جمعه 11 آذر 1401

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فناوری اطلاعات IT ابزاری مناسب برای بازاریابی توریسم وگردشگر محسوب می شود

 
 

هموطن سلام , چهارشنبه 22 آذر 1385

IT ابزاری مناسب برای بازاریابی توریسم وگردشگر محسوب می شود

 
 

عدم نگرش مدیران نسبت به کاربرد اینترنت در صنعت گردشگری این صنعت را با تهدید مواجه کرده است

خبرگزاری سلام-عدم نگرش مدیران نسبت به کاربرد اینترنت در صنعت گردشگری این صنعت را با تهدید مواجه کرده است.
سیدرضا هاشمی یکی از موسسین پرشُُُین بلاگ با تاکید بر اینکه برنامه ریزی های کلان وبلند مدت نمی تواند مشکلات کلان در عرصه گردشگری را جوابگو باشد ادامه داد:باید مشکلات بزرگ را باتفکیک وساده کردن راه حلی مناسب برای آنهادر نظرگرفت ومی توان گفت هنر مدیریت آن است که برای مشکلات راه حلی اساسی داشته باشد .
وی با بیان اینکه بسیاری ازامکاناتی که در صنعت گردشگری موجود است می تواند کمک موثری به صنعت گردشگری کند افزود:گردشگری وباستان شناسی هردو مرتبط بااطلاعات هستند ودارای تاریخچه وپیامی هستند که در این میان اطلاعات نقش اساسی را برعهده دارد.
مدرس دانشگاه صدرا ادامه داد:در صنعت گردشگری افراد می توانند با استفاده ازفناوری اطلاعات ابزاری مناسب برای انتقال اطلاعات خود داشته باشند و می توانند در جهت بازاریابی در صنعت گردشگری نیز از آن بهره ببرند.
هاشمی با تاکید بر اینکهIT ابزاری مناسب برای بازاریابی توریسم وگردشگر محسوب می شود گفت:بسیاری از مشکلاتی که در صنعت گردشگری ما شاهد آن هستیم نشات گرفته از ضعف بازاریابی در این حوزه است .
کارشناس ارشد رشته IT اظهار داشت:ویژگی فضای IT به گونه ای است که بهترین نتیجه را می توان از آن در صنعت توریسم وگردشگری داشته باشیم واز طریق آن بتوانیم معرفی تاریخ کشور را داشته باشیم.
او ادامه داد:در بسیاری از کشور ها یکی از عوامل مهم توسعه اقتصادی ،صنعت توریسم است که می تواند در کشور جایگاه مهم فرهنگی نیز ایجاد کند.
وی با بیان اینکه یکی ازابزار های اساسی که در صنعت توریسم از آن استفاده می شود، (eturism)است که در این صنعت استفاده از فناوری اطلاعات وبویژه شبکه اینترنت تاکید شده است .
عضو موسس پرشن بلاگ کاهش بسیاری از مشکلات صنعت گردشگری را لازمه سرمایه گذاری در حد کلان دانست وگفت:اگر همتی باشد وگروهی صنعت گردشگری راجدی بگیرند می توان به راحتی مشکلات این صنعت راحل کرد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر یکی از 4 زبان اصلی در شبکه های اینترنتی زبان فارسی است افزود:در حال حاضر در کشور بیش از 7 میلیون نفر کاربر اینترنتی داریم که درآمد حاصله آنها بیش از افرادی است که از شبکه های اینترنتی استفاده نمی کنند ومی توان گفت نفوذ اینترنت در کشوردر حال رشد است وصنعت گردشگری برای رسیدن به جایگاه بالاتر نیازمند استفاده از شبکه های اینترنتی است.
وی ادامه داد:کشور با نسل جوانی روبروست که اینترنت در میان آنها تبدیل به یک رسانه شده است و چنانچه دولت بتواند محیطی را فراهم کند که جوانان بتوانند از امکانات اینترنت وIT استفاده مناسب کنند می توان شاهد آینده ای مناسب برای آنها بود .
وی همچنین به آماری در خصوص بازدید کنندگان از سایت توریستی در اروپای غربی اشاره کرد وگفت:در سال 2003 بیش از 64 میلیون نفر بازدید کننده از این سایت وجود داشته که 47 میلیون آن منجر به تبادل تجارت الکترونیک شده است .
وی اظهار داشت:سایت های تخصصی در زمینه گردشگری برای مخاطبان خارجی بسیار کم است و باید دراین عرصه بخش خصوصی با مشخص کردن جایگاه خود قدم های موثری را بردارد.
این کارشناس فناوری در ادامه افزود:درآمد حاصله از فناوری در کشور بیش از 75 هزار دلاراست که 55 درصد آن توسط خانمها و70 درصد در خانه ها بوده است .
وی تاکید کرد:در کشور اطلاع رسانی منطقه ای برای گردشگری صورت نمی گیرد وباید سایت های اینترنتی در این زمینه راه اندازی شود .
وی خاطر نشان کرد:اینترنت ابزاری مناسب برای توسعه گردشگری محسوب می شود که می توان با استفاده از فضا های وب انتقال اطلاعات را به علاقه مندان بدون هزینه انجام داد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
کشتی آرای: سکه ۴۰۰ هزار تومان ارزان شد
:: فناوری اطلاعات ::
از آیفون ۱۵ چه می‌دانیم؟
:: روی خط جوانی ::
هدیه‌های سمی زوجین!
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
آخر سریال بی همگان چه می شود
:: حوادث ::
قتل؛ پایان عشق‌ممنوعه مردمتاهل

يادداشت
:: فناوری اطلاعات ::
تاکید بر توسعه زیرساخت و سرویس های ارزش افزوده پیام رسان ها

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار