چهارشنبه 3 بهمن 1397

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی اولین بازدید احمدی نژاد از عسلويه

 
 

جمعه 28 مرداد 1384

اولین بازدید احمدی نژاد از عسلويه

 
 

دكتر احمدي‌نژاد رئیس‌جمهور به اتفاق تعدادي از اعضاي هيات دولت پيشنهادي، از طرح‌هاي مستقر در منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس جنوبي (عسلويه) بازديد كرد.

اولین بازدید احمدی نژاد از عسلويه
دكتر احمدي‌نژاد رئیس‌جمهور به اتفاق تعدادي از اعضاي هيات دولت پيشنهادي، از طرح‌هاي مستقر در منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس جنوبي (عسلويه) بازديد كرد. در اين بازديد مهندس زنگنه وزير نفت گزارشي از مراحل پيشرفت و اقدامات انجام شده در اين منطقه به رئیس‌جمهور و هيات همراه ارائه كرد. مهندس نعمت‌زاده معاون وزير نفت در امور پتروشيمي نيز ضمن ارائه گزارش تصويري از آخرين وضعيت طرح‌هاي در دست اجراي پتروشيمي در عسلويه گفت: ظرفيت توليدات محصولات پتروشيمي در چشم‌انداز 10 ساله و تا پايان سال 93 به 75 ميليون تن و ارزش محصولات نهايي آن به 20 ميليارد دلار خواهد رسيد.
 

" ازكل سرمايه گذاري هايي كه از اين طريق درصنعت نفت انجام شده است 32 درصد در توسعه ميدان هاي نفتي و 68 درصد آن در توسعه ميدان هاي گازي سرمايه گذاري شده است... "

 
 
وي هم‌چنين درباره خط لوله اتيلن غرب كشور و طرح‌هاي مرتبط با آن كه به منظور توسعه و رفع محروميت‌زدايي مناطق محروم غرب كشور كه در حال احداث مي‌باشد گزارش كاملي ارائه كرد .
در ادامه رئیس‌جمهور و هيات همراه از طرح‌هاي در دست اجراي پتروشيمي (پتروشيمي‌هاي پارس، جم، زاگرس، برزويه، مبين، طرح‌هاي آمونياك و اوره، پتروشيمي پليمر آرياساسول و طرح بندر پتروشيمي پارس) بازديد كردند . دكتر علي سعيدلو و دكتر داود دانش جعفري وزيران پيشنهادي نفت و امور اقتصادي و دارايي، مهندس مهدي چمران رئيس شوراي شهر تهران و جمعي از مديران و كارشناسان، دکتر احمدي نژاد را در اين سفر همراهي مي كردند. بر اساس اين گزارش جوانفكر يك از مسئولان كميته رسانه‏ای رئیس‌جمهور با تاكيد بر اين‌كه اين سفر غيررسمي بود، اظهار داشت: رئیس‌جمهور در اين سفر فقط قصد بازديد داشتند و مي‌خواستند در جريان امور قرار گيرند.

پارس جنوبي ورشد توليد ناخالص ملي
مهندس زنگنه، وزير نفت در جريان این ديداربابیان اینکه با توجه به قيمت گاز پالايش شده در هر متر مكعب،ارزش توليد در پارس جنوبي سالانه 5 ميليارد و 870 ميليون دلار مي‌شود كه نشان مي دهد هر فاز پارس جنوبي نزديك به يك درصد به توليد ناخالص ملي كشور اضافه کرده است افزود: ظرفيت پالايش گاز كشور در طول اين سال ها به بيش از 380 ميليون متر مكعب در روز در پايان سال 83 رسيده است كه نشان دهنده افزايش سه برابري اين ظرفيت در كشور است. زنگنه گفت: چنانچه اين روند انجام نمي شد نمي توانستيم
 

" علي سعيدلو که براي تصدي وزارت نفت در کابينه دکتر محمود احمدي نژاد رئيس جمهور کشورمان به مجلس شوراي اسلامي معرفي شده است،دراین دیدار عسلويه را پايگاه عظيم اقتصادي کشور توصيف کرد... "

 
 
جوابگوي نيازمندي هاي روبه افزايش كشور باشيم. وي افزود: درحال حاضر 45 ميليون نفر از جمعيت كشور و نزديك به 96 درصد از جمعيت شهري كشور از گاز خانگي بهره مي برند.
زنگنه به سرمايه گذاري هاي بيع متقابل و فاينانس خود گردان در قراردادهاي اين منطقه اشاره كرد و گفت: ازكل سرمايه گذاري هايي كه از اين طريق درصنعت نفت انجام شده است 32 درصد در توسعه ميدان هاي نفتي و 68 درصد آن در توسعه ميدان هاي گازي سرمايه گذاري شده است، همچنين 2/84 درصد از كل سرمايه گذاري هاي بيع متقابل و فاينانس براي توسعه ميدان‏هاي مشترك بوده که در بخش گاز صد در صد سهم تعيين شده در توسعه ميدان هاي مشترك هزينه شده است. وزير نفت تصريح كرد: اصل رقم سرمايه گذاري در پارس جنوبي بيش از 16 ميليارد دلار است كه تا پايان سال 83 بيش از 7 ميليارد و 500 ميليون دلار آن محقق شده است.

توسعه پارس‌جنوبي و عسلويه اولویت است
علي سعيدلو که براي تصدي وزارت نفت در کابينه دکتر محمود احمدي نژاد رئيس جمهور کشورمان به مجلس شوراي اسلامي معرفي شده است،دراین دیدار عسلويه را پايگاه عظيم اقتصادي کشور توصيف کرد.
وي افزود: طرح عظيم توسعه ميدان گازي پارس جنوبي و طرح هاي بزرگ پتروشيمي که در عسلويه به اجرا درآمده است از فعاليت هاي عظيم اقتصادي و صنعتي کشور است که اميدواريم با سرعت گرفتن کارها در آينده ساکنان اين منطقه از دستاوردهاي آن بيشتر بهره مند شوند. سعيدلو گفت: با ايجاد ساختار اجتماعي مناسب، محيط اجتماعي عسلويه نيز متحول خواهد شد. وي ادامه داد: همانگونه که نفت و گاز در عرصه بين المللي به عنوان يکي از مولفه هاي اقتصاد پايدار تاثيرگذار است، منطقه عسلويه نيز که يکي از پايگاه هاي اصلي صنعت نفت است همان نقش را بر عهده خواهد داشت.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
از سال آینده پرداخت یارانه‌ها ‌استانی می‌شود
:: فناوری اطلاعات ::
اتصال گوشی به کنسول ایکس باکس وان ساده شد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
کره جنوبی به سختی بحرین را شکست داد
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
ازدواج بهانه‌ای برای کشتن مرد جوان

يادداشت
:: اقتصادی ::
ششمین نمایشگاه کار دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار