شنبه 2 شهريور 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی حوادث مدعی انرژی درمانی 10 دختر را اغفال کرد

 
 

هموطن سلام , يكشنبه 24 مهر 1384

مدعی انرژی درمانی 10 دختر را اغفال کرد

 
 

مرد کلاهبردار که با جعل عنوان پزشک و نماینده شرکت لیزینگ خودرو توانسته بود مبالغ هنگفتی را از مردم کلاهبرداری کند و 10زن و دختر جوان را فریب دهد، دستگیر شد.

مدعی انرژی درمانی 10 دختر را اغفال کرد
مرد کلاهبردار که با جعل عنوان پزشک و نماینده شرکت لیزینگ خودرو توانسته بود مبالغ هنگفتی را از مردم کلاهبرداری کند و 10زن و دختر جوان را فریب دهد، دستگیر شد.
این کلاهبردار 42ساله که رضا نام دارد، پس از این که سمت دولتی‏اش را از دست داد، نقشه کلاهبرداری‏هایش را طرح‏ریزی کرد. او ابتدا با جعل و عنوان نماینده شرکت لیزینگ خودرو و با این ادعا که می‏تواند برای متقاضیان تاکسی‏های
 

" رضا زمانی که متوجه شد از سوی ماموران به خاطر کلاهبرداری‏هایش تحت تعقیب قرار گرفته است به شهر هشتگرد پناه برد.... "

 
 
سمند ارزانتر و با اقساط بلند مدت تهیه کند، توانست25 میلیون تومان به این شیوه از طعمه‏هایش در تهران کلاهبرداری کند. رضا زمانی که متوجه شد از سوی ماموران به خاطر کلاهبرداری‏هایش تحت تعقیب قرار گرفته است به شهر هشتگرد پناه برد و در آنجا با این ادعا که پزشک است و همچنین از قدرت‏های ماوراD طبیعی برخوردار است و ‏می‏تواند بیماران صعب‏العلاج را از طریق انرژی درمانی، شفا دهد 10 زن و دختر بیمار را فریب داد و از آنان سوء استفاده و از بیماران بسیاری نیز پول‏های هنگفتی کلاهبرداری کرد. کلاهبردار حرفه‏ای که بار دیگر تغییر چهره داده بود و به قصد فریب مردم برای یافتن گنج راهی شهر شده بود سرانجام در رشت دستگیر شد.
به گزارش خبرنگارما، سرهنگ حسین خوئینی‏ها، معاونت جنایی پلیس اداره آگاهی در تشریح این خبر گفت: تحقیقات کارآگاهان برای شناسایی و دستگیری این کلاهبردار حرفه‏ای زمانی آغاز شد که تعداد زیادی افراد مالباخته به اداره 14 پلیس آگاهی طی شکایتی اعلام کردند فردی به نام «رضا –ص » تحت عنوان نماینده شرکت لیزینگ
 

" در ادامه بررسی‏ها باتوجه به اظهارات 2 متهم دستگیر شده مشخص شد مرد کلاهبردار در شهر هشتگرد نیز تحت عنوان پزشک و این که از نیروی شفا بخش برخوردار است توانسته بیش از 10 زن را فریب دهد.... "

 
 
خودرو به بهانه واگذاری تاکسی‏‏های سمند از آنها مبالغ زیادی را کلاهبرداری کرده است. به این ترتیب پرونده‏ای تشکیل و جهت رسیدگی به شعبه 3 دادیاری دادسرای امور جنایی ارسال شد. دادیار شهریاری پس از مطالعه پرونده به اکیپی از کارآگاهان دستور داد تا کاوش‏های خود را برای شناسایی و دستیگری مرد کلاهبردار که خود را درویش معرفی می‏کرد آغاز کنند. به این ترتیب کارآگاهان پس به عمل آوردن تحقیقات جامع توانستند 2 نفر از همدستان این مرد را که مژگان و ایرج نام دارند شناسایی و دستگیر کنند. سرهنگ خوئینی‏ها‏ افزود: در ادامه بررسی‏ها باتوجه به اظهارات 2 متهم دستگیر شده مشخص شد مرد کلاهبردار در شهر هشتگرد نیز تحت عنوان پزشک و این که از نیروی شفا بخش برخوردار است توانسته بیش از 10 زن را فریب دهد وهمچنین از بیماران بسیاری در بیمارستان‏های مختلف هشتگرد مبالغ هنگفتی را کلاهبرداری کند، بنابراین پس از اعترافات متهمان دادیار پرونده با صدور قراربازداشت آنها را روانه زندان کرد و به کارآگاهان دستور داد عملیات ویژه‏ای را برای شناسایی مرد کلاهبردار در پیش گیرند.
معاون کشف جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه گفت که در حالی که کاوش‏های ماموارن ادامه داشت کارآگاهان دریافتند متهم پرونده پس از فریب مردم هشتگرد به یکی از شهرهای شمالی کشور گریخته است. به این ترتیب آنها تحقیقاتشان را برای دستگیری این مرد وارد مرحله تازه‏ای ‏کردند. در پیگیری‏های کارآگاهان مشخص
 

" از آنجا که مردم کشور ما اعتقادهای خاصی دارند، من تصمیم گرفتم با ظاهری درویش نما در میان آنها حاضر شوم چون آنها به این صورت بیشتر و زودتر به من اعتماد می‏کردند و به راحتی می‏توانستم آنها را فریب دهم.... "

 
 
شد درویش کلاهبردار در رشت نیز به بهانه یافتن گنج و همچنین نماینده شرکت لیزینگ خودرو قصد فریب و کلاهبرداری از اهالی آن شهر را دارد. بنابراین کارآگاهان پس از شناسایی مخفیگاه او طی قرار صوری به بهانه خریدن خودرو با وی وارد معامله شدند و توانستند وی را دستگیر کنند. به گفته سرهنگ خوئینی‏ها، رضا پس از دستگیری در بازجویی‏ها به دادیار شهریاری گفت: 2 سال پیش پس از جعل معرفی‏نامه‏های شرکت ایران خودرو نقشه کلاهبرداری ها را کشیدم به همین دلیل توانستم بیش از 25 میلیون تومان از این طریق به جیب بزنم و بعد زمانی که متوجه شدم 2 همدستم مژگان و ایرج توسط پلیس دستگیر شده‏اند طی نقشه‏ای از پیش طراحی شده به هشتگرد رفتم و درآنجا با این ادعا که پزشک هستم و از طریق انرژی درمانی می‏توانم بیماران صعب العلاج را شفا دهم ، ابتدا رئیس بیمارستانی را در هشتگرد فریب دادم و از این طریق به راحتی بیماران را شناسایی و طعمه‏هایم را از میان آنها انتخاب می‏کردم.
وی ادامه داد: من به این بهانه توانستم بیش از 10 زن را فریب دهم و از آنان سوء استفاده کنم پس از آن که از ساکنان هشتگرد کلاهبرداری کردم به رشت رفتم و با تهیه یک نقشه گنج تصمیم داشتم نقشه جدیدی طراحی کنم و مردم رشت را فریب دهم. رضا گفت: از آنجا که مردم کشور ما اعتقادهای خاصی دارند، من تصمیم گرفتم با ظاهری درویش نما در میان آنها حاضر شوم چون آنها به این صورت بیشتر و زودتر به من اعتماد می‏کردند و به راحتی می‏توانستم آنها را فریب دهم، به همین دلیل تاکنون توانسته‏ام از مرم بیش از 100 میلیون تومان کلاهبرداری کنم. بنابراین گزارش، تحقیقات از این کلاهبردار ادامه دارد .

 
 

تاجر ثروتمند در حلقه کلاهبرداران هفت خط
کلاهبرداری از شرکت‌های بیمه
پلیس سوئد در تعقیب شام کلاهبردار ایرانی

 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
موبایل باز هم ارزان می‌شود
:: فناوری اطلاعات ::
حضور تلفن همراه در ایران به ربع قرن رسید
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
کمالوند: به عشق هواداران مقابل پرسپولیس بازی می‌کنیم
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
برادر میترا استاد: نجفی را بخشیدیم

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار