چهارشنبه 3 بهمن 1397

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 

اخبار داخلی هموطن آنلاين تخريب باغ‌هاي شمال تهران توسط شهرداري، نفس شهر را گرفته است

 
 

فارس , يكشنبه 27 دي 1388

تخريب باغ‌هاي شمال تهران توسط شهرداري، نفس شهر را گرفته است

 
 

آلودگي هوا يكي از بحران هايي است كه در شهرهاي بزرگ كشور به ويژه تهران ايجاد شده است...

مدير كل حوادث غير مترقبه استان تهران گفت: سياست شهرداري در تخريب باغ‌هاي شمال تهران ريه‌هاي تنفسي شهر را گرفته است.
محمد رضا محمودي، در نشست خبري كه به مناسبت هفته هواي پاك برگزار شد، اظهار داشت: آلودگي هوا يكي از بحران هايي است كه در شهرهاي بزرگ كشور به ويژه تهران ايجاد شده است به همين دليل تصميم گرفته‌ايم با برگزاري جشنواره كودك و هواي پاك، كودكان و خانواده‌ها را متوجه بحران آلودگي هوا كنيم.
وي با اشاره به اين‌كه اين جشنواره در تاريخ 28 و 29 دي در تالار بزرگ كشور با حضور وزير كشور و رئيس سازمان محيط زيست برگزار مي‌شود، گفت: در اين مراسم از تمبر هواي پاك نيز رونمايي مي‌شود. ضمن اين‌كه در طرح ديگري مبني بر مروجان هواي پاك، دانش‌آموزاني كه در مدارس در زمينه هواي پاك مروج محسوب مي‌شوند، از وزير كشور سردوشي ويژه دريافت مي‌كنند.
مدير كل حوادث غير مترقبه استان تهران اظهار داشت: حل معضل آلودگي هوا معادله چند مجهولي است كه نياز به زمان بيشتري براي اجراي طرح كاهش آلودگي هوا دارد.
محمودي با اشاره سياست‌هاي غلط شهرداري در سال گذشته در زمينه تخريب باغ‌هاي شمال تهران، اظهار داشت: اين باغ‌ها كه به عنوان نقطه نفس تهران محسوب مي‌شدند، از بين رفته است و تبديل به ساختمان شده است.
وي با بيان اين‌كه ريه‌هاي تنفسي تهران قطع شده است، گفت: اين مشكل در كوتاه مدت رفع نمي‌شود.
مدير كل حوادث غير مترقبه استان تهران با اشاره به اهميت اعمال مديريت واحد براي حل مشكل آلودگي هواي تهران‌،تصريح كرد: عرضه خدمات در شهر طوري بايد سازماندهي شود كه آلودگي و ترافيك در يك نقطه متمركز نشود.
وي تأكيد كرد: بايد اعتبارات دولتي و شهرداري براي راه‌‌اندازي و تقويت سيستم ناوگان حمل و نقل عمومي به ويژه مترو اختصاص يابد. همچنين درآمدهاي حاصل از فروش تراكم بايد با مصوبه شوراي شهر به توسعه حمل و نقل عمومي اختصاص داده شود.
محمودي با اشاره به اجراي طرح از رده خارج شدن خودروهاي فرسوده تصريح كرد: سياست تعويض و جايگزيني اين نوع خودروها با خودروي جديد بايد تغيير كند و اين گونه نباشد كه هزينه كنيم تا بتوانيم خودروهاي فرسوده خود را از رده خارج كنيم در هيچ كجاي دنيا اين رويه وجود ندارد.

 
 

امكان فرونشست زمين در غرب تهران بسيار زياد است
ورود خزنده نمادهاي شيطان پرستي به محيط دانشگاه

 
   
 
 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار