شنبه 2 شهريور 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی حوادث گفت و گو با مرد هزار چهره

 
 

چهارشنبه 4 آذر 1383

گفت و گو با مرد هزار چهره

 
 

آخرین جلسه محاکمه اسماعیل افتخاری مرد هزار چهره‌ای که متهم است با سوءاستفاده از موقعیت شغلی خود اقدام به اخاذی، آدم‌ربایی، آزار و اذیت زنان و قتل کرده است روز گذشته در شعبه 8 مجتمع قضایی شهید بهشتی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما، پس از پایان جلسه دادگاه اسماعیل افتخاری معروف به اسماعیل تیغ زن در گفت‌وگویی در رابطه با پرونده‌اش گفت: هیچ مدرکی علیه من وجود ندارد، همه کسانی که شکایت کرده‌اند، نتوانسته‌اند ادعای خود را ثابت کنند و من 8 سال است که بلاتکلیف در زندان هستم، من در تمام طول سال‌هایی که در کمیته بودم فقط خدمت کردم و تنها کاری که از دستم برمی‌آمده دستگیری عوامل فساد ساواک بوده که به خاطر همین خدمت از من شکایت شده است.
وی ادامه داد: دفاعیات مفصلی دارم که به خاطر کمبود وقت نمی‌توانم آن را در دادگاه مطرح کنیم و آن را به صورت لایحه به دادگاه ارائه خواهم کرد.
وی درخصوص این که چرا محاکمه وی سال‌ها طول کشیده است، گفت: برای این که علیه من مدرکی ندارند. آنها می‌خواهند برایم پاپوش درست کنند. اما چون نمی‌توانند ادعاهای مطرح شده را ثابت کنند، دادگاه 8 سال طول کشیده است.
اسمال تیغ زن در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که چرا گفته بود در دادگاه حاضر
 

" صبح روز حادثه اسمال تیغ‌زن با 2 نفر از دوستانش به خانه ما آمدند. آنها می‌خواستند اشیاء عتیقه معامله کنند، اما شوهرم اجازه نداد در خانه ما این اتفاق بیافتد و همین باعث شد تا او از شوهرم کینه به دل بگیرد... "

 
 
نمی‌شود، توضیح داد: من چنین حرفی نزدم، ساعت 11 صبح نامم را برای اعزام پشت بلندگو خواندند و باز هم تاکید می‌کنم که می‌خواهند با اتهاماتی که بر من وارد می‌کنند حیثیت مرا لکه‌دار کنند.
در دادگاه چه گذشت
محاکمه دیروز به دلیل دیر اعزام شدن اسمال‌تیغ زن به دادگاه در ابتدا بدون حضور او و با حضور وکیل مدافعش آغاز شد و به دستور قاضی استیری عظمت – ف یکی از شاکیان پرونده شکایت خود را مطرح کرد.
وی گفت: سال 1370 بود که خانه‌ام به آتش کشیده شد، در آن زمان باردار بودم، به همراه همسرم وارد خانه شدم، به زیرزمین رفتم تا غذا گرم کنم تا کلید چراغ را زدم آشپزخانه منفجر شد.
وی افزود: در جلسه گذشته هم من وهم همسرم توضیح دادیم که پس از انفجار شرکت ایران‌گاز نظر خود را در مورد این انفجار بیان داشته و گفته است که انفجار به خاطر باز ماندن 5 شعله گاز بوده است، ضمن این که پلیس تهران در اظهارنظری بیان داشته. شعله‌های اجاز گاز 2 ساعت قبل از حادثه باز شده است. در صورتی که ما تقریبا 10 ساعت در خانه نبودیم و در این مدت یک نفر وارد خانه ما شده بود و تنها کسی که کلید خانه را داشت اسماعیل افتخاری بود، اما چون مدارک کافی نداشتیم علیه وی شکایتی نکردیم، تا این که بعد از دستگیری اسمال تیغ‌زن، فردی با من تماس گرفت و گفت: خانه‌ات را اسماعیل به آتش کشیده است.
وی گفت: ما به جز 2 شاهدی که به دادگاه درخصوص این که اسماعیل افتخاری به خانه ما رفت و آمدی می‌کرد، هیچ شاهدی نداریم.
این زن در پاسخ به این سوال که چرا مرد هزار چهره خانه او را به آتش کشیده است، گفت: شوهرم با او دوست بود، چون از نفوذ زیادی برخوردار بود، شوهرم از ترسش با اودوست شده بود.
صبح روز حادثه اسمال تیغ‌زن با 2 نفر از دوستانش به خانه ما آمدند. آنها می‌خواستند اشیاء عتیقه معامله کنند، اما شوهرم اجازه نداد در خانه ما این اتفاق بیافتد و همین باعث شد تا او از شوهرم کینه به دل بگیرد.
سپس یکی دیگر از شکات در جایگاه حاضر شد، وی گفت: چندین سال پیش اسمال تیغ زن از من 5 هزار دلار گرفت تا مرا از کشور خارج کند، 2 روز مرا به ترکیه فرستاد، اما بعد از 2 روز گفت چون کارها درست نشده باید برگردی، وقتی آمدم بعد از
 

" بسیاری از کسانی که قربانی جنایات این مرد شدند هنوز از او می‌ترسند و از سوی عوامل او تهدید می‌شوند و به همین خاطر می‌ترسند در دادگاه حاضر شوند... "

 
 
کلی دوندگی موفق شدم 2 هزار دلار از پول‌هایم را بگیرم، اما 3 هزار دلار دیگر را به من نداد و به زور و با تهدید از من در محضر رضایتنامه گرفت.
سپس قاضی استیری از اسمال تیغ‌زن که به دادگاه منتقل شده بود، خواست تا در جایگاه حاضر شود و آخرین دفاعیات خود رادرخصوص به آتش کشیدن خانه یکی از شاکیان، کلاهبرداری از آقایان شکری و انواری همر کدام، 5 هزار دلار، ربایش خانم جوانی به نام یلدا و شکنجه غلامرضا طوسی مطرح کنید، اسمال تیغ زن که 2 ساعت بعد از تشکیل دادگاه وارد شعبه شده بود، در آخرین دفاع خود گفت: این موارد را تکذیب می‌کنم، من هیچکدام از این افراد را نمی‌شناسم و باید با آنها مواجهه حضوری شوم. به من تهمت زده‌اند و من هیچکدام از شاکیان را نمی‌شناسم، نه از کسی کلاهبرداری کردم و نه این که جعل عنوان داشته‌ام. من تا سال 64 که در کمیته بودم فقط خدمت کردم، این افراد می‌خواهند من و خدماتم را زیرسوال ببرند، هیچ کدام از مدارک ارائه شده را قبول ندارم. من دفاعیات خود را به صورت لایحه در کنار لایحه وکیلم ارائه خواهم کرد.
در ادامه یکی از شاکیان پرونده به قاضی دادگاه گفت: بسیاری از کسانی که قربانی جنایات این مرد شدند هنوز از او می‌ترسند و از سوی عوامل او تهدید می‌شوند و به همین خاطر می‌ترسند در دادگاه حاضر شوند.
وی گفت: دختر من یلدا یکی از آنهاست و از دیدن اسمال تیغ‌زن بشدت می‌ترسد، وقتی برای مواجهه حضوری او را به زندان اوین برده بودند، دخترم از حال رفت و با وجود تقاضای متهم حاضر نیستم دخترم را با این مرد مواجهه حضوری کنم.
سپس قاضی دادگاه اعلام کرد، پس از ارائه لایحه از سوی متهم و وکیلش طی مهلت 10 روز و ظرف مدت قانونی رای نهایی را درخصوص پرونده‌های مطروحه در این جلسات دادگاه صادر خواهد کرد.
بنا به این گزارش رسیدگی به سایر اتهامات مرد هزار چهره در شعبات دیگر دادگستری ادامه دارد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
موبایل باز هم ارزان می‌شود
:: فناوری اطلاعات ::
حضور تلفن همراه در ایران به ربع قرن رسید
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
کمالوند: به عشق هواداران مقابل پرسپولیس بازی می‌کنیم
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
برادر میترا استاد: نجفی را بخشیدیم

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار