دوشنبه 28 خرداد 1403

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی سياسی سخنان رئيس‌جمهور در حرم امام

 
 

سه شنبه 14 خرداد 1387

سخنان رئيس‌جمهور در حرم امام

 
 

ساختن جامعه نمونه حيات طيبه وزندگي برپايه پاکي، عدالت، عشق، اوج گرفتن و حرکت به سمت قله‌هاي کمال تاجوار رحمت الهي دو وظيفه بزرگ انسان است.

سخنان رئيس‌جمهور در حرم امام
رئيس جمهور گفت: امروز نام امام خميني(ره) پرچم عزت، عدالت، آزادگي و نقطه اطمينان ملت‌هاي عالم و همچنين کابوس مرگبار هوار شده بر سر مستکبران جهان است.
به گزارش واحد مرکزي خبر، احمدي نژاد دوشنبه 13 خرداد و در جمع اقشار مختلف مردم در مرقد مطهر بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران با اشاره به اميدواري بسيار قدرتهاي بزرگ به کمرنگ شدن انديشه‌هاي امام خميني (ره) و لرزان شدن مکتب ايشان پس از رحلت امام افزود: امروز به فضل الهي خورشيد وجود امام (ره)دم به دم درمشارق ارض طلوع ودلهاي تشنه معنويت ناب محمدي(ص)را سيراب مي کند.
رئيس جمهور وجود نوراني امام را هديه اي الهي براي بشريت امروز خواند و تصريح کرد: امام هم حجت هم دستگير هم راه وهم راهنماست وفريادگر همه خوبيها وزيباييها در دوران معاصر است.
احمدي نژاد حرکت امام خميني (ره)را در مسير حرکت انبيا توصيف و تاکيد کرد: امام بزرگوار ما مانند يک اقيانوس اب شيرين و زلال حيات بخش است که هر جنبده اي را در هر جغرافيا و زماني سيراب مي کند.
رئيس‌جمهور با اشاره به خلقت انسان به عنوان اشرف مخلوقات و حرکت او با کمک هاديان الهي به سمت مقام خلافت الهي گفت: خداوند متعال ماموريت بزرگي را براي انسان قرار داد که حاصل ان مقام خلافت الهي و کمال مطلق است و بر اين راه انسان دو وظيفه بزرگ برعهده دارد.
وي افزود: ساختن جامعه نمونه حيات طيبه وزندگي برپايه پاکي، عدالت، عشق، اوج گرفتن و حرکت به سمت قله‌هاي کمال تاجوار رحمت الهي دو وظيفه بزرگ انسان است.
رئيس جمهور با بيان اينکه براي تحقق اين ماموريت بايد سه عنصررا در کنار هم قرار داد،تصريح کرد:خداپرستي و توحيدکه از اصل آن کار براي خدا متجلي مي‌شود، عدالت که زمينه‌ساز رشد و کمال وتنظيم کننده روابط اجتماعي و مديريت حاکميت انسانهاي صالح كه نقطه اوج آن مديريت انسان کامل، سه عنصري است که بايد براي تحقق اهداف در نظر گر فته شود.
احمدي نژاد افزود:ستمگران غاصبان ومشرکان مقابله با اين سه عنصر را هدف اصلي خود قرار دادند چرا که تحقق اين سه عنصر يعني نابودي همه زشتي‌ها، تعيض‌ها، ‌حقارت‌ها و عقب افتادگي‌هاي بشر.
رئيس جمهور امام را از روز اول تا اخر پرچمدار توحيد در دوران معاصر خواند و گفت: خط مقدم حرکت امام مبارزه با هر آن چيزي بود که در مقابل توحيد قرار داشت و امام از مبارزه با هوا و هوس و اخلاص براي خدا و خداپرستي ناب به اين مقام رسيد.
احمدي نژاد به عبارت معروف امام راحل که هنگام عروج ملکوتي اش اشاره کرد و افزود: اين عبارت که با قلبي مطمئن اغاز شده است نشان مي‌دهد که امام خود را چگونه خالص کرده بود در واقع امام همواره پايبند به تکليف الهي و ذوب در تکليف الهي بود و تک تک سلول هايش فرياد توحيد وخداپرستي سر مي‌داد.
رئيس جمهور پيام دوم امام را حرکت در جهت برپايي عدالت برشمرد و افزود: امام پرچمدار عدالت در اين سرزمين و جامعه بشري بود و در مقابل کوچکترين ظلم وتبعيض تحمل نمي کرد و فرياد امام از همان روز اول تا همين امروز در همه جاي دنيا طنين انداز است.
وي افزود: امام مي‌فرمودند تاظلم هست مبارزه هست و تامبارزه هست ما هستيم اين خط مشي تکليف و عدالت خواهي امام است و در اوج فشار نظامي و تحريم نيز امام در مقابله با قدرت‌هاي فاسد جهاني ذره اي عقب ننشست و در همان زمان فرياد زد که اگر بخواهيد در مقابل دين ما بياستيد در مقابل همه شما خواهيم ايستاد.
احمدي نژاد با بيان اينکه امام حتي در تقسيم نگاه خود براي مردم مراقبت مي‌کرد تا تبعيضي بوجود نيايد گفت: امام هدفش برپايي عدالت در جهان بود و با تمام وجود براي ان تلاش کرد.
رئيس جمهور با تاکيد بر اينکه امام خميني (ره) همه عمروتوان خود و آبروي خود را صرف زمينه سازي حکومت صالحان و مصلح کل يعني حضرت بقيه الله کرد افزود: امام حرکت خود را زمينه و مقدمه سازي براي حکومت امام معصوم (ع)در جهان مي دانست ودر دوران زندگي خود حتي يک لحظه و يک ثانيه حاکميت طاغوت و ستمگران را به رسميت نشناخت.
رئيس جمهور: شمارش معکوس براي اضمحلال قدرت اهريمني آمريکا آغاز شده است.
رئيس جمهور درجمع اقشار مختلف مردم که به مناسبت سالروز ارتحال امام خميني(ره)درحرم بنيان گذار جمهوري اسلامي ايران گردهم آمده بودند گفت: امروزبه لطف ايستادگي ملت ايران ستمگران ومستکبران به بن بست کامل رسيده‌اند.
احمدي‌نژاد در بخش ديگري از سخنانش خطاب به امام خميني(ره)گفت: اي امام عزيز فرمودي که مستکبران جهان بايد محو و نظام سلطه جهاني برچيده شود ،من امروز عرض مي کنم به لطف وجود نورانيت و به لطف هدايت ها و کلام گرم خدايي و استمرار خط نورانيت ستمگران و مستکبران به بن بست رسيده اند و به فضل الهي شمارش معکوس اضمحلال قدرت اهريمني آمريکا به صدا درامده است.
وي افزود: اي امام عزيز فرموده بودي که رژيم صهيونيستي يک رژيم غاصب نامشروع و غده سرطاني است که بايد ازصفحه روزگار محو شود من امروز خدمت شما عرض مي‌کنم اين کلام نوراني و هدايت و اين آرمان شما در استانه به ثمر نشستن است ورژيم صهيونيستي فلسفه وجودي خود را از دست داده، ملت فلسطين با نام و ياد و راه تو خود را شناخته و در مسير نوراني تو قدم گذاشته است.
رئيس جمهور گفت:رژيم صهيونيستي در بن بست کامل است و آرزوي شما (امام خميني (ره) ) به زودي محقق و اين جرثومه فساد محو خواهد شد.
احمدي نژاد گفت: اي امام عزيز عاشق ملت بودي و همه وجودت عشق به مردم و خدمت به آنها بود و آرزو داشتي جوانان اين سرزمين قله هاي علم و ايمان و عمل صالح را فتح کنند و نسل هاي دوم ، سوم و چهارم انقلاب ميدانداري و آرمانهايت را محقق کنند، امروز صحنه گردان همه صحنه هاي انقلاب جوانان درس آموخته از مکتب خميني بزرگ هستند.
احمدي نژاد همچنين خطاب به امام راحل گفت:ببين که جوانان همه صحنه هاي علمي ، سياسي ، فرهنگي و اجتماعي را پر کرده اند و نسل امروز پرشورتر ، مومن تر ،‌خط امامي تر ، آگاه تر ، شجاع تر و مصمم تر در صحنه ايستاده اند و تا پرچم تو را بر قلل رفيع بشريت به اهتزاز در نياورند، از پاي نخواهند نشست.
رئيس جمهور همچنين گفت:اي امام عزيز، ملت را به پايبندي به اصول اسلامي،‌ ايمان ناب به خدا، پايبندي به عدالت و ارزشها تکليف و به ملت سفارش کردي که مبادا اهداف کوچک شما را از اهداف بلند الهي باز دارد من امروز عرض مي‌کنم ملت ايران منسجم تر، متحد تر،‌ مومن ترو شجاع‌تر در صحنه ايستاده است و به پيروي از خلف صالحت تا فتح آخرين سنگرهاي جبهه مستکبران و مسير نوراني تو را با قدرت ادامه خواهد داد.
احمدي نژاد افزود: اي امام عزيز سفارش کردي که مسئولان خادمان مردم و در خدمت آنها باشند در صيانت از حقوق ملت ذره اي عقب‌نشيني و کوتاهي نکنند، سفارش کردي که ميراث بزرگت را در عرصه هاي داخلي و جهاني پاس دارند، من امروز عرض مي کنم افتخار مسئولان اين است که خادم مردم اند و در عرصه هاي جهاني به نام تو سخن مي‌گويند، به اتکاي مکتب و انديشه هاي تو در برابر مستکبران ايستاده اند.
رئيس جمهور همچنين گفت:فرمودي به حرف نق زنها ،بي دردها و راحت طلب ها گوش ندهيد، من امروز عرض مي کنم ملت نه تنها اين اقشار را پشت سر گذاشته است بلکه در تبعيت از فرمان تو همه ابرقدرتها را نيز پشت گذاشته است و براي قدرتهاي جهاني پشيزي ارزش قائل نيستند.
احمدي نژاد تصريح کرد: اي امام عزيز درس هاي تو براي همه ملت‌ها براي صدها و هزاران سال زندگي عزتمند و سعادتمند راهگشاست ، فرمودي اگر روزي ابر قدرتهاي فاسد از ما تعريف کنند،آن روز ،روز عزاي ماست و وقتي عصباني مي شوند انروز ما مطمئن هستيم در مسير صحيح حرکت مي کنيم ، من عرض مي کنم امروز ابرقدرتها در اوج عصبانيت از ملت ما هستند و شعار ملت ما اين است:ازخشم خود بميريد و به جهنم واصل شويد.
رئيس جمهور در جمع بندي اظهاراتش با بيان اينکه امروز مسئوليت و ماموريت هاي ما بسيار سنگين است افزود:انسان مومن و موحد و پيرو خط امام وولايت همزمان در چند جبهه درگير است ايستادن در خط امام و ولايت يعني اماده شدن در برابر فشارها ، جوسازيها ، دروغها ، تحريم ها و تهديد هاست ورمز پيروزي در برابر انها ايستادگي است.
وي تصريح کرد: مقابله با مستکبران ذات انقلاب اسلامي است همانطور که نفي بت ها و بت شکني ذات خدا پرستي است.
احمدي نژاد گفت: انقلاب اسلامي با نفي ابر قدرتها و ايستادگي در برابر انها با عدالت خواهي ،‌پاکي طلبي، مقابله با زياده خواهي‌ها،‌ دست اندازيها و پررويي‌ها زنده است و زنده خواهد بود.
رئيس جمهور كشورمان در پايان گفت: اي امام عزيز ملت ايران بر عهدي که با تو بسته، پايبند است و به فضل الهي آرزوها و آرمانهاي تو رامحقق خواهد کرد.

 
 

نشست خبري رئيس‌جمهور در حاشيه اجلاس فائو
جمهوری اسلامی ایران قدرتی در عرصه جهانی
حرکت عراق به سمت دنیای عظیم اسلامی

 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
شارژ اضافی ۱۲۰هزار تومانی «یارانه‌ها» ذخیره نمی‌شود/ نحوه بهره‌مندی از این شارژ
:: فناوری اطلاعات ::
آغاز دور جدید حراج شماره‌های رند همراه اول
:: روی خط جوانی ::
چه زمانی برای اولین بار بگوییم "دوستت دارم"
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
قلم مقدس به‌دنبال معرفی اسوه برای نسل خبرنگاران است
:: حوادث ::
قتل زن تهرانی در حمام خانه اش / شوهرش تصمیم به مثله کردن جسد داشت که پشیمان شد!

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار