دوشنبه 10 آذر 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی حوادث کشف 12 هزار سند جعل زانتیاوپراید

 
 

هموطن سلام , سه شنبه 12 مهر 1384

کشف 12 هزار سند جعل زانتیاوپراید

 
 

اعضای یک شبکه حرفه‏ای کلاهبرداری که در سطح وسیعی دست به اعمال مجرمانه می‏زدند در عملیات ویژه کارآگاهان به دام افتادند.

اعضای یک شبکه حرفه‏ای کلاهبرداری که در سطح وسیعی دست به اعمال مجرمانه می‏زدند در عملیات ویژه کارآگاهان
 

" پس از اظهارات متهم، بازپرس پرونده به اکیپی از کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی دستور داد، محل زندگی ابوذر را مورد بازرسی قرار دهند.... "

 
 
به دام افتادند.
این 4مرد مسلح با تشکیل یک باند و جعل عنوان ، اقدام به فریب شهروندان می‏کردند. آنها در پوشش نظامی و مجهز به اسلحه و گاز اشک‏آور اعتماد طعمه‏هایشان را جلب و سپس به بهانه‏های مختلف از آنها کلاهبرداری می‏کردند.
به گزارش خبرنگار ما ، ساعت 11 روز یکشنبه گذشته ماموران پلیس حین گشت‏زنی در اتوبان تهران-کرج به خودرو سمند طلایی رنگی مظنون شدند و بلافاصله به راننده خودرو دستور ایست دادند و پس از توقف خودرو ماموران در بازرسی‏هایشان توانستند 3 قبضه سلاح کمری و تعدادی لباس نظامی از داخل خودرو کشف کنند.
به این ترتیب راننده خودرو بازداشت و برای بازجویی به شعبه 6 بازپرسی دادسرای جنایی منتقل شد.
متهم 37ساله که ابوذر نام دارد در بازجویی‏های اولیه به بازپرس قیصری گفت: من با یکی از دوستانم که مهران نام دارد و از تهیه کننده‏های
 

" ابوذر هنگام خواستگاری ازمن خودش را سرگرد اطلاعات معرفی کرد به همین دلیل فکر می‏کردم این اسلحه واسناد و مدارک مربوط به کارهایش است ، بنابراین هیچ وقت چیزی از او نپرسیدم. ... "

 
 
معروف فیلم‏های مستند است، قصد داشتیم یک فیلم مستند بسازیم به همین دلیل احتیاج به چند اسلحه داشتیم و از آنجا که یکی دیگر از دوستانم از ماموران اطلاعات است توانستیم 3قبضه سلاح کمری و تعدادی لباس نظامی به امانت بگیریم و قصد داشتیم پس از پایان فیلمبرداری اسلحه و تجهیزات نظامی را به او پس بدهیم.
پس از اظهارات متهم، بازپرس پرونده به اکیپی از کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی دستور داد، محل زندگی ابوذر را مورد بازرسی قرار دهند، در بازرسی‏های انجام شده کارآگاهان توانستند 10هزار سند جعلی خودرو زانتیا و 2هزار سند جعلی خودرو پراید به همراه چندین جلد شناسنامه و انواع کارت‏های جعلی را بدست آوردند. در ادامه بازرسی‏ها همسر متهم به کارآگاهان گفت: من زن سوم ابوذر هستم و او پیش از من 2بار ازدواج کرده است و هم اکنون نیز کمتر از 4ماه اززندگی مشترک ما نمی‏گذرد. وی ادامه داد: ابوذر هنگام خواستگاری ازمن خودش را سرگرد اطلاعات معرفی کرد به همین دلیل فکر می‏کردم این اسلحه واسناد و مدارک مربوط به کارهایش است ، بنابراین هیچ وقت چیزی از او نپرسیدم.
 

" ابوذر به ناچار لب به اعتراف گشود و گفت: از چندی پیش با همدستی برادرم محمدرضا و 2نفر از دوستانم که از داوران رشته رزمی سان شون هستند، باندی را تشکیل دادیم و از آنها کلاهبرداری می‏کردیم. ... "

 
 
پس از اظهارات همسر متهم، کارآگاهان به دستور بازپرس قیصری، ابوذر را برای دومین بار مورد بازجویی قراردادند.
در این مرحله از تحقیقات، ابوذر به ناچار لب به اعتراف گشود و گفت: از چندی پیش با همدستی برادرم محمدرضا و 2نفر از دوستانم به نام‏های مهران و ابوالفضل که از داوران رشته رزمی سان شون هستند، باندی را تشکیل دادیم و با تهیه اسلحه و لباس‏های نظامی در بین مردم حاضر می‏شدیم و از آنها کلاهبرداری می‏کردیم.
وی ادامه داد: من هیچ اطلاعی از جعل اسناد خودرو و کارت‏ها و شناسنامه‏ها ندارم.
آنها را چند روز پیش مهران و ابوالفضل به امانت در خانه من گذاشتند. به این ترتیب پس از اعترافات متهم دستگیر شده، کارآگاهان تحقیقاتشان را برای دستگیری 3 متهم دیگر پرونده آغاز کردند. آنها پس از شناسایی مخفیگاه متهمان در کرج توانستند طی چند مرحله عملیات ویژه پلیسی هر 3 عضو باند را دستگیر و جهت بازجویی به اداره یکم پلیس آگاهی تهران منتقل کنند.
بنابراین گزارش، هم اکنون تحقیقات ویژه از این باند مرموز آغاز شده و بازپرس پرونده از شهروندان خواسته است در صورتی که طعمه این باند شده‏اند به شعبه 6بازپرسی دادسرای جنایی تهران یا اداره یکم پلیس آگاهی مراجعه کنند.

 
 

انهدام باند فروش خودروهای مسروقه با اسناد جعلی
مغايرت برنامه چهارم و چشم‌انداز 20 ساله كشور
جاعل بليت‌هاي اتوبوس دستگير شد

 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
یارانه معیشتی فردا شب واریز می‌شود
:: فناوری اطلاعات ::
پرچمدارهای هواوی با لنز مایع عرضه می شوند
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
AFC آل کثیر را 6 ماه محروم کرد/ نقره‌داغ شدن پرسپولیس در آستانه دیدار
:: فرهنگ و هنر ::
آیا موفقیت‌های الناز شاکردوست تکرار می‌شود?
:: حوادث ::
رکورد مبتلایان و قربانیان کرونا بار دیگر شکسته شد

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار