چهارشنبه 3 بهمن 1397

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی حوادث تاييد حكم مجازات یک مامور پليس

 
 

هموطن سلام , چهارشنبه 30 شهريور 1384

تاييد حكم مجازات یک مامور پليس

 
 

قضات شعبه 71 دادگاه كيفري استان تهران پس از محاكمه اين مرد، اعلام كردند مامور پليس مرتكب قتل غير عمد شده است.

تاييد حكم مجازات یک مامور پليس
حكم مجازات يك مامور پليس كه ارديبهشت ماه سال گذشته با شلیک گلوله پسر جواني باعث مرگ او شده بود از سوي شعبه 37 ديوانعالي كشور تاييد شد.
قضات شعبه 71 دادگاه كيفري استان تهران پس از محاكمه
 

" چهارم ارديبهشت ماه سال 83 از شهرك جديد انديشه به ماموران پليس110 خبر داده شد كه ميهمانى شبانه اى در يكى از منازل مسكونى اين منطقه برپا شده كه باعث مزاحمت براى همسايه‌ها شده بود. ... "

 
 
اين مرد، اعلام كردند مامور پليس مرتكب قتل غير عمد شده است.
در جلسه محاكمه اين مرد كه سوم آذر ماه سال گذشته برگزار شد، نماينده دادستان در كيفر خواست به شرح ماجرا پرداخت و گفت: چهارم ارديبهشت ماه سال 83 از شهرك جديد انديشه به ماموران پليس110 خبر داده شد كه ميهمانى شبانه اى در يكى از منازل مسكونى اين منطقه برپا شده كه باعث مزاحمت براى همسايه‌ها شده بود.
نماينده دادستان در ادامه افزود: عده اى از كسانى كه در ميهمانى حضور داشتند با حضور پليس در محل اقدام به فرار از راه پله و بالكن اين منزل مسكونى كرده و تعدادى از پسران هم با مامور درگير شدند.ستوان دوم (متهم) كه در جلو در خانه مراقب اوضاع بود پس از این که شاهد فرار عده اى از ميهمان ها شد به آنها دستور توقف داد اما پس از این که آنها به دستور توقف اعتنايى نكردند اقدام به شليك هوايى كرد كه باز هم موثر واقع نشد، به همين خاطر متهم اقدام به تيراندازى كرد كه گلوله به گردن اين پسر جوان كه مسعود نام داشت برخورد كرد و باعث فوت او شده است.
نماينده دادستان گفت: بر همين اساس قرار مجرميت و كيفرخواست در مورد قتل عمدى صادر شده است و نكته ديگر این که، براساس بند هفتم ماده 30 قانون نحوه به كارگيرى سلاح،
 

" آن شب از طريق مركز فوريت هاى پليسى 110 به ما گزارش شد به محل ميهمانى برويم كه من همراه چند گروهبان و سرباز وظيفه به محل موردنظر اعزام شدم... "

 
 
متهم به هيچوجه حق استفاده از سلاح را نداشته است. همچنين فتواى مقام معظم رهبرى در اينباره نيز در يك مورد خاص صادر شده است و آن جايى است كه مامور مربوطه مى خواسته به چرخ اتومبيل شليك كند، اما بر اثر اتفاق گلوله به راننده اصابت كرده بود، كه در اين موضوع نمى توان به آن استناد كرد.
خاكى در پايان كيفرخواست، با توجه به نظريه پزشكى قانونى و شهادت شاهدان و تقاضاى اولياى دم، درخواست حكم قانونى براى متهم كرد. پدر مقتول در ادامه جلسه محاكمه گفت: مسعود، آن شب با چند نفر از دوستانش، تولد خود را جشن گرفته بود. ما در آن جشن حضور نداشتيم و پس از اين ماجرا بود كه به آنجا رفتيم. من فقط حق بچه ام را مى خواهم و فكر مى كنم اين افسر از قبل با مسعود خصومت داشت و فقط تقاضاى قصاص قاتل پسرم را دارم.
اين افسر 44 ساله كه داراى 6 فرزند و 25 سال سابقه كارى است در مورد وقوع حادثه گفت: آن شب از طريق مركز فوريت هاى پليسى 110 به ما گزارش شد به محل ميهمانى برويم كه من
 

" 110هميشه پس از تماس گرفتن با آن سريع در محل حاضر مى شود و به علت این که جمعيت آنها زياد بود اوضاع بدى به وجود آمده بود. من هيچ قصدى از مورد هدف قرار دادن مقتول نداشتم و اصلاً او را نمى شناختم. ... "

 
 
همراه چند گروهبان و سرباز وظيفه به محل موردنظر اعزام شدم.
در آن ميهمانى حدود 15 پسر و 15 دختر نيمه عريان بودند كه تعداد زيادى بطرى هاى مشروبات الكلى هم از آنجا كشف شد. من زمانى كه ديدم چند نفر، در حال فرار هستند به آنها دستور توقف دادم اما آنها اعتنايى نكردند و پس از شليك چند تير هوايى اقدام به تيراندازى به سمت آنها كردم و قصد داشتم پاى يكى از آنها را هدف قرار دهم، اما گويا گلوله به گردن مسعود برخورد كرده بود كه همان شب جشن تولدش بود. من خود را طبق بند سوم ماده سوم قانون نحوه به كارگيرى اسلحه، مستحق مجازات نمى دانم. من آن شب از سوى چند نفر نيز مورد حمله قرار گرفتم.
متهم در ادامه در مورد خانه اى كه در آن ميهمانى برپا بود گفت: آن خانه منكراتى بود و آنها خانه را كرايه كرده بودند.
متهم در ادامه در مورد سوال قاضى كه از او پرسيده بود، آيا شما مجوزى براى ورود به خانه داشتيد، گفت: 110هميشه پس از تماس گرفتن با آن سريع در محل حاضر مى شود و به علت این که جمعيت آنها زياد بود اوضاع بدى به وجود آمده بود. من هيچ قصدى از مورد هدف قرار دادن مقتول نداشتم و اصلاً او را نمى شناختم.
پس از رسيدگي به اين پرونده 5 قاضي دادگاه كيفري تهران وارد شور شده و عمل متهم را قتل غير عمد تشخيص داده و او را به پرداخت ديه محكوم كردند که این حکم از سوی دیوانعالی کشور تایید شد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
از سال آینده پرداخت یارانه‌ها ‌استانی می‌شود
:: فناوری اطلاعات ::
اتصال گوشی به کنسول ایکس باکس وان ساده شد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
کره جنوبی به سختی بحرین را شکست داد
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
ازدواج بهانه‌ای برای کشتن مرد جوان

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار