پنجشنبه 26 مهر 1397

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی گوشه و کنار IT اعلام آخرين فرصت شرکت در جشنواره دستاوردهاي رايانه‌اي

 
 

ایتنا , شنبه 30 تير 1386

اعلام آخرين فرصت شرکت در جشنواره دستاوردهاي رايانه‌اي

 
 

نهم مرداد آخرين مهلت ارسال آثار براي شرکت در دومين جشنواره دستاوردهاي رايانه‌اي ايران اعلام شد.

نهم مرداد آخرين مهلت ارسال آثار براي شرکت در دومين جشنواره دستاوردهاي رايانه‌اي ايران اعلام شد.
دبير جشنواره دستاوردهاي رايانه‌اي ايران با بيان اينکه داوري آثار از هفته جاري آغاز مي‌گردد، گفت: پس از پايان داوري در اواسط مرداد ماه، هشت اثر برگزيده جشنواره دستاوردهاي رايانه‌اي ايران به عنوان نماينده کشورمان به رقابت‌هاي جهاني UN WSIS Award فرستاده مي شوند تا با نمايندگان 168 کشور جهان رقابت کنند.
احسان رياضي افزود: از آنجايي که اين جشنواره که هم از نظر تعداد کشورهاي‌ شرکت‌کننده و هم نوع برگزاري در دنيا يگانه است زير نظر سازمان ملل متحد برگزار مي‌شود، شرکت آثار تهيه شده به زبان‌هاي سازمان ملل از جمله فارسي آزاد است و نيازي نيست دستاوردهاي ايراني براي شرکت در اين جشنواره ترجمه شوند يا تغيير داده شوند لذا موقعيت بسيار مغتنمي است جهت شرکت‌ها و دست‌اندرکاران ايراني تا از اين رهگذر اعتباري جهاني براي خود و کشور عزيزمان کسب نمايند.
رياضي ادامه داد: جشنواره گذشته دستاوردهاي رايانه‌اي جهان در سال ۲۰۰۵ در كشور تونس برگزار شد که ايران اولين حضور خود را در آن تجربه کرد و خوشبختانه در اين اولين حضور، دو اثر از ايران توانتسند در ميان آثار برتر جهان قرار بگيرند و اميدواريم دومين حضور ايران در جشنواره جهاني در کشور کرواسي نيز با موفقيت دستاوردهاي رايانه‌اي کشورمان همراه باشد.
دبير دومين جشنواره دستاوردهاي رايانه‌اي ايران بيان داشت: جشنواره دستاوردهاي رايانه‌اي در يازده شاخه برگزار مي‌شود كه از دو بخش WSA با هشت شاخه و بخش ويژه با يک شاخه تشكيل شده است.
هشت شاخه جشنواره جهاني عبارتند از: دولت الكترونيك، آموزش الكترونيك، تجارت الكترونيك، محصولات فرهنگي الكترونيك، سرگرمي و بازي‌هاي رايانه‌اي، سلامت الكترونيك، ارائه الكترونيكي علوم و زيرساخت‌هاي الكترونيكي. همچنين دستاوردهاي رايانه‌اي دانشجويي در راستاي حمايت از اين اثار در داخل کشور شاخه نهم را تشکيل مي‌دهد كه شركت يك اثر در بيش از يك شاخه نيز تا سقف سه شاخه بلامانع است.
رياضي ادامه داد: زيرساخت‌هاي الكترونيكي از ديگر محورهاي ارسال آثار به جشنواره است كه بر خلاف ساير شاخه‌ها که معمولاً وب‌سايت يا نرم‌افزار در آنها شرکت داده مي‌شود، شامل فعاليت‌هاي افراد و سازمان‌هايي كه در زمينه کاهش شكاف ديجيتالي و تقويت زيرساخت‌ها فعاليت كرده‌اند، مي‌باشد.
وي توضيح داد: از هر كدام از ۸ محور فوق، يك اثر برتر به نمايندگي از کشورمان براي شركت در جشنواره جهاني ارسال خواهد شد. آثار برگزيده رقابت‌هاي جهاني، در نمايشگاه‌هاي مطرح دنيا از جمله SIGGRAPH، CeBit، DMMK و نمايشگاه‌هايي در کشورهاي محتلف جهان تحت عنوان WSA road show به نمايش گذاشته مي‌شوند.
دبير دومين جشنواره دستاوردهاي رايانه‌اي ايران افزود: آثار شركت داده شده بايد توليد زمستان 84 به بعد باشند و حداكثر تا نهم مرداد ماه 86 در دفتر جشنواره دريافت شوند. علاقه‌مندان مي‌توانند براي كسب اطلاعات بيشتر درباره جشنواره از قبيل نحوه شركت و قوانين، به سايت رسمي جشنواره در نشاني www.iranwsa.com مراجعه فرمايند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت‌ها در بازار ارز نزولی شد
:: فناوری اطلاعات ::
کُدی که کاربران آیفون و آیپد را عصبانی می‌کند!
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
برانکو:تا من هستم پرسپولیس هجومی است
:: فرهنگ و هنر ::
سینما‌ها ۵ روز تعطیل می شوند
:: حوادث ::
توضیحات پزشکی قانونی درباره پرونده «دنیا ویسی» و تکذیب یک ادعا

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار