان داوطلب در ایام عید نوروز در استان‌های مختلف کشور و تلاش و کوشش آنها برای آبادانی مناطق محروم هستیم.
از خداوند متعال مسئلت داریم در مسافرت نوروز 84 که در منطقه بندر دیر استان بوشهر حضور خواهیم داشت بتوانیم منشا خیرات و تاثیرات مثبت در جهت رفع محرومیت عده‌ای دیگر از هموطنان عزیزمان باشیم.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
موبایل باز هم ارزان می‌شود
:: فناوری اطلاعات ::
حضور تلفن همراه در ایران به ربع قرن رسید
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
کمالوند: به عشق هواداران مقابل پرسپولیس بازی می‌کنیم
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
برادر میترا استاد: نجفی را بخشیدیم

يادداشت
:: اجتماعی ::
تهران آماده نیست!

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار