چهارشنبه 7 آبان 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی حوادث جزييات پرونده دو خواهر محکوم به سنگسار

 
 

اعتماد , دوشنبه 15 بهمن 1386

جزييات پرونده دو خواهر محکوم به سنگسار

 
 

مردي با پليس شهريار تماس گرفت و مدعي شد متوجه شده همسرش و خواهر وي زماني که او در خانه نيست مرداني را به منزل مي آورند و با اين مردان رابطه دارند.

دو خواهر محکوم به سنگسار پس از تاييد حکم شان از سوي ديوان عالي کشور طي نامه يي خطاب به دادستان کل کشور خواستار رسيدگي مجدد به پرونده شان شدند.به گزارش خبرنگار ما، اين دو خواهر دي ماه سال گذشته با فيلمي که شوهر يکي از آنها در اختيار پليس قرار داد، دستگير شدند.دي ماه سال گذشته مردي
 

" براي اينکه مطمئن شوم زهره به من وفادار است يک روز وقتي در خانه نبود در کانال کولر دوربين کار گذاشتم تا زماني که در منزل نيستم رفتار او را کنترل کنم. ... "

 
 
با پليس شهريار تماس گرفت و مدعي شد متوجه شده همسرش و خواهر وي زماني که او در خانه نيست مرداني را به منزل مي آورند و با اين مردان رابطه دارند. اين مرد در شکايت خود گفت؛ از چندي قبل به همسر 27 ساله ام به نام زهره مشکوک شده بودم، چند وقتي بود که او رفتار خوبي با من نداشت و تندي هايش باعث شده بود احساس کنم همسرم ديگر دوست ندارد با من زندگي کند. براي اينکه مطمئن شوم زهره به من وفادار است يک روز وقتي در خانه نبود در کانال کولر دوربين کار گذاشتم تا زماني که در منزل نيستم رفتار او را کنترل کنم. دو روز بعد وقتي دوربين را از کانال خارج کردم، متوجه شدم، همسرم زهره و خواهرش آذر هر روز بعد از رفتن من مرداني را به خانه مي آورند و با آنها رابطه دارند.با شکايت اين مرد ماموران زهره و آذر را دستگير کردند و مورد بازجويي قرار دادند. اين دو منکر داشتن هرگونه رابطه شدند و با اين ادعا که فيلم هاي تهيه شده ربطي به آنها ندارند، اتهام را از خود دور کردند، اما بعد از چندين جلسه بازجويي آنها اعتراف کردند دو زني که در فيلم حضور دارند خودشان هستند. با وجود اين اعترافات از آنجايي که هيچ صحنه يي مبني بر زناي محصنه يا اقرار از
 

" با وجود اين اعترافات از آنجايي که هيچ صحنه يي مبني بر زناي محصنه يا اقرار از سوي اين دو خواهر در اين خصوص وجود نداشت پرونده آنها با صدور کيفرخواستي مبني بر رابطه نامشروع براي محاکمه به دادگاه عمومي فرستاده شد.... "

 
 
سوي اين دو خواهر در اين خصوص وجود نداشت پرونده آنها با صدور کيفرخواستي مبني بر رابطه نامشروع براي محاکمه به دادگاه عمومي فرستاده شد.زهره و آذر پس از محاکمه در شعبه 128 دادگاه عمومي فرديس کرج به 99 ضربه شلاق محکوم شدند و با قطعي شدن راي، حکم آنها اجرا شد و اين دو دوباره به زندان بازگردانده شدند. در حالي که تصور بر اين بود که دو خواهر آزاد شوند، شش ماه بعد احضاريه يي در زندان به دست آنها رسيد که تاکيد مي کرد آنها بايد در شعبه 80 دادگاه کيفري استان تهران به جرم زناي محصنه محاکمه شوند. در زمان قيد شده زهره و آذر به شعبه 80 انتقال داده شدند و توسط 5 قاضي اين شعبه تحت محاکمه قرار گرفتند. آنها باز هم مدعي شدند با هيچ مردي رابطه نداشته اند و فيلم تهيه شده هيچ ربطي به آنها ندارد.زهره زني که شوهرش فيلم را به پليس ارائه داده بود، گفت؛ من سال ها درس خواندم و ليسانس تاريخ گرفتم، حتي در مدرسه درس مي دادم و شغلم را دوست داشتم اما شوهرم بعد از مدتي با کار کردن من مخالفت کرد و اصرار براي رفتن به سر کار فايده يي نداشت. رفتارهاي شوهرم باعث شد تا رابطه ما تيره شود. او هميشه نسبت به من سوء ظن داشت و تصور مي کرد علت اختلافات ما اين است که من با کس ديگري رابطه دارم. در حالي که مشکلات من و شوهرم ناشي از سختگيري هاي وي بود.اين زن ادامه داد؛ اعترافاتم در مرحله بازپرسي را قبول ندارم و آنچه را گفتم انکار مي کنم. از سوي ديگر شوهر آذر در مراحل رسيدگي به اين پرونده هيچ شکايتي را عليه همسرش به دادگاه ارائه نداد و اعلام کرد از آذر شکايتي
 

" زهره زني که شوهرش فيلم را به پليس ارائه داده بود، گفت؛ من سال ها درس خواندم و ليسانس تاريخ گرفتم، حتي در مدرسه درس مي دادم و شغلم را دوست داشتم اما شوهرم بعد از مدتي با کار کردن من مخالفت کرد و اصرار براي رفتن به سر کار فايده يي نداشت. ... "

 
 
ندارد. از آنجايي که مدارک اجراي حکم 99 ضربه شلاق در پرونده اين دو خواهر در زمان محاکمه مجدد در دست نبود قضات شعبه 80 دادگاه کيفري استان تهران با استناد به علم قاضي زهره و آذر را به سنگسار محکوم کردند و اين حکم مورد تاييد ديوان عالي کشور قرار گرفت. جبار صولتي وکيل مدافع اين دو خواهر در اين باره به خبرنگار ما گفت؛ متاسفانه پرونده ايراد اساسي دارد چرا که نمي توان فردي را براي يک جرم دو بار محاکمه کرد، اما اين دو خواهر در يک پرونده و به يک اتهام دو بار محاکمه شده و دو بار حکم براي آنها صادر شده است. دو خواهر يک بار در اين پرونده جرم رابطه نامشروع داشتند و مجرم شناخته شدند و حتي حکم در مورد آنها اجرا شد و پس از آن دوباره در همين پرونده به جرم زناي محصنه محاکمه و به سنگسار محکوم شدند.وي ادامه داد؛ از سوي ديگر در اين پرونده شرايط اثبات زناي محصنه که چهار بار اقرار متهمان يا چهار شاهد است وجود ندارد و هيچ مدرک قانوني نيز در پرونده مشاهده نمي شود که قاضي بتواند به استناد آن به علم برسد و راي بر سنگسار صادر کند. صولتي افزود؛ بازپرس پرونده در يک کيفرخواست يک بار دو خواهر را به رابطه نامشروع و در همان کيفرخواست بار ديگر آنها را به زناي محصنه متهم کرده است. اما از آنجايي که پرونده رابطه نامشروع و زناي محصنه از هم جدا شده است اسنادي که نشان مي دهد اين دو يک بار محاکمه و حکم در موردشان اجرا شده است در پرونده زناي محصنه آنها وجود ندارد و همين پرونده به ديوان عالي کشور نيز فرستاده شده و شعبه 26 ديوان نيز حکم سنگسار را تاييد کرده است. وکيل دو خواهر اضافه کرد؛ با توجه به اينکه حکم صادره را غيرشرعي و غيرقانوني مي دانم به اين راي اعتراض و از دادستان کل کشورتقاضاي رسيدگي مجدد کرده ام.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
اولین واحدهای مسکن ملی افتتاح شد
:: فناوری اطلاعات ::
سیستم کراپ عکس توییتر اصلاح شد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
AFC آل کثیر را 6 ماه محروم کرد/ نقره‌داغ شدن پرسپولیس در آستانه دیدار
:: فرهنگ و هنر ::
آیا موفقیت‌های الناز شاکردوست تکرار می‌شود?
:: حوادث ::
راز جنایت دختر 20 ساله در عمق چاه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار