شنبه 29 شهريور 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی گزارش ويژه پایان تلخ رویای قهرمانی

 
 

هموطن سلام , دوشنبه 1 مرداد 1386

پایان تلخ رویای قهرمانی

 
 

پس از 31 سال انتظار برای قهرمانی و با بهترین تیم تاریخ فوتبال ایران اما با مربی کم تجربه و تیم ناهماهنگ رویای قهرمانی را از دست دادیم تا چهار سال دیگر به انتظارمان افزوده شود تا شاید بتوانیم بعد از 35 سال قهرمان شویم.

پس از 31 سال انتظار برای قهرمانی و با بهترین تیم تاریخ فوتبال ایران اما با مربی کم تجربه و تیم ناهماهنگ رویای قهرمانی را از دست دادیم تا چهار سال دیگر به انتظارمان افزوده شود تا شاید بتوانیم بعد از 35 سال قهرمان شویم.
ایران بازیکنان بسیار بزرگی داشت بازیکنانی که هر کدام از تیمهای حاضر آرزوی داشتن چنین بازیکنانی را داشتند حتی ذخیره های ما هم از بیشتر بازیکنان جام سر بودند.اما چرا چنین شد؟
سر مربی تیم به یک باره در حساس ترین بازی سیستم تیم را که سه بازی 2-4-4 بازی کرده بود به 2-5-3 تغییر داد سیتمی که سالها بود عدم کارآیی اش در ایران اثبات شده بود . حالا اگر این سیستم خوب بود چرا از اول استفاده نشد؟
این همانند تعویض طلایی آقای سرمربی در آخرین دقیقه بازی بود: طالب لو بجای رودباریان! اگر طالب لو دروازه بان خوبی بود باید حداقل در نیمه دوم وقت اضافه به زمین می آمد تا گرم شود و در جریان بازی قرار گیرد.
سرمربی ایران یک تعویض طلاایی را هم از دست داد و آن ورود کاظمیان به زمین بود که در سه بازی قبلی به وضوح شاهد ایجاد تحول بزرگ در بازی بودیم .
به هر حال تیم ایران با گامهای لرزان در این جام قدم برداشت و هرگز از حریفان خود پیش نبود و همواره در حال گریز از شکست بود . البته نتیجه بازی با مالزی هم نوعی گریز از شکست بود چون ما به تیمی که دو رقیبمان هر کدام 5 گل زده بودند به سختی و در هر نیمه یک گل زدیم.
البته هم اکنون دلایل فراوانی برای عدم نتیجه گیری تیم مطرح خواهد شد ولی نکته مهم این است که 4 سال دیگر هم باید به انتظار قهرمانی بمانیم.
در ادامه تحلیل چند خبرگزاری را درباه تیم ایران می خوانیم:

خبرگزاری فرانسه در تحلیلی بعد از پایان بازی ایران و کره‌جنوبی در یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا نوشت: «تیم کره موفق شد در پایان یک بازی خسته‌کننده، در ضربات پنالتی برابر ایران به پیروزی با ارزش چهار بر دو دست یابد تا در مرحله‌ی نیمه‌نهایی به مصاف عراق برود.»
فرانس پرس در ادامه اعلام کرد: «بعد از آن که دو تیم در وقت 90 دقیقه قانونی و همچنین 30 دقیقه‌ی وقت اضافه بدون گل مساوی به‌کار خود پایان دادند، این بازیکنان کره‌ای بودند که در ضربات پنالتی خونسردی‌شان را حفظ کردند. "لی ‌وون جائه"، دروازه‌بان باسابقه‌ی تیم ملی کره در حد قهرمان ظاهر شد و توانست دو ضربه پنالتی مهدی مهدوی‌کیا و رسول خطیبی را مهار کند.»
خبرگزاری فرانسه نوشت: «با این حال تیم کره برای کسب آمادگی برای دیدار روز چهارشنبه برابر عراق که در کوالالامپور برگزار خواهد شد، یک روز کمتر از عراق استراحت خواهد داشت و سه روز برای کسب آمادگی وقت دارد.»
فرانس‌پرس نوشت: «دیدار ایران و کره مسابقه‌ای خسته‌کننده و بدون هیجان بود و با تعداد خطاهای زیاد از سوی بازیکنان دو تیم، به‌ویژه کره همراه بود. آنها توانستند شانس اول قهرمانی در این رقابت‌ها و قهرمان سه‌باره جام ملت‌های آسیا را شکست دهند.»
خبرگزاری آسوشیتدپرس آمریکا نیز درباره‌ بازی امروز ایران نوشت: «لی‌ وون جائه، دروازه‌بان و کاپیتان تیم ملی کره با مهار دو ضربه پنالتی بسیار مهم، موجب شد تا تیمش با شکست ایران به مرحله‌ی نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا صعود کند.»
AP نوشت: «هر دو تیم در این دیدار که برای تماشاگران چندان جالب نبود، فرصت‌هایی را برای گل زدن داشتند. جواد نکونام در اواخر وقت اضافه‌ اول فرصت بسیار مناسبی را در پشت محوطه جریمه کره به‌دست آورد؛ اما شوت او با فاصله‌ بسیار کم به بیرون رفت و همچنین شوت مهدی مهدوی‌کیا، کاپیتان تیم ملی ایران را دروازه کره جنوبی در دو دقیقه مانده به پایان بازی مهار کرد.»
آسوشیتدپرس در ادامه آورد: «در ضربات پنالتی، اگرچه وحید طالب‌لو، دروازه‌بان تعویضی ایران توانست یک ضربه پنالتی را مهار کند، اما همتای او در تیم ملی کره با مهار دو ضربه‌ی پنالتی موجب شد تا تیمش به پیروزی چهار بر دو برسد تا کره در مرحله‌ی نیمه‌نهایی به مصاف عراق برود.»
سایت "گل" نیز در تحلیل بازی ایران و کره نوشت: «لی وون جائه، دروازه‌بان تیم ملی کره قلب ایرانیان را شکست و با مهار دو ضربه‌ پنالتی، ایران را از رسیدن به مرحله‌ نیمه‌نهایی بازنگه دارد.»
سایت گل نوشت: «ایران و کره بازی درگیرانه‌ای را در شرایط نامساعد جوی برگزار کردند، اما دروازه‌بان کره خاطرات یک چهارم‌نهایی جام جهانی 2002 برابر اسپانیا را بار دیگر زنده کرد و با مهار دو ضربه پنالتی مهدوی کیا و خطیبی موجب شکست چهار بر دو ایران شد. این چهارمین مسابقه متوالی ایران و کره در مرحله‌ی یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا بود که اکنون کره و ایران هر کدام دو برد برابر یکدیگر دارند.»
در ادامه مطلب سایت گل آمده است: «علی کریمی، ‌بازیکن سابق تیم بایرن مونیخ فرصت بسیار مناسبی برای باز کردن دروازه کره در اواخر نیمه‌ی اول داشت، اما "وون جائه"، قهرمان امروز کره مانع از آن شد. شاید بهترین فرصت کره‌ از ابتدای بازی در دقیقه 24 به وجود آمد که شلیک "کیم ‌سانگ ‌سیک" به سمت دروازه ایران با واکنش خوب حسن رودباریان مواجه شد.»
در نیمه‌ی دوم گرچه دو تیم بیشتر تدافعی بازی می‌کردند و ایران کمی‌ کنترل بازی را در اختیار داشت، اما دو تیم در ایجاد فرصت‌های گل ناموفق بودند. بهترین موقعیت ایران در وقت‌های اضافه در دقیقه 105 به‌وجود آمد که پاس علی کریمی ‌برای جواد نکونام با شوت این بازیکن به سمت دروازه کره همراه بود که با فاصله بسیار کم به بیرون رفت.
به نوشته "گل"، در ضربات پنالتی نیز وحید طالب‌لو، دروازه‌بان تعویضی ایران با مهار یک ضربه پنالتی نتوانست ایران را پیروز کند. کره اکنون در مرحله‌ی نیمه‌نهایی است.
خبرگزاری رویترز نیز در تحلیل خود بعد از بازی ایران و کره اعلام کرد: «ایران با وجود آنکه برای ضربات پنالتی تمرینات ویژه‌ای داشت و حتی حسن رودباریان، دروازه‌بان اصلی خود را در دقیقه 119 تعویض کرد، اما باز هم نتوانست برابر کره به پیروزی برسد.»
رویترز نوشت: «شاگردان "پیم فربیک" هنگام نواختن ضربات پنالتی اعتماد به نفس بیشتری داشتند و توانستند با پیروزی چهار بر دو، چهار هزار هوادار کره‌ای را شادمان از ورزشگاه خارج کنند.»
رویترز با بی‌تجربه خواندن بازیکنان تیم ملی کره در مقایسه با ایرانی‌ها نوشت: «بازی خسته‌کننده ایران و کره با وجود برتری نسبی ایران، در پایان با پیروزی کره‌ای‌ها همراه بود تا آن‌ها انتقام شکست‌های ادوار گذشته دو جام ملت‌ها را از ایران بگیرند.»

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت جهانی طلا با تضعیف دلار یک درصد جهش کرد
:: فناوری اطلاعات ::
کاهش فروش آیفون تحت تاثیر ممنوعیت وی‌چت
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
دلایل استعفای وکلای فدراسیون در پرونده ویلموتس مشخص شد/ غرض‌ورزی‌ها همکاری را سخت کرد
:: فرهنگ و هنر ::
آیا موفقیت‌های الناز شاکردوست تکرار می‌شود?
:: حوادث ::
راز جنایت دختر 20 ساله در عمق چاه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار